Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Постанова ВСУ від 09.06.2015 року у справі №800/43/15 Постанова ВСУ від 09.06.2015 року у справі №800/43...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Постанова ВСУ від 09.06.2015 року у справі №800/43/15

Державний герб України

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

9 червня 2015 рокум. Київ

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:

головуючогоТерлецького О.О., суддів: Волкова О.Ф., Гриціва М.І., Коротких О.А., Кривенди О.В., Кривенка В.В., Маринченка В.Л., Панталієнка П.В., Прокопенка О.Б., Самсіна І.Л., -

розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Президента України, Вищої ради юстиції (далі - ВРЮ) про скасування рішення ВРЮ та Указу Президента України і зобов'язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и л а:

У лютому 2015 року ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом, у якому просила: поновити строк на пред'явлення зазначеного позову; скасувати рішення ВРЮ від 18 грудня 2012 року № 1224/0/15-12 про внесення подання Президентові України про звільнення ОСОБА_1. з посади судді Солом'янського районного суду міста Києва у зв'язку з набранням законної сили обвинувальним вироком щодо неї; зобов'язати ВРЮ внести зміни до цього рішення ВРЮ відповідно до рішення апеляційного суду Київської області від 17 квітня 2013 року; надати суду звіт про виконання судового рішення на цей позов; скасувати Указ Президента України від 13 березня 2013 року № 132/2013 про її звільнення з посади судді Солом'янського районного суду міста Києва, оскільки згаданий Указ винесений на підставі незаконного рішення ВРЮ.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 17 березня 2015 року адміністративний позов залишив без розгляду на підставі пункту 9 частини першої статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) у зв'язку з тим, що позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Не погоджуючись із ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 17 березня 2015 року, ОСОБА_1. звернулась із заявою про її перегляд Верховним Судом України з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 237 КАС, у якій просить скасувати зазначену ухвалу та направити справу для продовження її розгляду до касаційного суду.

Перевіривши наведені заявником доводи, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України вважає, що у задоволенні заяви слід відмовити з огляду на таке.

Згідно з частинами першою та другою статті 99 КАС адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Статтею 100 КАС передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

З адміністративним позовом до суду (згідно з поштовим штемпелем на конверті) ОСОБА_1. звернулася 13 лютого 2015 року, тобто з пропуском передбаченого частиною другою статті 99 КАС строку, внаслідок чого суд залишив її позовну заяву без розгляду.

У заяві позивач щодо поважності причин пропуску послалася на те, що рішення ВРЮ від 18 грудня 2012 року № 1224/0/15-12 не було доведено їй до відома як це передбачено Регламентом ВРЮ, а його наявність у відкритому доступі у мережі Інтернет та його публікація на сайті ВРЮ не була і не є правовим критерієм.

Водночас суддя встановив, що оскаржуваний Указ був оприлюднений в газетах «Голос України» та «Урядовий Кур'єр».

Оскільки наведені у заяві ОСОБА_1. доводи щодо перегляду ухвали судді Вищого адміністративного суду України від 17 березня 2015 року колегія суддів вважає безпідставними, у задоволенні її заяви слід відмовити.

Керуючись статтями 241 <http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/an_2359/ed_2014_04_27/pravo1/T052747.html?pravo=1>, 242 <http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/an_2368/ed_2014_04_27/pravo1/T052747.html?pravo=1>, 244 Кодексу адміністративного судочинства України <http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/an_2379/ed_2014_04_27/pravo1/T052747.html?pravo=1>, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України

п о с т а н о в и л а:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 відмовити.

Постанова є остаточною і не може бути оскаржена, крім випадку, передбаченого пунктом 3 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України <http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/an_2310/ed_2014_04_27/pravo1/T052747.html?pravo=1>.

ГоловуючийО.О. Терлецький Судді: О.Ф. Волков М.І. ГрицівО.А. КороткихО.В. КривендаВ.В. КривенкоВ.Л. Маринченко П.В. Панталієнко О.Б. Прокопенко І.Л. Самсін

logo