Головна Блог ... Новини Пранкери Вован і Лексус спробували розіграти Надію Савченко: схоже обидва все ж таки працюють на Кремль Пранкери Вован і Лексус спробували розіграти Надію...

Пранкери Вован і Лексус спробували розіграти Надію Савченко: схоже обидва все ж таки працюють на Кремль

эксклюзив
 • Автор: 

  Автор не вказаний

 • 1

 • 0

 • 1481

Відключити рекламу
Пранкери Вован і Лексус спробували розіграти Надію Савченко: схоже обидва все ж таки працюють на Кремль - tn1_prankeri_vovan_i_leksus_sprobuvali_rozigrati_nadiyu_savchenko_shoge_obidva_vse_g_taki_pratsyuyut_na_kreml_1_56e4ae0a05bf5.jpg

Вован і Лексус, два пранкери - майстри телефонних розіграшів, - знову змусили говорити про себе. На цей раз об'єктом їхніх розіграшів стала Надія Савченко, яка голодувала, а точніше - її адвокат Марк Фейгін.

Пранкери переконали його в тому, що президент Порошенко написав листа із закликом до Савченко припинити голодувати і навіть готовий призначити її міністром. Тепер Фейгін у гніві, він звинувачує майстрів телефонної підстави в тому, що вони працюють на російські спецслужби. Він заявляє, що Савченко погодилася приймати воду не завдяки "листу Порошенка".

До цього Вован з Лексусом розіграли президента Туреччини, прикинувшись все тим же Порошенком і прем'єром України Яценюком. Була витівка з дзвінком Путіна Елтону Джону, а до цього цілий місяць Лексус в образі "народного губернатора" ДНР Павла Губарєва дурив українського олігарха Ігоря Коломойського.

Пранкерів без особливих зусиль вдалось відшукати на півночі Москви. Вован був у витонченому приталеному пальто, Лексус - в шкірянці і зовсім без "лексуса". Розмовляти довелося в декораціях дитячого майданчика. Питання ставив кореспондент ВВС Олег Болдирєв.

ВВС: За розіграш Фейгіна у справі Савченко ви самі собі якусь оцінку ставите?

Вован: Думаю, четвірку можна поставити.

ВВС: Завдання було переконати Савченко відмовитися від голодування?

Лексус: Це було одне із завдань. Крім цього було й інше завдання - щоб вона визнала свою провину, якщо така була. З цим завданням ми не впорались, але шанси були, і шанси залишалися до того часу, поки ми себе не розсекретили. Я думаю, якби ще тиждень пройшов, вона б визнала, так чи інакше, факт вбивства наших громадян.

ВВС: Адвокат Фейгін вам не передає привіт, але ...

Вован: Адвокат Фейгін пише сьогодні в Twitter всяку гидоту, те, що нормальна людина, тим більше адвокат, собі ніколи не дозволив би. У нього вже якась істерика. Найбільше його обурює те, що він нам в розмові зізнався, що готовий був спілкуватися з Надією Савченко, натиснути на неї, з тим, щоб вона якраз за тиждень визнала свою провину [від редакції: це нібито було потрібно для того, щоб прискорити її повернення на батьківщину. Фейгін стверджує, що відразу ж пояснив людині, що дзвонила, що на такі компроміси Надія Савченко не піде].

ВВС: І Фейгін, і багато інших переконані, що ви набагато більше, ніж просто пранкери. Або, може, навпаки - набагато менше. Що за вами все-таки стоять якісь спецслужби і вони допомагають вам технічно.

Вован: Це улюблена розвага російської опозиції і українських чиновників, в чому вони дуже схожі - звинувачувати у всіх своїх невдачах зовнішні чинники - ФСБ, Кремль і інше. Якщо ти власну дурість, неуважність пояснюєш тим, що винен не ти, а міфічна ФСБ, ну так що ж поробиш ...

Лексус: Я б сказав, що ми не просто пранкери, а більше, ніж пранкери, але ми не спецслужби. Я так само можу дорікнути Фейгіну, його соратників у роботі на якогось Ходорковського, на держдеп. Я ж цього не роблю, потрібно якийсь здоровий глузд мати і не списувати свої невдачі на підступи ворогів. Можемо відповідально заявити і завжди це заявляли, що ми не є проектом спецслужб. Ми - самодостатні люди і у нас є свої переконання, ідеї і думки. Для того, щоб ми щось зробили, нам не потрібно давати вказівку зверху.

ВВС: Колеги з української служби ВВС додзвонилися до прес-секретаря президента Порошенка, він запитує, звідки вам відомий зміст розмов Фейгіна, хіба в цьому вам не допомогла ФСБ?

Лексус: Ми вже відповіли, ніякої допомоги нам не надавали. Фейгін сам нам розкрив, про що була розмова якраз в ході цього пранка.

ВВС: А ще прес-секретар Порошенка цікавиться, як це ви можете дзвонити з номера Фейгіна? Теж робить висновок, що вам допомагають "компетентні органи". Ви дзвонили комусь з номера Фейгіна?

Лексус: Комусь з номера Фейгіна? Не знаю, що там у нього висвітлюється на телефоні. Може, він просто переплутав.

"Функцію президента ми беремо на себе"

ВВС: Головне питання, звичайно, як ви з такою легкістю додзвонюєтеся, скажімо, до президента Туреччини. Ми, журналісти, часто дуже багато витрачаємо на це часу і дуже часто не виходить. Як у вас виходить? Чи не в цьому - свідчення того, що вам хтось дуже обізнаний допомагає?

Лексус: (посміхається) Може, ми б вам допомогли, якби ви нас попросили ...

Вован: Це вже четвертий президент, але, звичайно, найскладніший. Тому досвід спілкування з першими особами різних країн у нас є. Тут [з дзвінком Ердогану] все було дуже складно, тому що це не країна колишнього радянського простору і навіть не англомовна. Але шляхом довгого такого ланцюжка - це, звичайно, не просто так взяти і подзвонити, "Альо, Ердоган, доброго дня". Ми не хочемо розкривати свої секрети, щоб пранки подібного рівня виходили і далі, але якщо дуже сильно захотіти, можна додзвонитися.

Лексус: Я можу сказати, що журналісти до Ердогана додзвонитися не можуть, а президент іншої держави - цілком. Функцію цього президента ми беремо на себе. Найголовніше - зацікавити співрозмовника в будь-якому випадку.

ВВС: Ну і вам відомі ключі до серця таких співрозмовників як Лукашенко чи Ердоган, ви знаєте, чим їх зачепити. Скільки у вас на це хвилин?

Вован: Ну ми готуємося, це все-таки не процес 15 хвилин, вивчаємо інформацію, політичну обстановку, якісь інфоприводи. Перед цим ми поінформували турецьку сторону, на які теми ми хочемо поспілкуватися. Це досить довго, якщо такі складні речі робиш. Ну, а в розмові ... Ця розмова була досить продуманою, хоча часто все-таки доводиться імпровізувати. Все одно ти на 100% не знатимеш, що тобі скаже твій співрозмовник.

ВВС: Серед ваших акцій за останні два-три роки, яка була найскладнішою технічно і яка була найпродуктивніша за результатами, за хохмою або по тому, що вдалося з співрозмовника вичавити?

Лексус: За хохмою це, напевно, Елтон Джон, оскільки це розійшлося в усі медіа, і ваше теж друкувало регулярно. Це, напевно, хохма, там нічого такого політичного зробити не вдалося, але це розбавило ту напруженість, яка була на той момент в плані ЛГБТ-спільноти. Але в той же час можна було і посміятися, що Путін зайнявся в нашому випадку саме таким випадком - дзвонити Елтону Джону ...

Я можу сказати, що журналісти до Ердогана додзвонитися не можуть, а президент іншої держави - цілком. Функцію цього президента ми беремо на себе.Лексус

Вован: ... І потім справжній Путін все-таки йому подзвонив. І домовилися вони про зустріч, ми не просто пожартували, а реально допомогли зустрітися пану Елтону Джону. Зустріч ще не відбулася, але президент йому обіцяв, так що, думаю, рано чи пізно вона відбудеться. А за якоюсь інформаційністю - це напевно все-таки Коломойський. Олексій з ним спілкувався кілька місяців і Коломойський розповідав йому все, що відбувається за лаштунками політики в Україні. Це було важко, там і грим наносився - це ж було по Скайпу. Ердоган теж був досить складний в плані організації.

Лексус: Всі речі різні у нас виходять, ми самі в процесі підготовки розуміємо, які ресурси нам потрібні. З приводу Савченко ми йшли по вулиці, і ідея народилася раптово. Відразу ми думали, може їй можна зателефонувати, можливо я їй зателефоную, може вона ховає десь телефон в СІЗО, чи можливо це? Уточнили - ні.

ВВС: А у кого ви уточнили?

Лексус: У адвоката, у Фейгіна. Дізналися, що дійсно немає секретної сімки, по якій можна було б подзвонити в СІЗО навіть президенту.

Не нашкодь

ВВС: І ось ви витрачаєте величезні сили на організацію підстави з Коломойським, в той час як представник Слідчого комітету або міністр економічного розвитку щодня практично подають такі чудові приводи над ними пожартувати. Ви кілька разів заявляли, що не готові жартувати над російськими чиновниками. Поясніть.

Вован: Ну чому, у нас бувають записи з російськими чиновниками. Чуров був, депутат Мілонов ...

ВВС: Давно.

Вован: Давненько, так. З останніх був губернатор Марій Ел. Але просто вони не особливо користуються попитом у російських ЗМІ ...

Лексус: Ми все-таки спрямовані на те, щоб робити те, що необхідно Росії, і ми розуміємо, що деякі записи, в тому числі такі, що компрометують, завдали б шкоди нашій країні, тому що цими записами стали б спекулювати інші політичні сили, отримуючи на цьому свої дивіденди. Ми вважаємо, що з корупціонерами та іншими чиновниками треба в будь-якому випадку боротися. Але треба розглядати кожен конкретний випадок і зробити так, щоб в політичному плані це не зашкодило країні.

ВВС: Але якось здається, що пранк у своїй жорстокості повинен бути рівноправним ... На всі боки. А у вас тільки один сектор під вогнем.

Вован: Ні, чому. Я б з радістю з якою-небудь Євгенією Васильєвою [екс-чиновниця Мініоборони РФ, засуджена на п'ять років за відмивання грошей] поспілкувався б або, там, з Віктором Януковичем, хоча він вже не український чиновник. Але ніхто не може знайти Януковича і нам теж складно.

ВВС: Тобто Ердогана знайти простіше, ніж Васильєву чи Януковича.

Вован: Так, тому що це публічна людина .. З іншого боку, є і в Україні люди, які могли б цим зайнятися. Але вони ж не займаються. Ніхто ж нікого не обмежує. Ми робимо те, що це цікаво нам.

ВВС: Ви згадали про те, що у вас є інтерес в тому, щоб ЗМІ ваші жарти транслювали. ЗМІ звичайно з більшою охотою будуть транслювати жарт над Ердоганом і з меншою охотою - щось, що має відношення до чиновників.

Лексус: Є ЗМІ однієї спрямованості, а є - іншої. Ми з усіма намагаємося взаємодіяти, але наш контент підходить під один тип ЗМІ.

ВВС: Ви заробляєте якимось чином цими акціями?

Вован: Ну, ми можемо віддати ці записи ексклюзивно якомусь ЗМІ. Не замовлення виконати комусь, а вже готову річ надати в якості ексклюзиву. А зараз ми плануємо з одним телеканалом співпрацювати в якості цілісного телевізійного проекту.

ВВС: Але за поточні розіграші вам ніхто нічого не платить. Це любительщина і волонтерство?

Вован: За Савченко ніхто нічого не заплатив, просто виклали в інтернеті.

Лексус: Щоб ось так записали і віддали - тримайте хлопці, ось ваші гроші, розпишіться тут, що за Савченко робота проведена - такого немає. Ніхто нам не вказує зробити якийсь запис з певною людиною. Ми самі визначаємо, з ким нам хотілося б поговорити. Ми маємо, звичайно, гонорар, мали певний час, могли віддати одному ЗМІ, іншому ЗМІ в залежності від їхнього формату. Але це не було основним заробітком, у нас була своя діяльність крім цього. Це було скоріше як хобі. Зараз це переходить в формат професії.

ВВС: А ви не боїтеся нашкодити? Та ж Савченко, коли наступного разу буде думати про те, припиняти їй голодування чи ні, знаючи, що це буде сприйняте як частина якогось заплутаного жарту, відмовиться від цього і завдасть собі шкоди? У вас не буде важко на душі від цього?

Вован: Дуже дивно було б, якби вона, після того як з'ясувалося, що це писав не Порошенко, знову почала б голодування. Це виглядало б дуже комічно і ніхто до цього серйозно не поставився б. Я вважаю, що вся ця історія з голодуванням досить безперспективна. Скільки пам'ятаю, ця історія з голодуванням Савченко фігурує в новинах з грудня. [Від редакції: Савченко почала голодувати в грудні 2014-го, закінчила - в березні 2015-го, нове голодування почалося тільки тиждень тому, 3-го березня 2016- го].

Я не бачив таких людей, які можуть з грудня голодувати, то сухе, то не сухе голодування влаштовувати. Я сумніваюся, що там якесь голодування, особливо якщо подивитися на її "зневоднені" фотографії. З приводу того, що вона щось там повинна робити, лякатися чи ні - питання в першу чергу до її оточення, до адвокатів, які повинні перевіряти інформацію, доносити її достовірно, а не якісь свої дурні помилки.

Розіграти Головного Вована

ВВС: Ви часто говорите про "пранк-журналістику". Це термін іграшковий або ви і справді вважаєте, що Пранк-журналістика - це якийсь новий жанр?

Вован: Ну чому б ні? Є ж гонзо-журналістика, чому б не бути пранк-журналістиці?

ВВС: Ви не боїтеся, що в Росії, де і так вже дуже закриті чиновники, все це стане ще важче, ніхто нікому не буде вірити на слово і перевірятимуть документи на кожному етапі спроби поставити запитання?

Вован: Що поробиш, все ускладнюється, ми теж не стоїмо на місці, намагаємося щось зробити таке, щоб нам вірили. Але тут вже нічого не поробиш - або припиняти або продовжувати.

Давайте спочатку начальника пана прес-секретаря (Порошенка - ред.) повністю розіграємо. Потім когось із Європи і Барака Обаму. А потім вже будемо думати з приводу Головного Вована.Вован

ВВС: Ходять розмови про те, що Путін - майстерний троль. Ви, як експерти в такому несподіваному троллінгу, як оцінюєте його на цьому фронті?

Лексус: У нього гарне почуття гумору і є частка іронії в його діях. Я вважаю, що оцінювати його рівень троллінгу я не можу, але у нього іноді це виходить. Він не може повністю, так як ми, цим займатися, тому що посада не дозволяє. Але я думаю, у нього хороші перспективи.

ВВС: А ще прес-секретар Порошенка запитує, "коли пранкер Вован розіграє Головного Вована РФ"?

Вован: Ну, не знаю, ми подумаємо над цим. Ми поки не збираємося. Давайте спочатку начальника пана прес-секретаря повністю розіграємо. Потім когось із Європи і Барака Обаму. А потім вже будемо думати з приводу Головного Вована.

ВВС: А це була б серйозна перемога, якщо б Головний Вован попався?

Вован: Ну, поки у нас такого наміру немає і ми не хочемо робити такі речі.

ВВС: У вашій роботі важливо в якийсь момент дати співрозмовнику зрозуміти, що його розіграли?

Вован: Ні, це зовсім не головне, звичайно всі дізнаються вже з ЗМІ, за фактом.

ВВС: У розмові з помічником Порошенка ви в результаті різко знизили пафос, запропонувавши сказати, що Порошенко був не в собі, коли всю цю затію з листом пропонував.

Вован: Розмову треба було закінчити на веселій ноті, як мені здалося, судячи зі спілкування з прес-секретарем, він сам показав себе розгубленим і вся адміністрація президента не розуміла, що з цим робити, захотілося внести невеликий жарт під всю цю історію. З п'яним Порошенко, ну чому б і ні.

Ближче "проросійська сторона"

ВВС: Це підвищує якість роботи чиновників - все, що ви з ними робите?

Лексус: Якщо людина, яку ми змогли розіграти, сказала щось протиправне або щось, що ганьбить її честь, наступного разу він не попадеться, буде думати головою, що говорити і що робити. В якійсь мірі це підвищує його рівень, моральний в тому числі. Хтось інший послухає запис зі своїм колегою і вирішить - так робити не варто.

Вован: На його місці може бути він - потрапить у скандал, якщо йому так само подзвонять і його розведуть.

ВВС: Я знову до того, що в Росії поле неоране для такої виправної роботи. Вам не образливо, що ви не докладаєте свої таланти тут, а телефонуєте в далеку Туреччину?

Вован: Так ми не відмовляємося від Росії, чому ні. Був би привід і був би інтерес для нас. Звичайно, ми дуже любимо наших чиновників.

Лексус: В Україні в усіх ЗМІ про це неоране поле тільки і говорять ...

Вован: Рівень комічності в сусідній країні зашкалює і там такі персонажі, яким просто гріх не подзвонити. Вони мало не кожен день видають якісь приголомшливі перли, на жаль наші чиновники на цьому полі тьмяніють, навіть Володимир Вольфович, з яким, до речі, теж був пранк.

ВВС: Ви пропонуєте цей досить безжалісний стандарт іншим чиновникам, але дуже обережні з російськими, кажучи, що може нашкодити російській державі. Це не подвійний стандарт, не лицемірство?

Лексус: Це не лицемірство, це ж наша позиція. Ну і потім, в чому суть пранку. Вона полягає в тому, щоб вивести нечесних людей на чисту воду, які так чи інакше можуть шкодити нашому суспільству. Але це треба робити акуратно, робити так, щоб це не зашкодило. Якщо ми зробимо якийсь запис з якимось чиновником, це стане надбанням громадськості ліберальної, яка це буде постійно піарити і робити на цьому моменті свої політичні акції.

ВВС: Але не тільки ліберальній громадськості цікаво, звідки у депутата квартира, вартість якої кардинально перевищує його фінансові можливості. Або, як нізвідки взявся новий кандидат в губернатори.

Лексус: Але нам ближче все-таки ось ця сторона, яка проросійська, ніж ті люди, які хочуть розхитати обстановку.

Вован: Ні, ми не відмовляємося від наших чиновників, і якщо випаде якийсь привід, з радістю ними займемося.

Лексус: Але ми це будемо робити акуратно, щоб це не зашкодило всьому суспільству. А корупціонерів - їх і в Росії достатньо. Якщо шукати всюди якусь проблему, виявиться, що серед твоїх друзів цих людей така кількість зашкалює.

ВВС: Це самий смак - розвести Вована і Лексуса, напевно. Вас самих часто намагаються зробити об'єктами розіграшу?

Лексус: Нас немає на що розводити.

Вован: Ні, можуть розводити на тему, що дзвонять з ФСБ і приїхала наша зарплата.

Лексус: Це тема для розіграшу, але вона неефективна, тому що ми відразу зрозуміємо, що це таке.

Вован: Тому що ми зарплату вже отримали. У цьому місяці точно (обидва сміються).

Джерело: BBC

 • 1481

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1481

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст