Головна Сервіси для юристів ... Закони Про приватизацію державного і комунального майна Стаття 17. Перетворення державних або комунальних підприємств у господарські товариства Стаття 17. Перетворення державних або комунальних ...

Стаття 17. Перетворення державних або комунальних підприємств у господарські товариства

Про приватизацію державного і комунального майна (ЗМІСТ) Інші закони
  • 5930

    Переглядів

  • 5930

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. У процесі приватизації єдиних майнових комплексів державних або комунальних підприємств такі підприємства можуть бути перетворені в акціонерні товариства або товариства з обмеженою відповідальністю.

    Рішення про перетворення державних підприємств в акціонерні товариства або товариства з обмеженою відповідальністю приймають державні органи приватизації. Рішення про перетворення комунальних підприємств в акціонерні товариства або товариства з обмеженою відповідальністю приймають місцеві ради.

    {Частина перша статті 17 в редакції Закону № 4196-IX від 09.01.2025 }

    2. Засновником акціонерного товариства або товариства з обмеженою відповідальністю, створеного у процесі приватизації єдиного майнового комплексу державного підприємства, є держава в особі державного органу приватизації.

    Засновником акціонерного товариства або товариства з обмеженою відповідальністю, створеного у процесі приватизації єдиного майнового комплексу комунального підприємства, є територіальна громада в особі органу приватизації територіальної громади або іншого уповноваженого органу в межах повноважень, передбачених законодавством.

    {Частина друга статті 17 в редакції Закону № 4196-IX від 09.01.2025 }

    3. Створення акціонерних товариств та товариств з обмеженою відповідальністю у процесі приватизації єдиних майнових комплексів державних підприємств здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Емісія акцій створених акціонерних товариств здійснюється відповідно до законодавства.

    Особливості створення акціонерних товариств або товариств з обмеженою відповідальністю у процесі приватизації єдиних майнових комплексів комунальних підприємств можуть бути встановлені рішенням відповідних представницьких органів місцевого самоврядування.

    {Частина третя статті 17 в редакції Закону № 4196-IX від 09.01.2025 }

    4. Засновник акціонерного товариства встановлює відповідно до плану розміщення акцій спосіб, обсяг і строк продажу акцій. Форма плану розміщення акцій затверджується Фондом державного майна України.

    5. У разі перетворення державних або комунальних підприємств в акціонерні товариства відповідно до цього Закону можуть випускатися тільки прості іменні акції.

    6. До статутного капіталу господарського товариства, створеного шляхом перетворення державного або комунального підприємства, єдиний майновий комплекс якого є об’єктом приватизації, вноситься усе майно такого підприємства, крім майна, що не підлягає приватизації відповідно до законодавства.

    Правовий режим державного або комунального майна, внесеного до статутного капіталу господарського товариства, визначається Цивільним кодексом України.

    Створене відповідно до цієї статті господарське товариство є правонаступником усіх майнових прав та обов’язків відповідного державного або комунального підприємства.

    {Частина шоста статті 17 в редакції Закону № 4196-IX від 09.01.2025 }

    7. За рішенням органу приватизації до проведення електронного аукціону з продажу акцій (часток) господарського товариства, створеного у процесі приватизації, розмір статутного капіталу такого товариства може бути збільшений за рахунок майна, набутого товариством у період між датою оцінки майна з метою визначення розміру статутного капіталу та днем державної реєстрації господарського товариства, майна, безпідставно не врахованого під час визначення розміру статутного капіталу, та майна, щодо якого знято обмеження на приватизацію.

    Визначення вартості майна, що вноситься до статутного капіталу товариства, здійснюється за методикою оцінки майна, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

    {Частина сьома статті 17 в редакції Закону № 4196-IX від 09.01.2025 }

    8. З моменту укладення договору купівлі-продажу пакета акцій, що є об’єктом приватизації, до моменту зарахування акцій на рахунок у цінних паперах покупця у депозитарній установі накладення арешту або іншого обмеження прав на такі акції не допускається.

    {Частина восьма статті 17 в редакції Закону № 4196-IX від 09.01.2025 }

    Попередня

    18/31

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати