Головна Посилання ... Розблокування податкових накладних

Розблокування податкових накладних

66a95587399a4.webp

У сучасних реаліях українського бізнесу багато платників ПДВ стикаються з проблемою зупинення реєстрації податкових накладних. Це явище стало настільки поширеним, що більше 50% платників ПДВ добре знайоме наступне повідомлення від податкової: "ДОКУМЕНТ ЗБЕРЕЖЕНО. РЕЄСТРАЦІЯ ЗУПИНЕНА".

Причини зупинення реєстрації податкових накладних

Згідно з "Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" № 1165, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування (ПН/РК) може бути зупинена, якщо платник відповідає хоча б одному з критеріїв ризиковості. Крім того, проводиться автоматична перевірка ризиковості господарських операцій. Серед основних причин зупинки реєстрації можна виділити:

  1. Відсутність зареєстрованої таблиці даних платника ПДВ в ДПС.
  2. Продаж товарів за завищеними цінами або з великими націнками.
  3. Відсутність вхідної податкової накладної з відповідною номенклатурою.
  4. Невідповідність одиниць вимірювання в податкових накладних між. контрагентами

Наслідки зупинення реєстрації ПН/РК

Зупинення реєстрації ПН/РК має ряд негативних наслідків для бізнесу:

  • Контрагенти втрачають можливість скористатися податковим кредитом.
  • Погіршення репутації компанії.
  • Ризик штрафів за порушення строків реєстрації ПН/РК.
  • Можливе віднесення платника до переліку ризикових.

Алгоритм розблокування податкових накладних

Відповідно до "Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" № 520, платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення для підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК. Термін подання – 365 календарних днів з дати виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/ розрахунку коригування.

Комісія регіонального рівня ДПС розглядає подані документи та пояснення протягом 5 робочих днів і приймає одне з трьох рішень:

  1. Реєструє ПН/РК.
  2. Запитує додаткові пояснення та/ або документи.
  3. Відмовляє в реєстрації ПН/РК.

Оскарження відмови у реєстрації податкових накладних

 

У разі відмови в реєстрації ПН/РК, платник може оскаржити такі рішення в адміністративному або судовому порядку.

Адміністративне оскарження:

  • Скарга подається до комісії центрального рівня (ДПС України)
  • Термін розгляду – 10 календарних днів
  • Скарга подається у письмовій або електронній формі окремо на кожне рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Судове оскарження:

  • Термін – 6 місяців з дня отримання рішення про зупинку реєстрації (якщо не було адміністративного оскарження).
  • Термін – 3 місяці (якщо було адміністративне оскарження).

Важливо зазначити, що 90% рішень адміністративних судів у справах про зупинення реєстрації податкових накладних приймаються на користь платників ПДВ, однак процес судового оскарження може тривати до року.

Враховуючи складність процедури розблокування податкових накладних та значний обсяг роботи, що необхідно виконати багато підприємств звертаються за професійною правничою допомогою до податковго адвоката. (за даними Ради бізнес-омбудсмена, підготовка документів для розблокування однієї накладної займає понад 12 годин). Залучення фахівців значно підвищує шанси на швидке та успішне розблокування податкових накладних, дозволяючи бізнесу зосередитися на своїй основній діяльності.

Таким чином, механізм зупинення реєстрації податкових накладних, безумовно, потребує вдосконалення. Однак, вчасне звернення за професійною правничою допомогою до податкового юриста дозволяє ефективно вирішувати проблеми з блокуванням ПН/РК та мінімізувати негативні наслідки для бізнесу.

 

 

 

 

Переглядів : 220
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати