Головна Блог ... Консультації від юристів Розірвання договору споживчого кредиту

Розірвання договору споживчого кредиту

  • Автор: 

    Ares-Dis

  • 75

  • 0

  • 10292

Відключити рекламу
 - tn1_0_02913500_1547723393_5c4062810722c.jpg

Можливість продажу товару в кредит з відстроченням або розстроченням платежу, користується в наш час великим попитом. Товар, який вам сподобався, але на який вам не вистачає коштів, можна придбати відразу, не відкладаючи бажану покупку на тривалий термін. Наразі, більшість магазинів з продажу побутових товарів спростили процедуру купівлі-продажу товару в кредит. Тому, можливість взяти у банка гроші на купівлю товару в кредит, в тій чи іншій мірі, полегшує наше з вами життя.

Слід наголосити, що перед тим як укладати договір споживчого кредитування, необхідно уважно вивчити його умови, порядок розрахунків з кредитодавцем, а також звернути увагу на всі важливі нюанси прописані в договорі. Якщо ви вже після підписання кредитного договору та отримання коштів вирішили, що договір укладений на вкрай невигідних для вас умовах і переплата за кредитні послуги банку є для вас досить значною, то у такому випадку, ви маєте право «відкликати свою згоду на укладення даного договору».

Серед іншого, бажання повернути кредит може бути зумовлено поверненням в магазин товару, придбаного в кредит. Але у такому разі ви повинні пам’ятати, що кошти на купівлю товару видавав банк, тому, вам потрібно звернутися не тільки магазин, а і в банк, який дав вам кошти. Тобто, за своєю суттю, повернення або обмін товару неналежної якості, який було придбано в кредит, та розірвання кредитного договору – це незалежні одна від одної дії. Так, в першому випадку – стороною договору купівлі-продажу товару є магазин (продавець), а в другому випадку – стороною кредитного договору виступає банк (кредитодавець).

Отже, законом передбачено, що споживач має право протягом 14 календарних днів з дня укладення договору про споживчий кредит відмовитися від такого договору без пояснення причин, у тому числі в разі отримання ним кредитних коштів. Причини повернення можуть бути різні та не залежать від того чи продовжуєте ви користуватися приданим в кредит товаром, чи ні (товар може бути перепродано або повернуто в магазин).

Право на відмову від договору про споживчий кредит не застосовується лише щодо кредитних договорів, виконання зобов’язань за якими забезпечено шляхом укладення нотаріально посвідчених договорів, та щодо споживчих кредитів, наданих на придбання робіт (послуг), виконання яких відбулося до закінчення строку відмови від договору про споживчий кредит (протягом 14 календарних днів з дня укладення договору).

Отже, що необхідно зробити для розірвання договору споживчого кредиту?

  1. Про намір відмовитися від договору про споживчий кредит, споживач повідомляє кредитодавця у письмовій формі, шляхом подання відповідної заяви до закінчення встановленого законом строку в 14 календарних днів, з моменту укладення договору.
  2. Якщо споживач подає повідомлення не особисто, воно має бути засвідчене нотаріально або подане і підписане представником за наявності довіреності на вчинення таких дій.
  3. Протягом 7 календарних днів з дати подання письмового повідомлення про відмову від договору про споживчий кредит, споживач зобов’язаний повернути кредитодавцю грошові кошти, одержані ним згідно з цим договором, та сплатити відсотки за період з дня одержання коштів до дня їх повернення за ставкою, встановленою договором про споживчий кредит, а також сплатити вартість усіх послуг, пов’язаних з обслуговуванням та погашенням кредиту.
  4. Споживач, який порушив своє зобов’язання щодо повернення кредиту та процентів за ним, має відшкодувати кредитодавцю завдані цим збитки відповідно до закону.
  5. Крім того, якщо споживач вже здійснив декілька платежів за договором споживчого кредитування, то кредитодавець зобов’язаний повернути споживачу грошові кошти (комісію, інші платежі, сплачені ним згідно з договором споживчого кредитування), проте відсотки, які нараховані за кредитним договором, споживачу не повертаються.

Підсумовуючи викладене, можна дійти висновку, що якщо споживач зрозумів, що помилився або поквапився з оформленням споживчого кредиту, відмовитися від договору споживчого кредитування та повернути сплачені ним грошові кошти можливо, але слід не зволікати, оскільки така можливість передбачена лише протягом 14 календарних днів з моменту укладення договору.

Наші контакти: http://holgroup.com.ua/ https://www.facebook.com/HolGroup.com.ua/ https://www.instagram.com/hol_group/

Автор консультації: HolGroup

  • 10292

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 10292

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати