Головна Блог ... Новини Росіяни "навіть не мріють" про газ, коли Газпром закриває свердловини через нульовий попит Росіяни "навіть не мріють" про газ, коли...

Росіяни "навіть не мріють" про газ, коли Газпром закриває свердловини через нульовий попит

  • 0

  • 0

  • 21

Відключити рекламу

Російський "Газпром" зазнав рекордних збитків і змушений закривати свердловини після втрати європейського ринку через російське вторгнення в Україну. На цьому тлі мешканці російської глибинки змушені обігріватися дровами та вугіллям, а про газове опалення можуть хіба що мріяти, повідомляє "Радіо Свобода".

"Ми живемо, як у старі часи", — сказав житель невеликого міста Мінусинськ десь посеред Сибіру, описуючи, як він опалює свій дім відрами вугілля. "Це жахливо бігти в мороз, щоб принести його, але що я можу зробити? Ми безпорадні".

Хоча Росія є світовим лідером у видобутку природного газу, мільйони жителів її найхолодніших, найсхідніших регіонів залишаються непідключеними до газопроводів. І дорога війна Росії проти сусідньої України зводить нанівець будь-які шанси, що незабаром це зміниться.

"Я б заплатив за газ. Але скільки? Газопроводів немає. Інфраструктури немає. Оцінки вартості для споживача немає. Ми навіть не мріємо про газ", — додав літній чоловік з Мінусінська.

Як зазначає "Радіо Свобода", підключити споживачів Сибіру та Далекого Сходу до газопроводів було мрією ще з радянських часів. Путін давав таку обіцянку під час своєї передвиборчої кампанії 2004 року, і його регулярно запитували про це під час "прямих ліній з народом". Проте показники підключення залишаються мізерними: 1% в Іркутській області і ще менше в Хакасії, Тиві та більшій частині Краснодарського краю. 

Безпосереднім виконавцем робіт із газифікації мав би стати "Газпром", але з огляду на його збитки через війну, тепер у нього немає на це грошей.

Житель міста Красноярська знайшов цікаву паралель. Він нагадав, що влада так само одним лише обіцянками будує метро в місті аж з 1995 року.

"Ви бачите, як вони "будують" нам метро і "привозять" нам газ. Ми місто з мільйонним населенням, регіон, який надсилає до Москви більше грошей, ніж отримує. Ми качаємо газ у Китай, а самі дихаємо вугільним димом", – розповів він.

Шалені збитки "Газпрому"

Як писав УНІАН, втративши європейський ринок газу, російський "Газпром" не зміг домовитися про постачання в Китай і змушений був скоротити видобуток до мінімуму за всю історію існування компанії. 

Як свідчить статистична звітність компанії, у 2023 році загальний видобуток газу структурами "Газпрому" становив 359 млрд кубометрів, що є найгіршим показником за всі 34 роки існування компанії.

Крім того, вперше з кінця 1990-х "Газпром" завершив рік без чистого прибутку. Причому компанія зазнала не просто збитків, а рекордних втрат за всю свою історію – 629 млрд рублів.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 21

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 21

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст