Головна Посилання ... Процес встановлення нових компонентів у ноутбук

Процес встановлення нових компонентів у ноутбук

Апгрейд ноутбука дозволяє розширити його можливості - покращити продуктивність і функціональність - та подовжити термін експлуатації лептопа, але тільки якщо заміну компонентів проводить надійний майстер, тому краще звернутись до спеціалістів сервісного центру https://fullcartridge.com.ua/uk/remont-noutbukov/chistka-noutbuka-i-zamena-termopasty/. Як взагалі проходить цей процес?

Планування та організація

Для успішної модернізації ноутбука важливо заздалегідь визначити мету апгрейду, а також перерахувати комплектуючі, що будуть замінені у процесі. Наприклад, вам може знадобитись збільшення обсягу оперативної пам'яті, покращення процесора, заміна жорсткого диска на SSD тощо. При замовленні комплектуючих важливо звернути увагу не тільки на характеристики, а й упевнитись у їхній сумісності із моделлю вашого лептопа. 

Як проходить встановлення різних деталей на ноутбук?

По-перше, майстер відключає живлення та виймає АКБ: тепер лептоп можна безпечно розбирати, згідно з рекомендаціями виробника та за допомогою професійних інструментів. Залежно від моделі ноутбука та поставлених задач, може знадобитись зняття задньої кришки, панелі клавіатури, деяких внутрішніх компонентів тощо.

Заміна процесора (CPU)

Щоб замінити мікропроцесор, треба:

  • Розібрати ноутбук й зняти систему охолодження (кулер);
  • Обережно підняти фіксатор та витягнути старий чип;
  • При встановленні нового процесора важливо правильно зістикувати його по ключах (зверніть увагу на невеликі виїмки, що не дозволять встановити деталь догори ногами);
  • Якщо це не зроблено на заводі, треба нанести на кристал процесора термопасту;
  • Залишається зібрати, увімкнути та протестувати оновлений лептоп, щоб упевнитися в успішності проведених робіт. 

Встановлення нового жорсткого диска або накопичувача SSD

Перед заміною вінчестера рекомендується зробити резервне копіювання даних. У більшості випадків для доступу до накопичувача достатньо зняти задню панель. Після цього:

  • Від'єднуємо кабелі живлення / передачі даних та знімаємо застарілу деталь, відкрутив відповідні гвинтики;
  • Встановлюємо новий HDD / SSD за інструкцією виробника та підключаємо відповідні дроти;
  • Закриваємо корпус комп'ютера, підключаємо його до мережі й проводимо пусконалагоджувальні роботи, зокрема, налаштування в BIOS/UEFI. 

Модернізація оперативки (RAM)

Заміна оперативної пам'яті чи встановлення додаткової планки звичайно займає не більше 20 хвилин:

  • Знімається задня панель комп'ютера для доступу до модулів ОЗП;
  • Щоб звільнити старі деталі, треба натиснути на відповідні тримачі з обох боків слота;
  • Нова деталь встановлюється у слот рівно з невеликим натиском до спрацьовування фіксаторів;
  • Комп'ютер збирається, вмикається та тестується: успішне підключення нової RAM можна уточнити в «Мій комп'ютер»→«Специфікації пристроїв».

Оновлення відеокарти

Якщо у вашому ноуті вбудований графічний процесор і немає додаткових слотів під відеокарту, ви не зможете прокачати свій девайс таким чином. А ось заміна чи встановлення другої дискретної відеокарти дозволить покращити якість та швидкість виконання графічних задач. 

  • Щоб витягти стару відеокарту зі слота PCI-E, треба від'єднати кабелі та відкрутити гвинти, що фіксують деталь;
  • Встановлення нового приладу проводиться у зворотному порядку;
  • Зібраний ноут тестується: неправильно встановлений графічний адаптер буде видавати на дисплеї «артефакти» чи може стати причиною зависання ПК, зниження FPS, сповільнення відтворення відео тощо.

Апгрейд ноутбука покращить його продуктивність і функціональність, але тільки якщо заміну проводить надійний майстер. Під час виконання робіт дуже важливо:

  • Мати технічні знання та братись до роботи з повним розумінням поставлених завдань та методів їх виконання;
  • Бути уважним та дотримуватись усіх відповідних інструкцій та правил безпеки.

Якщо ви не впевнені у своїх навичках, зверніться за допомогою до кваліфікованих фахівців. У цьому разі ви будете впевнені в успішному завершенні усіх технічних робіт та отримаєте гарантії на комплектуючі та оплачені послуги.

Переглядів : 26
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст