0
0
51
Відмінювання числівників в українській мові - одна з найскладніших тем у шкільній програмі, і щоб не припуститися помилки, можна послуговуватися простим лайфхаком.
Лайфхак можна застосовувати до числівників "п'ятдесят, шістдесят, сімдесят, вісімдесят", поділився заслужений працівник освіти України, мовознавець-доцент Олександр Авраменко у своїй книжці "100 експрес-уроків української". Експерт зазначив, що такі числівники складаються з двох частин, зокрема, "п'ять" і "десять", якщо йдеться про "п'ятдесят":
"Запам'ятайте, коли ви змінюєте ці числівники, то першу частину взагалі не чіпайте, - вона ніби скам'яніла. Немає (скількох) "п'ятдесяти", а не "п'ятидесяти", як у російській мові".
Мовознавець зазначив, що за аналогією правильно змінювати і решту числівників:
"Шістдесяти", а не "шестидесяти";"Сімдесяти" (неправильно - "семидесяти").Така ж ситуація з числівником "вісімдесят" - при відмінюванні правильно писати й говорити "вісімдесяти", а не "восьмидесяти".
Цікаві новини про мову - що вже повідомлялосяРаніше Олександр Авраменко пояснив, як правильно - "гадати" чи "ворожити". Доцент підкреслив, що у слова "гадати" в українській мові є синонім - дієслово "вважати". Експерт сказав, що слово "ворожити" використовують на позначення містичних дій, спрямованих на те, щоб нібито передбачити майбутнє.
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
197
Коментарі:
0
Переглядів:
141
Коментарі:
0
Переглядів:
201
Коментарі:
0
Переглядів:
539
Коментарі:
0
Переглядів:
1057
Коментарі:
1
Переглядів:
574
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.