Головна Посилання ... Процес виробництва поліетиленових пакетів: від гранул до готової продукції Процес виробництва поліетиленових пакетів: від гра...

Процес виробництва поліетиленових пакетів: від гранул до готової продукції

Поліетиленові пакети украй необхідні як споживачеві, так і бізнесу. І виробники упаковки в Україні успішно задовольняють високий попит з огляду на індивідуальні потреби кожного клієнта. Наприклад, пропонує виробник поліетиленових пакетів ТМ МПАК на будь-який смак: пакети з логотипом та з повнокольоровим друком, пакети під зварювання для автоматичних ліній, пакети майка, петля, банан для пакування продуктів в супермаркеті. Щоб вибрати упаковку і зробити замовлення, варто ближче познайомитися з процесом виготовлення поліетиленових та біологічних пакетів.

Поліетилен: основний матеріал для виробництва

Поліетилен – це синтетична органічна сполука, один із найпростіших за хімічною будовою полімерів. Його одержують із продуктів нафтопереробки, найчастіше з етилену, приєднуючи один до одного в результаті полімеризації під тиском молекули цього мономеру. Сировину пропускають через гранулятор і отримують поліетиленові гранули, які необхідні для технології виробництва пакетів методом екструзії.

У промисловості використовується два типи гранул:

  1. LDPE – із гранул ПВД виходить щільна, еластична плівка з глянсовою поверхнею.
  2. HDPE – із гранул ПНД виходить міцна, жорстка плівка з матовою поверхнею.

Також існує третій вид плівки – MDPE. Однак ПСД виробляється не з окремого полімеру якогось особливого типу, а шляхом змішування в екструдер гранул LDPE і HDPE.

Технологія виробництва поліетилену будь-якого типу та плівки біорозкладу однакова. В екструдер завантажуються гранули та добавки. Суміш перемішується, ущільнюється, нагрівається і переходить у в'язкотечний стан. З цієї маси, регулюючи товщину плівки, видувається рукав. Потім його охолоджують і при необхідності розрізають, отримуючи таким чином напіврукав. Далі вже намотана плівка йде на виробництво поліетиленових пакетів.

Також поліетиленову плівку виготовляють із пакетів, тобто з вторинної гранули. Як відбувається переробка пакетів? Щоб дати друге життя використаному пластику, пакети сортують, подрібнюють, пропускають через миття, «спікають» в агломераторі та отримують гранулят.

Які плюси та мінуси поліетиленових пакетів? У пакувальній індустрії пакети з повнокольоровим друком дозволяють замовнику отримати конкурентну перевагу та збільшити продажі. З мінусів варто відзначити горезвісне пластикове забруднення нашої планети. Однак Україна вже зробила серйозний крок для розв'язання екологічної проблеми та заборонила розповсюдження тонких пакетів.

Друк на поліетиленових пакетах

Існує дві основні технології друку на плівкові матеріали:

  1. Флексографія (флексографічний друк) – прямий ротаційний друк із використанням гнучких флексоформ. Це швидкий і максимально вигідний для замовника метод друку, що дозволяє отримати з мінімальними витратами велику кількість пакетів з якісним зображенням. Український виробник сьогодні пропонує замовникам виробництво пакетів з повнокольоровим друком. Наприклад, завод, що випускає пакети ТМ МПАК, використовує нове обладнання. 8-колірні флексомашини, що друкують до 8+8 кольорів.
  2. Шовкографія (шовкографічний друк) – трафаретний друк. Метод дозволяє отримати високу деталізацію зображення та друкувати чітким дрібним шрифтом, але шовкографія коштує дорого, займає багато часу та підходить лише малих тиражів.

Якість друку на упаковці безпосередньо впливає на продаж – привертає увагу покупця та спонукає до покупки. Тому не варто в даному випадку економити, а краще замовити яскравий та ефектний повнокольоровий друк.

 Формування та різання пакетів

Після ділянки флексодруку боби з намотаною плівкою (на яку вже нанесено логотип або малюнок) надходять у пакеторобний цех. Тут встановлені автоматичні пакеторобні машини. Вони розмотують, натягують плівку, формують фальці, зварюють шви, вирубують (у пакетах майка та банан) або приварюють (до пакетів петля) ручки.

Пакети різних видів відрізняються формою, ручками, а також фальцями, тобто донною або бічними складками:

  1. Пакет майка – формою справді схожий на майку з широкими бретелями, має бічні складки та вирубні ручки, цілісні з основним полотном.
  2. Пакет банан – має овальну прорубну ручку, донну або бічні складки.
  3. Пакет петля – має приварену ручку і зазвичай донну складку.

Маленькі фасувальні пакети виробники виготовляють два види: пакет майка, пакет без ручок. Виготовляються вони зараз лише з біорозкладної плівки, оскільки тонкі поліетиленові пакети заборонені в Україні (як і в більшості цивілізованих країн світу).

Добросовісні виробники ретельно контролюють зварювання швів і проводять випробування пакетів на міцність, гарантуючи якість та відсутність шлюбу.

Переглядів : 26
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст