Головною умовою успішного вирішення судового спору є не тільки винесення рішення, але й його виконання. Саме ця дія викликає занепокоєння у заявника, коли відповідач по справі ухиляється від добровільного здійснення необхідних дій на його користь. Сюди відносяться ситуації, коли така особа не тільки переховується сама, але й переховує відомості про своє майно і кошти. У даному випадку, дуже важко і практично неможливо самостійно забезпечити виконання рішення. Також, дуже важливо не втрачати час, протягом якого стягнення може бути здійснено, адже на жаль це все буде працювати проти заявника і з кожним місяцем збільшує ризик перетворитись рішенню на одне з тисячі не виконаних. Важливо не втрачати контроль над цим процесом і звертатись до виконавців судових рішень, які в межах закону вчинятимуть необхідні дії для примусового виконання рішення. Враховуючи щоденну кількість судових рішень, можна тільки уявити завантаженість цієї системи та час, необхідний для прийняття кожної заяви. Тому інститут виконання рішень не так давно зазнав законодавчих змін і поруч з державними виконавцями почали працювати приватні. Це все значно збільшує шанси на виконання рішень та розподіляє завантаженість між державними та приватними виконавцями. До останніх до речі діють спеціальні вимоги, тому про це детальніше далі.
Хто такі приватні виконавці та що про них потрібно знати
Перш за все, діяльність приватного виконавця чітко регламентована законодавством України. Для того, щоб ним стати необхідно отримати вищу юридичну освіту, встановлений законом вік, стаж роботи, скласти спеціальний іспит та повністю відповідати вимогам Закону. Приватний виконавець Київ є затребуваним спеціалістом, який завжди знаходиться на боці справедливого виконання рішення та індивідуального підходу до кожного заявника.
Права та обов'язки приватних виконавців
Окрім вимог щодо досвіду та спеціального навчання, різниця між державним та приватним виконавцем полягає також у виді справ, які вони можуть брати в роботу, тож необхідно звернути увагу на те, що не має права робити приватний виконавець. Зокрема це справи, які пов'язані з виселенням та заселенням з або в житло, які стосуються неповнолітніх осіб, визначення їх місця проживання, опікунства і т.д, рішень Європейського суду з прав людини та адміністративного суду. Перелік таких справ визначений в законодавстві України.
Права приватних виконавців у порівнянні з державними обмежуються, зокрема приватні не мають права брати до виконання рішення, де боржником є держава або державні органи, де необхідно здійснити конфіскацію майна, якщо сума стягнення більше 20 мільйонів гривень у перший рік діяльності виконавця. Також всі ці права зазначені в законодавстві України. За свої послуги приватний виконавець може брати додаткову винагороду за двосторонньою домовленістю між заявником та виконавцем.
Тому вивчення питання того, яка різниця між приватним і державним виконавцем є важливою передумовою до моменту звернення до відповідного виконавця. Проте, на першій консультації з приватним виконавцем ви також отримаєте вичерпну інформацію щодо своїх подальших дій та хто зможе взяти вашу справу до виконання.
Що роблять приватні виконавці – перелік послуг
До поширених послуг, за якими звертаються заявники відноситься накладення арешту на майно боржника, стягнення на права, здійснення обмеження виїзду за кордон, що в свою чергу унеможливить дуже поширений варіант затягнення часу. Всі послуги направлені на те, щоб відбулось необхідне притягнення до відповідальності. Крім того, виконавець може здійснювати примусове входження і звісно робити розшук майна боржника. Для цього в нього є всі права, доступи та можливість вести комунікацію з іншими державними органами влади.
Приватний виконавець Корецька Ірина бере до розгляду такі справи з 2018 року. Саме тоді вона склала кваліфікаційний іспит та дані про неї були внесені до Єдиного реєстру приватних виконавців.
Однією з переваг звернення до приватного виконавця є можливість прогнозування завантаженості та наявність зворотнього зв'язку до кожного заявника. Кожна справа вирішується індивідуально, враховуються вже проведені дії, отримані відповіді, місцезнаходження боржника. Поруч з додатковими перевагами, кожен заявник отримує гарантовані законодавством права. Це в першу чергу конфіденційність та зберігання таємниці.
Як сплачуються послуги приватного виконавця
Послуги сплачуються на спеціальний розрахунковий рахунок приватного виконавця, що складає встановлений Законом відсоток від суми стягнення. Також, може бути встановлена додаткова винагорода, яка відбувається за домовленістю виконавця та заявника.
Чи може приватний виконавець стягнути борг без рішення суду
Це є одним з поширених питань першої консультації. Відповідно до переліку рішень, з якими може працювати приватний спеціаліст входять інші документи, і вони не обмежуються лише судовими. Так, наприклад до цього ж переліку входить виконавчий напис нотаріуса, інші рішення, які видані уповноваженими на таку діяльність органами державної влади та іншими установами. Сюди ж відносяться кредитні договори, договори іпотеки, нотаріально укладені договори, що підтверджують необхідність сплати своєї заборгованості та інші.
Проте, щодо кожного індивідуального випадку, ми радимо звертатись за консультацією. Адже потрібно визначити, чи має заявник в першу чергу право на звернення стягнення.
Підводячи підсумок у вирішенні питання, до кого все ж таки звертатись для виконання рішення слід виходити з категорії справи, складності та терміновості. В будь-якому випадку, приватний виконавець при першій же розмові скоординує вас у подальших діях.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.