Головна Блог ... Новини Причиною повернення касацій є неякісна правова допомога — КЦС Причиною повернення касацій є неякісна правова доп...

Причиною повернення касацій є неякісна правова допомога — КЦС

Відключити рекламу
 - ef5644ca662feb90168cd51e54b58b42.jpg

Великий процент повернутих скарг залежить не від нас, ми керуємось імперативними нормами процесуального закону. Це вказує, на жаль, на недостатню якість правової допомоги, що надається суб’єктам звернення.

На це звернув увагу секретар Пленуму ВС, секретар першої судової палати Касаційного цивільного суду Дмитро Луспеник на зборах суддів КЦС, присвячених підбиттю підсумків роботи судів цивільної юрисдикції за минулий рік, інформує «Закон і Бізнес».

Зокрема, за поданими минулого року касаційними скаргами, за якими не відкрите касаційне провадження, у 30% випадків скарги повернуто (у решті випадків відмовлено у відкритті провадження з тих чи інших підстав).

Також він зазначив, що палата торік відкрила провадження у 34,5% справ, які надійшли на розгляд, що можна зіставити з показником усього КЦС. Це значно більший відсоток, ніж у минулі роки. Наприклад, у 2020 році цей показник становив 25%.

Майже не змінюється з року в рік показник справ, які як палата, так і КЦС загалом направляють на новий розгляд. Минулого року для палати він становив 10,2% від розглянутих справ. Це пов’язано із тим, що процесуальний закон чітко вказує, що касаційний суд не має права переоцінювати докази, встановлювати нові обставини у справі тощо. Тож якщо касаційний суд бачить, що під час розгляду справи попередні суди порушили закон, він змушений направляти її на новий розгляд.

Крім того торік КЦС передав на розгляд ВП ВС 66 справ, у 2021-му — 101, у 2020-му — 107, у 2019-му — 623 справи (на той час до ВП ВС направлялись усі юрисдикційні спори). «Зменшення кількості направлених на розгляд ВП ВС справ свідчить про те, що в багатьох випадках ВП ВС, КЦС вирішили спірні питання», — зазначив Д.Луспеник.

Також він звернув увагу на цікаву тенденцію: минулого року ВП ВС повернула до КЦС 38% переданих справ, а у 2021-му цей показник становив 50%. За його оцінкою, це свідчить про те, що ухвали КЦС про направлення справ до ВП ВС — більш мотивовані й обґрунтовані.

Секретар Пленуму ВС зазначив, що справи, які надходять на розгляд КЦС та в яких відкриваються провадження, — дуже складні. Тому минулого року колегії суддів КЦС направили до НКР при ВС 29 запитів, а ОП КЦС — 11. «Ми вдячні науковцям, які надають нам допомогу у вирішенні спорів», – сказав він.

Крім того, голова КЦС Борис Гулько повідомив, що у судах І інстанції торік перебувало на розгляді понад 916 тис. справ, із них надійшло на розгляд майже 649 тис., розглянуто майже 685 тис. Однак нерозглянутими залишилася кожна четверта справа.

В апеляційних судах перебувало майже 76 тис. справ.

З них надійшло у 2022 році понад 52 тис., розглянуто близько 53 тис. Залишилися нерозглянутими понад 23 тис. справ (30,6% від тих, що перебували на розгляді).

«Такі значні залишки як у судах першої, так і апеляційної інстанцій призводять до порушення конституційних та конвенційних прав громадян на судовий захист», — зауважив він.

Найбільш поширеною серед розглянутих у минулому році залишається категорія спорів, які виникають із правочинів, зокрема договорів. Друга за кількістю категорія – спори про відшкодування шкоди. Третє місце посіли спори, що виникають із земельних правовідносин. Далі йдуть спори, що виникають із трудових правовідносин, спори щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно й сімейні спори.

 • 3638

  Переглядів

 • 2

  Коментарі

 • 3638

  Переглядів

 • 2

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Саме простіше своє суддівське свавілля звалити не неякісну правову допомогу. Чому Дмитро Луспенник на зборах суддів КЦС не запитав у судді КЦС ВС Воробйової якими імперативними нормами процесуального закону вона користувалась коли повернула (причому одноособово) мою касаційну скаргу по причині несплати судового збору у справі за позовом до органу державної влади про відшкодування моральної шкоди. І саме що смішно ця справа вже то того розглядалась двічі в судах першої і апеляційної інстанцій і один раз в касаційній і жодного разу від мене не вимагалось сплати судового збору.Більш того я посилався,включно,і на постанову самого Дмитра Луспеника в подібній справі. Тому справа не в неякісній правовій допомозі а в недоброчесності суддів КЦС ВС і відсутності реакції на такі ухвали зі сторони ВП ВС і ВРП. Свавілля і повна безвідповідальність суддів КЦС ВС - ось де основна причина. Вже дійшло до того,що судді апеляційного суду Тернопільської області підробляють документи( складають неправдиві акти,які непередбачення жодною нормою ЦПК) а судді КЦС ВС по змові на таких незаконних актах виносять постанови.

  22.02.2023 10:40

  Так. На моєму прикладі на початку судового засідання 20.02.2023 року у ПІВДЕННО_ЗАХІДНОМУ АПЕЛЯЦІЙНОМУ СУДІ (Одеса) по господарській справі я був учасником засідання у режимі відеоконференції, коли мене запросили до трибуни, то секретар колегії суддів виключив свій мікрофон, щоб я не чув суддів. Я бачив суддів , але не чув жодного їх слова, тому я опинився у ролі глухонемого, потім мені зателефонувала секретар та сказала, що це у мене технічні неполадки і мене взагалі відключили до доступу до участі в судовому засідані. Я тим часом звернувся до технічної підтримки VKZ де протоколом зафіксували, що у мене все працює. Апеляційне засідання по справі пройшло за один раз та без моєї участі, без мого права на захист. На другий день в електроному кабінеті суду я побачив із протоколу засідання суду, що секретар виключала мікрофон суддів (навмисно чи не навмисно) , але колегія суддів прийняла постанову не на мою користь, не на захист моїх прав. Тому так, все вирішує секретар який керує мікрофоном - оце і все правосуддя

  22.02.2023 11:19

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст