Історія справи
Ухвала КАС ВП від 09.05.2019 року у справі №826/7869/17
ПОСТАНОВА
Іменем України
31 липня 2019 року
Київ
справа №826/7869/17
адміністративне провадження №К/9901/17304/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
головуючого - Шишова О.О.,
суддів - Дашутіна І.В., Яковенка М.М.,
розглянув в письмовому провадженні в касаційній інстанції справу № 826/7869/18
за позовом ОСОБА_1 до Військової частини А0135 про визнання незаконними та скасування наказів, зобов`язання вчинити дії, провадження по якій відкрито
за касаційною скаргою Військової частини А0135 на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 02 квітня 2019 (прийняту в складі колегії суддів: головуючого Ісаєнко Ю.А., суддів: Лічевецького І.Ю., Земляної Г.В.),
І. Суть спору:
1. ОСОБА_1 . (далі - Позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом (урахуванням уточнення позовних вимог) до Військової частини А0135 в особі тимчасово виконуючого обов`язки командира військової частини А0135 генерал-майора Бондара Б.Г. (далі - відповідач) у якому просив суд:
- визнати незаконним та скасувати Наказ тимчасово виконуючого обов`язки командира військової частини А0135 генерал-майора Бондара Богдана Володимировича від 23.05.2017 №209 «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності» начальника центра зв`язку та інформаційних систем військової частини А0135 полковника ОСОБА_1 ;
- визнати незаконним та скасувати пункт 4 наказу тимчасово виконуючого обов`язки командира військової частини А0135 генерал-майора Бондара Богдана Володимировича №46 від 03.06.2017 «Про преміювання військовослужбовців військової частини А0135 за травень 2017 року» відповідно до якого ОСОБА_1 не виплачено надбавку за виконання особливо важливих завдань та премію за особистий внесок у загальні результати служби за травень місяць 2017 року згідно вимог пунктів 15.8 та 31.6 наказу Міністра оборони України №260 від 11.06.2008 року;
- зобов`язати командира військової частини А0135 прийняти рішення щодо виплати ОСОБА_1 згідно вимог пунктів 15.8 та 31.6 наказу Міністра оборони України №260 від 11.06.2008 року надбавки за виконання особливо важливих завдань та премію за особистий внесок у загальні результати служби за травень місяць 2017 року у повному обсязі;
- визнати незаконним та скасувати пункт 7 наказу тимчасового виконуючого обов`язки командира військової частини А0135 генерал-майора Бондара Богдана Володимировича №128 від 31.03.2017 «Про внесення змін до наказу командира військової частини А0135 від 22.02.2017 №82»;
- зобов`язати командира військової частини А0135 повернути не виплачені в червні місяці поточного року кошти в сумі 12 650 грн. 40 коп. за рахунок позбавлення ОСОБА_1 грошової премії та додаткової грошової винагороди за травень місяць 2017 року у повному обсязі відповідно до наказу тимчасового виконуючого обов`язки командира військової частини А0135 генерал-майора Бондара Богдана Володимировича від 03.06.2017 «Про преміювання військовослужбовців військової частини А0135 за травень 2017 року».
2. Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що оскаржуваним наказом тимчасово виконуючого обов`язки командира військової частини А0135 генерал-майора Бондара Б.В. від 23.05.2015 №205 необґрунтовано накладено на позивача дисциплінарне стягнення у вигляді попередження про неповну службову відповідність.
ІІ. Рішення судів першої й апеляційної інстанцій і мотиви їх ухвалення
3. Рішенням окружного адміністративного суду міста Києва від 21.11.2018, адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково.
3.1 Визнано незаконним та скасовано Наказ тимчасово виконуючого обов`язки командира військової частини А0135 генерал-майора Бондара Б.В. від 23.05.2017 №209 «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності» начальника центру зв`язку та інформаційних систем військової частини А0135 полковника ОСОБА_1 .
3.2. Визнано незаконним та скасовано пункт 4 наказу тимчасово виконуючого обов`язки командира військової частини А0135 генерал-майора Бондара Б.В. №46 від 03.06.2017 «Про преміювання військовослужбовців військової частини А0135 за травень 2017 року» відповідно до якого ОСОБА_1 не виплачено надбавку за виконання особливо важливих завдань та премію за особистий внесок у загальні результати служби за травень місяць 2017 року згідно вимог пунктів 15.8 та 31.6 наказу Міністра оборони України №260 від 11.06.2008 року.
3.3. Зобов`язано командира військової частини А0135 прийняти рішення щодо виплати ОСОБА_1 згідно вимог пунктів 15.8 та 31.6 наказу Міністра оборони України №260 від 11.06.2008 року надбавки за виконання особливо важливих завдань та премію за особистий внесок у загальні результати служби за травень місяць 2017 року у повному обсязі.
3.4. Зобов`язано командира військової частини А0135 повернути не виплачені в червні місяці поточного року кошти в сумі 12 650 грн. 40 коп. за рахунок позбавлення ОСОБА_1 грошової премії та додаткової грошової винагороди за травень місяць 2017 року у повному обсязі відповідно до наказу тимчасового виконуючого обов`язки командира військової частини А0135 генерал-майора Бондара Б.В. від 03.06.2017 «Про преміювання військовослужбовців військової частини А0135 за травень 2017 року».
3.5. У іншій частині адміністративного позову відмовлено.
4. Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 02.04.2019, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.11.2018 скасовано в частині задоволених позовних вимог про зобов`язання командира військової частини А 0135 повернути не виплачені в червні місяці поточного року кошти в сумі 12 650,40 грн. за рахунок позбавлення ОСОБА_1 грошової премії та додаткової грошової винагороди за травень місяць 2017 року у повному обсязі відповідно до наказу тимчасового виконуючого обов`язки командира військової частини А 0135 генерал-майора Бондара Б.Г. від 03.06.2017 «Про преміювання військовослужбовців військової частини А 0135 за травень 2017 року», та відмовлено у задоволенні позову в цій частині.
4.1 У іншій частині рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.11.2018 залишено без змін.
5. Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції, з висновками якого частково погодився суд апеляційної інстанції, виходив з того, що позивача притягнуто до дисциплінарної відповідальності та оголошено попередження про неповну службову відповідність за незадовільне виконання функціональних та службових обов`язків, проте конкретно не зазначено підстави для таких рішень, як і не вказано які саме функціональні та службові обов`язки незадовільно виконував позивач, або в чому саме полягала бездіяльність останнього.
IІІ. Провадження в суді касаційної інстанції
6. Відповідач звернувся з касаційною скаргою, у якій посилається на неправильне застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального права та порушення норм процесуального права.
7. У касаційній скарзі відповідач наполягає на тому, що невиконання завдань та обов`язків полковником ОСОБА_1 призвело до того, що у військовій частині В 1968 на час проведення перевірки не розпочато планування бойового застосування, а також планування організації захисту інформації та кібербезпеки.
8. Відповідач просить скасувати абзац четвертий постанови апеляційної інстанцій та ухвалити нове рішення у відповідній частині, яким відмовити у задоволені позовних вимог.
9. Позивач надав заперечення на касаційну скаргу, у якій посилаючись на її необґрунтованість та безпідставність, просить залишити касаційну скаргу без задоволення, а оскаржувані судові рішення без змін.
ІV. Установлені судами фактичні обставини справи
10. ОСОБА_1 проходить службу в лавах Збройних Сил України на посаді начальника центра зв`язку та інформаційних систем військової частини А0135.
11. Спільною директивою Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних сил України Об`єднаному оперативному штабу Збройних Сил України визначено в термін до 30.03.2017 прийняти у безпосереднє підпорядкування військову частину-польова пошта В1968 (Київ).
12. Для виконання цієї задачі наказом начальника Об`єднаного оперативного штабу Збройних Сил України була визначена комісія на чолі із заступником Об`єднаного оперативного штабу Збройних Сил України полковником ОСОБА_5 .
13. Позивач зазначив, що особисто він до складу зазначеної комісії включений не був, відтак, вплинути на якість прийому у безпосереднє підпорядкування військової частини-польової пошти В1968 (Київ) змоги не мав.
14. Наказом командира 22.02.2017 №82 «Про постанову завдань структурним підрозділам військової частини А0135 щодо підготовки військової частини -польова пошта В1968 до виконання завдань за призначенням» передбачено відповідні задачі начальникам центрів і у т.ч. полковнику ОСОБА_6 , як заступнику командира військової частини А0135, щодо прийняття військової частини у безпосереднє підпорядкування та виконання відповідних робіт по приведенню частини до виконання завдань за призначенням.
15. Відповідно до пункту два даного наказу безпосередньо на позивача покладено задачу по організації перевірки та технічного обслуговування техніки зв`язку військової частини. Решта задач, як вбачається з матеріалів наказу, є спільними.
16. Прийняття військової частини було закінчено наприкінці березня місяця підписанням акту та затвердженням його 24.03.2017 першим заступником начальника генерального штабу Збройних сил України.
17. Наказом командира військової частини А0135 №128 від 31.03.2017 «Про внесення змін до наказу командира військової частини А0135 від 22.02.2017 №82» змінено питання відповідальності за стан у військовій частині - польова пошта В1968.
18. Відповідно до даного наказу пункт 2 викладено в наступній редакції:
« 2. Начальнику центру зв`язку та інформаційних систем військової частини А0135:
- до 10.04.2017 організувати проведення 100% перевірки (дефектування) техніки і засобів зв`язку, надання заявок та доукомплектування необхідними запасними частинами, ЗІП, матеріальними засобами щодо їх обслуговування. Скласти план ремонту та обслуговування;
- до 15.05.2017 організувати та забезпечити контроль повного та якісного проведення технічного обслуговування і ремонту (переобладнання) техніки і засобів, доукомплектування їх необхідними ЗІП та матеріалами (обладнання), заведення технічної документації на кожний зразок».
19. Наказом командира військової частини А0135 від 23.05.2015 №209 «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності» на ОСОБА_1 накладено дисциплінарне стягнення - «попередження за неповну службову невідповідність».
20. Не погоджуючись з наказом відповідача «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності», позивач звернувся до суду з даним позовом.
V. Релевантні джерела права й акти їх застосування (в редакції, яка діяла на час вирішення справи в суді першої та апеляційної інстанції)
21. Приписами частини першої статті 341 КАС України визначено, що суд касаційної інстанції переглядає судові рішення в межах доводів та вимог касаційної скарги та на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє правильність застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права.
22. Частиною другою статті 19 Конституції України обумовлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
23. За приписами частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАСУ) завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
24. Відповідно до ст. 2 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» визначено, що військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Порядок проходження військової служби, права та обов`язки військовослужбовців визначаються цим та іншими законами, відповідними положеннями про проходження військової служби, що затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами.
25. Згідно преамбули Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24.03.1999, він визначає сутність військової дисципліни, обов`язки військовослужбовців щодо її додержання, види заохочень та дисциплінарних стягнень, права командирів щодо їх застосування, а також порядок подання і розгляду заяв, пропозицій та скарг, та його дія поширюється, зокрема, на Державну прикордонну службу України.
26. Статтею 1 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України визначено, що військова дисципліна - це бездоганне і неухильне додержання всіма військовослужбовцями порядку і правил, встановлених військовими статутами та іншим законодавством України.
27. Відповідно до статті 45 Статуту підставою для накладення дисциплінарного стягнення є невиконання (неналежне виконання) військовослужбовцем своїх службових обов`язків, порушення військовослужбовцем військової дисципліни або громадського порядку. Згідно ст.83 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України на військовослужбовця, який порушує військову дисципліну або громадський порядок, можуть бути накладені лише ті дисциплінарні стягнення, які визначені цим Статутом і відповідають військовому званню військовослужбовця та дисциплінарній владі командира, що вирішив накласти на винну особу дисциплінарне стягнення.
28. За приписами статті 68 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України дисциплінарні стягнення на молодших та старших офіцерів можуть бути накладені такі дисциплінарні стягнення: а) зауваження; б) догана; в) сувора догана; г) попередження про неповну службову відповідність; д) пониження в посаді; е) пониження військового звання на один ступінь; є) звільнення з військової служби за службовою невідповідністю; ж) позбавлення військового звання.
29. Відповідно до статті 84 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України прийняттю рішення командиром про накладення на підлеглого дисциплінарного стягнення може передувати службове розслідування. Воно проводиться з метою уточнення причин і умов, що сприяли вчиненню правопорушення, та ступеня вини.
30. Статтею 85 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України встановлено, що службове розслідування призначається письмовим наказом командира, який вирішив притягти військовослужбовця до дисциплінарної відповідальності. Воно може бути проведено особисто командиром, доручено офіцерові чи прапорщикові (мічманові), а у разі вчинення правопорушення солдатом (матросом) чи сержантом (старшиною) - також сержантові (старшині).
31. Приписами статей 84, 85 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України службове розслідування призначається відносно конкретного військовослужбовця, якого командир вирішив притягти до дисциплінарної відповідальності з метою уточнення причин і умов, що сприяли вчиненню правопорушення та ступеня вини.
32. Наказом Міністра оборони України від 15.03.2004 №82 затверджено Інструкцію про порядок проведення службового розслідування у Збройних Силах України, згідно з п.1.1. якої вона визначає підстави, порядок призначення і проведення службового розслідування стосовно військовослужбовців Збройних Сил України, які допустили правопорушення (порушення військової дисципліни та громадського порядку).
33. Службове розслідування призначається відносно конкретного військовослужбовця (військовослужбовців), відповідно у нього виникають права встановлені пунктом 2.2 Інструкції, відповідно до якої особа, стосовно якої проводиться службове розслідування, має право давати усні та письмові пояснення, робити заяви, подавати документи і порушувати клопотання про витребування та залучення нових документів, опитування відповідних осіб, проведення додаткових ревізій.
34. Інструкція у відмінності від Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України пунктом 1.5 встановлює, що службове розслідування призначається письмовим наказом командира (начальника), який вирішив притягнути військовослужбовця до дисциплінарної відповідальності. У наказі зазначаються підстави для призначення розслідування, особа (якщо вона встановлена), стосовно якої воно має бути проведено, термін проведення та посадові особи, яким доручено його провадження.
35. Пунктом 3 Інструкції встановлений предмет службового розслідування. Розслідуванням повинно бути встановлено, зокрема: наявність причинного зв`язку між подією, з приводу якої було призначено службове розслідування, та неправомірними діями військовослужбовця; конкретні неправомірні дії військовослужбовця, яким вчинено правопорушення; вимоги чинного законодавства чи інших нормативно-правових актів та керівних документів, які було порушено; ступінь вини кожної з осіб, причетних до правопорушення; форму вини (навмисно чи з необережності) та мотиви протиправної поведінки військовослужбовця і його ставлення до скоєного.
36. У відповідності до підпункту 4.1 пункту 4 Інструкції за результатами службового розслідування складається акт, у якому, крім положень, що визначені пунктом 3 цієї Інструкції, обов`язково зазначаються: - посада, військове звання, прізвище, ім`я та по батькові, рік народження, освіта, термін військової служби та термін перебування на останній посаді особи, стосовно якої проведено службове розслідування; - підстави службового розслідування; - час, місце, суть порушення, який нормативний акт порушено (його назва, дата прийняття); - обставини, що пом`якшують або обтяжують відповідальність чи знімають вину;- заперечення, заяви та клопотання особи, стосовно якої проведено службове розслідування, мотиви їх відхилення чи підстави для задоволення; - пропозиція щодо притягнення винних осіб до відповідальності; - інші заходи, які пропонується здійснити.
37. Згідно з Положенням Про Центр зв`язку та інформаційних систем Об`єднаного оперативного штабу Збройних Сил України, затвердженого наказом командира військової частини А0135 від 02.11.2016 № 406, назване управління є структурним підрозділом штабу Об`єднаного оперативного штабу Збройних Сил України, який призначений для планування і організації зв`язку в операціях оперативного угруповання військ (сил) Збройних Сил України у визначених оперативних зонах (районах) керівництво розгортанням системи зв`язку і автоматизації управління військами, організацію та проведення заходів захисту інформації та кібербезпеки в інформаційно-телекомунікаційних системах оперативного угруповання військ (сил), а також заходів технічного забезпечення зв`язку та АУВ, контролю стану зв`язку у національних миротворчих контингентах.
38. Відповідно до даного Положення начальник управління Центру зв`язку відповідає, зокрема за:
- бойову готовність та виконання завдань особовим складом Центру зв`язку;
- організацію планування зв`язку в операціях оперативного угруповання військ (сил) Збройних Сил України;
- керівництво розгортанням системи зв`язку і автоматизації управління військами оперативного угруповання військ (сил);
- організацію та проведення заходів захисту інформації та кібербезпеки в інформаційно-телекомунікаційних системах оперативного угруповання військ (сил);
- проведення заходів технічного забезпечення зв`язку та АУВ оперативного угруповання військ (сил);
- організацію взаємодії зі структурними підрозділами Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних сил України, штабами видів Збройних сил України оперативних командувань з метою забезпечення підготовки системи зв`язку оперативного угруповання військ (сил);
- контроль готовності підрозділів зв`язку миротворчих контингентів до виконання завдань за призначенням;
- підтримання належного стану військової дисципліни, виховання та морально-психологічний стан особового складу Центру зв`язку;
- організацію професійної підготовки в Центрі зв`язку;
- забезпечення охорони державної таємниці в Центрі зв`язку;
- внутрішній порядок, стан і збереження матеріально-технічних засобів та іншого майна, що значиться за Центром зв`язку.
39. Тимчасовою Доктриною підготовки та застосування Збройних Сил України визначено, що оперативне угруповання військ - це оперативно - стратегічне угруповання, до складу якого входить декілька оперативно - тактичних угруповань оперативного командування та інші військові частини, які призначені для його посилення, з видів Збройних сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів. Утворюється оперативне угруповання військ під час оголошення в державі правового режиму воєнного стану.
40. Об`єднаний оперативний штаб Збройних Сил України (військова частина А0135) структурно складається із двох основних частин структурних підрозділів:
- перша частина - Головний командний центр Збройних Сил України, який призначений для організації бойового управління Збройними Силами України у т.ч. частинами безпосереднього підпорядкування;
- друга частина - структурні підрозділи Об`єднаного оперативного штабу Збройних Сил України, які в особливий період здійснюють безпосереднє управління військами у ході ведення міжвидової операції оперативно - стратегічного угруповання.
VI. Позиція Верховного Суду
41. З акту службового розслідування вбачається, що підставою даного службового розслідування слугував Наказ командира військової частини А 0135 від 05.05.2017 № 174 Про результати роботи комісії у військовій частині польова пошта В1968 з завданням призначення службового розслідування з метою встановлення причин та обставин, що призвели до суттєвих недоліків в організації підготовки військової частини польова пошта В1968 до виконання завдань за призначенням. Так, начальник центру зв`язку та інформаційних систем приймаючи безпосередню участь у плануванні, розробляючи план зв`язку, як складову частину плану управління, володів повною інформацією яка потрібна для визначення бойового завдання військовій частині польова пошта В1968 та надання їй всіх необхідних вихідних даних для здійснення планування. Проте, як зазначено в акті, вказану роботу проведено не було, командир військової частини польова пошта В1968 не в змозі був розпочати планування з виконання завдань за призначенням.
42. За висновками Акту службового розслідування вбачається наступне: «даний випадок стався у зв`язку з порушенням вимог 11, 36, 37 Статуту внутрішньої служби Збройних сил України та недостатнім рівнем керівництва особовим складом начальником центру зв`язку та інформаційних систем військової частини А0135 ОСОБА_1 та як наслідок не виконання поставлених завдань наказами командира військової частини А0135 від 02.11.2016 та від 31.03.2017 №128, що призвело до втрати часу та зменшення термінів на підготовку військової частини польова пошта А1968 до виконання завдань за призначенням». Водночас, в акті службового розслідування не зазначено, які службові обов`язки та нормативно-правові акти не виконані чи порушені позивачем.
43. Наказом від 23.05.2017 № 209 ОСОБА_1 притягнуто до дисциплінарної відповідальності та накладено дисциплінарне стягнення у вигляді «попередження про неповну службову невідповідність». Водночас, наказ № 209 також не містить відомостей про те які службові обов`язки та нормативно-правові акти ОСОБА_1 не виконані чи порушені.
44. Колегія суддів погоджується з висновками суду першої та апеляційної інстанції, що позивача притягнуто до дисциплінарної відповідальності та оголошено попередження про неповну службову відповідність за незадовільне виконання функціональних та службових обов`язків, проте конкретно не зазначено підстави для таких рішень, як і не вказано які саме функціональні та службові обов`язки незадовільно виконував позивач, або в чому саме полягала бездіяльність останнього.
45. Окрім того, відповідачем не вказано які саме функціональні обов`язки були неналежно виконані позивачем, яких заходів не вжито останнім для підготовки військової частини до виконання завдань за призначенням, а також не доведено у встановленому порядку, що виключно позивач був винним у ситуації, яка склалась внаслідок неналежної підготовки військової частини.
46. Також необхідно зазначити, що судами попередніх інстанцій було встановлено, що ОСОБА_1 особисто організовував виконання задач, які покладалися на одного із заступників за участю центру планування, центру організації оперативного забезпечення, матеріально-технічного забезпечення, пунктів управління, відділу організаційно-штатної роботи та персоналу: "розподіл сил та засобів по пункту управління" - схеми розгортання ОКП в штатній структурі та обмеженому варіанті за умови використання техніки в антитерористичній операції; "внесення змін до задач за призначенням" - формуляр військової частини; "розробка змін до штатів" - пропозиції на начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України разом із новою організаційно-штатною структурою військової частини - польова пошта В1968; "розподілу та закріплення техніки рухомих пунктів управління за структурними підрозділами" - наказ командира військової частини АО 135 від 13.04.2017 № 146; "розгортання ОКП військової частини А0135 для проведення огляду готовності всіх елементів ОКП" - схема розгортання ОКП на проведення огляду готовності 24.05.2017, контроль та надання допомоги командуванню частини по розгортанню елементів ОКП в парку бойових машин військової частини - польова пошта В1968, план проведення огляду, тощо; "опрацювання плану удосконалення навчально-матеріальної бази частини та організувати її підготовку до проведення занять з фахівцями зв`язку в повному обсязі" - план розміщення навчально-матеріальної бази на території військової частини - польова пошта В1968, план удосконалення навчально- матеріальної бази на території військової частини - польова пошта В1968, практична допомога по обладнанню класів, тощо.
47. Таким чином, колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, що у відповідача не було підстав підстави винесення наказу від 23.05.2017 №209 «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності» начальника центра зв`язку та інформаційних систем військової частини А0135 полковника ОСОБА_1 .
48. Оцінюючи доводи касаційної скарги, Верховний Суд виходить з того, що судами попередніх інстанцій було надано належну правову оцінку доводам, наведеним сторонами під час судового розгляду справи. Доводи касаційної скарги зводяться до переоцінки встановлених судами обставин справи що виходить за межі повноважень суду касаційної інстанції.
49. Згідно з пунктом 1 частини першої статті 349 КАС України (в чинній редакції) суд касаційної інстанції за наслідками розгляду касаційної скарги залишає судові рішення судів першої та (або) апеляційної інстанцій без змін, а скаргу без задоволення.
50. Частиною першою статті 350 КАС України передбачено, що суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
51. Колегія суддів зазначає, що суди попередніх інстанцій при прийнятті судових рішень дотрималися норм матеріального та процесуального права, підстави для скасування чи зміни оскаржуваних рішень відсутні.
VII. Судові витрати
52. З огляду на результат касаційного розгляду та відсутність документально підтверджених судових витрат, понесених учасниками справи у зв`язку з переглядом справи в суді касаційної інстанції, судові витрати розподілу не підлягають.
Керуючись статтями 3, 341, 345, 349, 350, 355, 356, 359 Кодексу адміністративного судочинства України, Верховний Суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Касаційну скаргу Військової частини А0135 залишити без задоволення.
2. Постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 02 квітня 2019 року у цій справі залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий О.О.Шишов
Судді І.В.Дашутін
М.М.Яковенко