0
0
8
Якщо ви літали у літаку, то напевно звертали увагу на те, що вікна у ньому округлої форми. Пілот-ветеран, який веде популярний TikTok-блог "Капітан Стів" про авіацію, розповів про причини цього.
У вірусному відео, яке наразі зібрало понад 2,3 мільйона переглядів, капітан Стів розповів своїм підписникам історію, яка бере свій початок ще у 1950-тих роках.
Він зазначив, що 70 років тому деякі літаки будували зі звичними усім квадратними вікнами. Однак швидко з’ясувалося, що форма, придатна для будинків, категорично не годиться для літаків.
Висока швидкість, з якою почали літати авіалайнери у той час, а також істотні перепади тиску через значну висоту польоту, означали значно більші навантаження на конструкцію вікон, що призвело до трагічних наслідків. Кути квадратних вікон виявилися слабким місцем.
"Вони втратили кілька літаків у повітрі. Літаки буквально розпалися, тому що у квадратних вікнах з’являлися невеликі тріщини прямо на краях, і якщо достатньо цих тонюсіньких тріщин утворилося через навантаження на планер від тиску, планер фактично розпадався на частини", — пояснив "Капітан Стів".
Ці трагедії змусили авіаконструкторів переосмислити підходи до проектування вікон у літаках. Зрештою з’ясувалося, що круглі вікна не створюють тих проблем, які виникають у квадратних вікон.
"Вони міцніші й не тріскаються, і з тих пір у нас ніколи не було проблем", — сказав ветеран авіації.
Інші цікаві факти про цивільну авіаціюЯк писав УНІАН, досвідчена німецька стюардеса назвала три речі, які нізащо не можна робити в літаку. На жаль, ці речі не є настільки очевидними для пересічних пасажирів, якими вони є для досвідчених авіаторів.
Інша бортпровідниця розповіла, чому пасажирам літаків варто приділяти належну увагу вибору одягу. Вона попередила, що ніколи не варто подорожувати літаком в шортах чи короткій спідниці.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
137
Коментарі:
0
Переглядів:
106
Коментарі:
0
Переглядів:
464
Коментарі:
0
Переглядів:
104
Коментарі:
0
Переглядів:
376
Коментарі:
0
Переглядів:
254
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.