Автор не вказаний
0
0
3482
26 серпня 2014 року у зв’язку з відсутністю коаліції депутатських фракцій у парламенті більше ніж місяць Президент України Петро Порошенко на підставі ст. 90 Конституції України достроково припинив повноваження Верховної Ради України VIII скликання та призначив позачергові вибори народних депутатів на 26 жовтня 2014 року.
Позачергові парламентські вибори проходили в порядку, передбаченому ЗУ «Про вибори народних депутатів України», який передбачає змішану виборчу систему: 225 народних депутатів обираються за виборчими закритими списками від політичних партій в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за пропорційною системою та 225 народних депутатів обираються в одномандатних кругах за мажоритарною системою відносної більшості голосів (при цьому можливе самовисування кандидатів). Для того щоб потрапити політичній партії до складу Верховної Ради України за пропорційною системою треба подолати прохідний бар’єр у 5% від кількості виборців, які взяли участь у голосуванні.
На жаль у зв’язку із анексією та агресією РФ вибори народних депутатів не проводились в Автономній Республіці Крим, Севастополі, не відбулися в 9 округах Донецької області та 6 округах Луганської області.
Отже, 26 жовтня 2014 року народом України обрано Верховну Раду України VIII скликання.
Офіційно результати виборів ще не оголошені, проте на підставі даних обробки Центральною виборчою комісією протоколів окружних виборчих комісій можливо констатувати таке.
Явка виборців склала - 52, 42 %, тобто у виборах взяли участь більше 15 963 000 тис. громадян України.
Відомості про підрахунок голосів виборців по загальнодержавному багатомандатному виборчому округу наступні ( кількість депутатів орієнтовна):
Партія «Народний фронт» – 22, 17 % - 65 депутатів.
Партія «Блок Петра Порошенко» - 21,81 % - 64 депутата.
Політична партія «Об’єднання «Самопоміч» - 10, 99% - 32 депутата.
Політична партія «Опозиційний блок» - 9,38% - 27 депутатів.
Радикальна Партія Олега Ляшка – 7, 44 % - 22 депутата.
Політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» - 5, 68% - 17 депутатів.
Партія Всеукраїнське об’єднання «Свобода» (4, 71 %), Комуністична партія України (3,86%), партія Анатолія Гриценко «Громадянська позиція» (3, 10%)», партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна» (3,10 %), партія Віри Ульянченко «Всеукраїнське аграрне об’єднання «Заступ» (2, 65%), партія «Правий сектор» (1,81%) та інші політичні партії не проходять до нової Верховної Ради України.
Відомості про підрахунок голосів виборців по мажоритарним округам наступні:
Партія «Блок Петра Порошенко» - 68 депутатів, партія «Народний фронт» - 18 депутатів, партія «Об’єднання «Самопоміч» - 1 депутат, партія «Опозиційний блок» - 2 депутата, партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» - 2 депутата, партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна» - 1 депутат, Партія Всеукраїнське об’єднання «Свобода» - 6 депутатів, партія «Правий сектор» - 1 депутат, партія Віри Ульянченко «Всеукраїнське аграрне об’єднання «Заступ» - 1 депутат, самовисування – 97 депутатів.
Попереду у народу України спостереження за спікеріадою та прем’єріадою. Сподіваємось, що народні депутати швидко оберуть керівництво новообраної Верховної Ради України і разом з Президентом України призначать новий склад Кабінету Міністрів України. І тоді всі без згубних чвар та суперечок швидко почнуть впроваджувати в життя багато разів раніше анонсовані реформи та разом із Збройними силами України захистять незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.
ЗАУВАЖЕННЯ СКЕПТИКА: Чому вибори проводились за закритими списками, якщо все так демократично? Відповіді немає… Всі вважають, що Комуністична партія України зійшла у небуття, тому що виборці нарешті щось зрозуміли. Сумнівно, тому що не голосували Крим та більша частина Донеччини та Луганщини і там електорат КПУ. Партія Всеукраїнське об’єднання «Свобода», яка безпосередньо приймала участь в Революції гідності, несподівано не пройшла. ВРУ втратила націоналістичну фракцію і це мабуть в умовах агресії Росії погано. Результат партії Олега Ляшка менший ніж очікувався, проте все одно зависокий і це говорить про те, що громадяни продовжують захоплюватись талановитими популістами і відвертими клоунами. Партія «Опозиційний блок», яка складається переважно з членів колишньої Партії Регіонів набрала майже 10 % голосів і це також без урахування голосів виборців у Криму та переважної частини Донецької та Луганських областей. Це підтверджує, що істотна частина громадян півдня та сходу України не сприйняла Революцію гідності та не підтримує наш поступ до Європи. І над цим треба працювати…
А тепер подивимось, кого обрали виборці на мажоритарних округах. Клюєв Сергій Петрович, Литвин Володимир Михайлович, Довгий Олесь Станіславович, Бакулін Євген Миколайович, Ківалов Сергій Васильович, Писаренко Валерій Володимирович, Добкін Дмитро Маркович та багато інших. Кого не назвав – нагадайте і допишемо!
Згадайте новину: Указ Президента України Петра Порошенко про розпуск Верховної Ради України та призначення позачергових парламентських виборів.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
204
Коментарі:
0
Переглядів:
143
Коментарі:
0
Переглядів:
202
Коментарі:
0
Переглядів:
540
Коментарі:
0
Переглядів:
1066
Коментарі:
1
Переглядів:
582
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.