Із оголошенням в Україні воєнного стану набули чинності певні обмеження у здійсненні валютних обмінних операцій. Це було потрібно, аби запобігти відтоку капіталу, задля захисту міжнародних резервів держави та збереження стійкості валютного ринку. За час повномасштабного вторгнення обмеження змінювалися та послаблювалися, проте все одно наразі діють певні правила обміну валют, яких дотримуються як банки, так і обмінні пункти. Що це за правила та обмеження та якими нормативними актами вони передбачені, ви дізнаєтеся саме з цієї статті.
Основний закон, яким керуються банки при здійсненні валютообмінних операцій під час дії воєнного стану, запровадженого Указом Президента України від 24.02.2022, це постанова НБУ від 24.02.2022 №18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану та інші нормативні акти». Раніше вона повністю забороняла здійснювати обмін валют, проте з часом були введені певні послаблення. Наразі діють наступні вимоги, яких мають дотримуватися банки при здійсненні валютообмінних операцій:
Волонтерам, що за донати закуповують за кордоном бронежилети, каски, військовий одяг, взуття, дрони, спальники та інше обладнання військового та медичного призначення, дозволяється переказувати за кордон валюту в еквіваленті не більш як 400 тис. грн. на місяць.
При здійсненні обмінних операцій в банках можуть запитувати не лише паспорт та ідентифікаційний код, а й документи, що підтверджують походження заощаджень та довідку про доходи.
Оскільки усі абсолютно банки повинні встановлювати курс обміну, що не відрізняється більш як на 10% від курсу НБУ, особливої різниці в умовах обслуговування в банках немає. Якщо вирішили обміняти валюту в банку, то просто обирайте той, що розташований поблизу та де є у касі потрібний тип валюти.
Будь-який пункт обміну валют у своїй роботі керується законами України та постановами НБУ, тому на їх роботу також впливають певні обмеження, введені на час дії воєнного стану. Для отримання послуг в пунктах обміну не потрібно надавати документи які посвідчують особу, а також документи про походження коштів.
Обмінник згідно з постановою №18 не має права продавати та купувати російські або білоруські рублі. А от обмежень щодо обміну інших валют в пунктах обміну не існує.
Аби обрати найкращий обмінник, звертайте увагу на наступні критерії:
Якісне обслуговування та широкий спектр послуг пропонує всеукраїнська мережа обмінних пунктів Obmin24.
Obmin24 більш як 10 років працює на ринку обмінних валютних операцій. За цей час було побудовано потужну всеукраїнську мережу обмінників, в кожному з яких клієнти можуть не лише обміняти валюту, а й здійснити міжнародний переказ, оплатити інвойс чи придбати банківські метали. Більше інформації про послуги ви знайдете на сайті https://obmen24.com.ua/. Обмінники працюють щоденно без вихідних та перерв на обід. Завітайте в Obmin24, аби обміняти свої заощадження за найвигіднішим в країні курсом.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.