Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Постанова ВГСУ від 29.01.2014 року у справі №5002-4/2325-2012 Постанова ВГСУ від 29.01.2014 року у справі №5002-...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Постанова ВГСУ від 29.01.2014 року у справі №5002-4/2325-2012

Державний герб України

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2014 року Справа № 5002-4/2325-2012 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

головуючого:Полякова Б. М.,суддів:Коваленка В. М., Короткевича О. Є.(доповідач у справі)розглянувши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Консоль ЛТД" на ухвалу Севастопольського апеляційного господарського суду від 07.11.2013 рокуу справі№ 5002-4/2325-2012за заявою доОСОБА_4 Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Консоль ЛТД"пробанкрутство за участю представників сторін: не з'явилися

ВСТАНОВИВ :

Ухвалою Севастопольського апеляційного господарського суду від 07.11.2013 року апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Консоль ЛТД" на ухвалу господарського суду Автономної республіки Крим від 04.09.2013 року у справі № 5002-4/2325-2012 припинено.

Не погоджуючись із винесеною ухвалою суду апеляційної інстанції, Товариство з обмеженою відповідальністю фірми "Консоль ЛТД" звернулось до Вищого господарського суду України із касаційною скаргою, просило скасувати ухвалу Севастопольського апеляційного господарського суду від 07.11.2013 у справі № 5002-4/2325-2012, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права.

Переглянувши у касаційному порядку прийнятий судовий акт, на підставі встановлених фактичних обставин справи, перевіривши застосування судом апеляційної інстанції норм процесуального права, колегія суддів Вищого господарського суду України дійшла висновку, що касаційна скарга задоволенню не підлягає, з огляду на таке.

Товариство з обмеженою відповідальністю фірми "Консоль ЛТД" звернулось до Севастопольського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою на ухвалу господарського суду Автономної республіки Крим від 04.09.2013 року у справі № 5002-4/2325-2012.

Ухвалою господарського суду Автономної республіки Крим від 04.09.2013 року у справі № 5002-4/2325-2012 відкладено розгляд справи та зобов'язано сторін надати документальні докази.

Апеляційний господарський суд, відмовляючи у прийнятті апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Консоль ЛТД" на ухвалу господарського суду Автономної республіки Крим від 04.09.2013 року у справі № 5002-4/2325-2012, виходив з того, що ст. 106 ГПК України та Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника " не передбачено можливості оскарження ухвали господарського суду про відкладення розгляду справи.

Крім того, суд другої інстанції дійшов висновку, що ст.ст. 77,86 ГПК України також не передбачена можливість оскарження ухвали про відкладення розгляду справи.

Колегія суддів Вищого господарського суду України вважає, що підстави для скасування ухвали суду апеляційної інстанції відсутні, з огляду на таке.

Статтею 129 Конституції України встановлено основні засади судочинства, якими, зокрема, є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.

Колегія суддів касаційної інстанції зазначає, що порядок здійснення господарського судочинства в Україні регламентується відповідним спеціальним законом - Господарським процесуальним кодексом України, нормами якого, зокрема, визначено конкретні випадки можливості оскарження тих чи інших процесуальних документів суду.

Відповідно до вимог ст. 106 ГПК України, ухвали місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом та Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Зі змісту ч. 1 ст. 106 ГПК України вбачається, що положеннями Господарського процесуального кодексу України не передбачено апеляційного оскарження ухвал про відмову у задоволенні клопотання про припинення провадження у справі, а також, про відкладення розгляду справи що, виходячи зі змісту ч. 2 ст. 106 ГПК України, унеможливлює їх оскарження в апеляційному чи касаційному порядку.

Норми ч. 2 ст. 106 ГПК України передбачають, що заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду. У разі подання апеляційної скарги на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, місцевий господарський суд повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

Враховуючи вищенаведене, колегія суддів касаційної інстанції погоджується з висновком суду апеляційної інстанції про припинення апеляційного провадження за скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Консоль ЛТД" на ухвалу господарського суду Автономної республіки Крим від 04.09.2013 року у справі № 5002-4/2325-2012, та вважає, що ухвала Севастопольського апеляційного господарського суду від 07.11.2013 року у справі № 5002-4/2325-2012 винесена з дотриманням норм процесуального права, а тому, підстави для її скасування відсутні.

Керуючись статтями 1117, 1119 - 11113 ГПК України, Вищий господарський суд України, -

ПОСТАНОВИВ :

Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Консоль ЛТД" залишити без задоволення.

Ухвалу Севастопольського апеляційного господарського суду від 07.11.2013 року у справі № 5002-4/2325-2012 залишити без змін.

Головуючий Б. М. Поляков

Судді В. М. Коваленко

О. Є. Короткевич

logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати