Історія справи
Ухвала КАС ВП від 23.10.2019 року у справі №440/750/19

ПОСТАНОВАІМЕНЕМ УКРАЇНИ20 травня 2021 рокум. Київсправа № 440/750/19адміністративне провадження № К/9901/28684/19Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:судді-доповідача Олендера І. Я.,суддів: Гончарової І. А., Ханової Р. Ф.,
розглянув у попередньому судовому засіданні як суд касаційної інстанції справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Миргородська" до Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області про скасування податкових повідомлень-рішень, провадження у якій відкрито за касаційною скаргою Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 16 травня 2019 року (суддя Удовіченко С. О.) та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 17 вересня 2019 року (судді: Гуцал М. І. (головуючий), Донець Л. О., Бенедик А. П. ) у справі № 440/750/19.УСТАНОВИЛ:І. Суть споруКороткий зміст позовних вимог1. Товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Миргородська" (далі - позивач, платник податків, ТОВ Агрофірма "Миргородська") звернулось до суду з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області (далі - відповідач, контролюючий орган, ГУ ДФС у Полтавській області) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від24.09.2018 № 0012991401 та № 0012981401.
2. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення від 24.09.2018 № 0012991401 та № 0012981401 були прийняті відповідачем всупереч та не у відповідності до вимог чинного податкового законодавства, оскільки позивачем було дотримано всіх встановлених податковим законодавством вимог, а також вимог контролюючого органу.Короткий зміст рішень судів першої та апеляційної інстанцій3. Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 16 травня 2019 року, залишеним без змін постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 17 вересня 2019 року, адміністративний позов задоволено повністю. Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС у Полтавській області від 24.09.2018 № 0012991401, № 0012981401.4. Суд першої інстанції, з рішенням якого погодився суд апеляційної інстанції, дійшов висновку, що контролюючий орган приймаючи оскаржувані податкові повідомлення-рішення від 24.09.2018 № 0012991401, № 0012981401 діяв всупереч та не у відповідності до вимог чинного податкового законодавства, оскільки відповідачем не було доведено порушення позивачем вимог чинного податкового законодавства, а висновки контролюючого органу не відповідають дійсним обставинам справи та ґрунтуються на припущеннях відповідача щодо порушень позивачем вимог законодавства.Короткий зміст вимог касаційної скарги
5. Не погодившись із рішеннями судів першої та апеляційної інстанції, ГУ ДФС у Полтавській області подало касаційну скаргу, де посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 16 травня 2019 року та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 17 вересня 2019 року та прийняти рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог ТОВ Агрофірма "Миргородська" у повному обсязі.СТИСЛИЙ ВИКЛАД ОБСТАВИН СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНИХ СУДАМИ ПЕРШОЇ ТА АПЕЛЯЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЙ6. Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що ТОВ Агрофірма "Миргородська" у 2015-2018 роках було платником єдиного податку ІV групи, що підтверджується довідками Миргородської ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області. У період з 24.07.2018 по 04.09.2018 контролюючим органом проведено документальну планову виїзну перевірку ТОВ Агрофірма "Миргородська" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2015 по31.03.2018, правильності нарахування та обчислення єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.07.2015 по31.03.2018.За результатами проведеної перевірки складено акт від 11.09.2018 № 1189/16-31-14-01-10/03770359, яким встановлено порушення позивачем, зокрема підпункту
14.1.136 пункту
14.1 статті
14, пункту
288.2 статті
288 Податкового кодексу України, частин
1 та
2 статті
120,
206 Земельного кодексу України, статей
377,
796 Цивільного кодексу України, статей
1,
7 Закону України "
Про оренду землі ", статті
2 Закону України "Про плату за землю", що призвело до заниження орендної плати за землю на загальну суму - 1 245 465,25 грн, у тому числі: за 2017 рік - на суму 996 372,20 грн, за І квартал 2018 року - на суму - 249 093,05 грн. На підставі висновків вказаного акта перевірки ГУ ДФС у Полтавській області 24.09.2018 прийнято податкові повідомлення-рішення: № 0012981401, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем "орендна плата з юридичних осіб" на загальну суму 998 108,14 грн, втому числі: за податковими зобов'язаннями у розмірі 798 486,51 грн та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у розмірі 199 621,63 грн; № 0012991401, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем "орендна плата з юридичних осіб" на загальну суму 558 723,43 грн, в тому числі: за податковими зобов'язаннями у розмірі 446 978,74 грн та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у розмірі 111 744,69 грн.
Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що ТОВ Агрофірма "Миргородська" у 2015-2018 роках було платником єдиного податку ІV групи (ведення сільськогосподарського товаровиробництва), позивачем у 2017 році було набуто право на такі об'єкти нерухомості: молочно-тваринна ферма, конюшня, свино-товарна ферма, тракторна бригада, тік, пилорама, які використовуються позивачем виключно для забезпечення діяльності тваринництва та для забезпечення вирощування зернових і технічних культур. Крім того, судами встановлено, що позивачем не укладалися із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування договори оренди земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомості, право власності на які позивач набув та зареєстрував у 2017 році.Так само, договори оренди на відповідні земельні ділянки не укладалися із уповноваженими органами і попереднім власником об'єктів нерухомості.Судами попередніх інстанцій встановлено та підтверджено наявними в матеріалах справи доказами, що, контролюючим органом визначено вартість двох земельних ділянок, які розташовані в с. Петрівці, у розмірі 21 292 973,52 грн. Однак, витягами із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, які розташовані в с. Петрівці, підтверджується, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки, кадастровий номер: 5323285201:01:001:0908, площею 21,1752 га, з урахуванням коефіцієнта 1,8973 становить - 14 320 610,95 грн, а нормативна грошова оцінка земельної ділянки, кадастровий номер: 5323285201:01:001:0899, площею 0,8831 га, з урахуванням коефіцієнта 1,8973 становить - 668 901,13 грн. Земельні ділянки, розташовані в с. Гаркушинці, в свою чергу, не є сформованими у розумінні статті
79-1 Земельного кодексу України.ДОВОДИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ7. В доводах касаційної скарги контролюючий орган цитує норми матеріального та процесуального права, перелічує порушення, які на його думку допущено позивачем, вказує на неврахування судами першої та апеляційної інстанцій окремих положень
Податкового кодексу України (у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) щодо здійснення платником податків свого обов'язку - плати за землю, що у своїй сукупності призвело до неправильного застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального права та порушень норм процесуального права при прийнятті рішення.
8. Позивач надіслав відзив на касаційну скаргу, в якому вказує на правильність застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права та просить залишити скаргу без задоволення, а рішення судів першої та апеляційної інстанції без змін.9. Касаційний розгляд справи проведено у попередньому судовому засіданні, відповідно до статті
343 Кодексу адміністративного судочинства України.ДЖЕРЕЛА ПРАВА Й АКТИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ10.
Податковий кодекс України (у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин):10.1. Підпункти 14.1.73,14.1.74,14.1.125,14.1.136,14.1.147 пункту 14.1 статті 14.
Землекористувачі - юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди;земельна ділянка - частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, цільовим (господарським) призначенням та з визначеними щодо неї правами;нормативна грошова оцінка земельних ділянок для цілей розділу XII, глави 1 розділу XIV
Податковий кодекс України - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно до законодавства центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин;орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (далі у розділі - орендна плата);плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
10.2. Пункт 269.2 статті 269.Особливості справляння податку суб'єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV
Податковий кодекс України.10.3. Пункт 270.1 статті 270.Об'єктами оподаткування є:270.1.1. земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;
270.1.2. земельні частки (паї), які перебувають у власності.10.4. Пункт 271.1 статті 271.Базою оподаткування є:271.1.1. нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом;271.1.2. площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
10.5. Пункти 288.1-288.3 статті 288.Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.Форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.Договір оренди земель державної і комунальної власності укладається за типовою формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.
Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.10.6. Пункти 291.1,291.2 статті 291.У цій главі встановлюються правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку.Спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених
Податковий кодекс України, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
10.7. Пункт 292-1.1 статті 292-1.Об'єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.10.8. Пункт 297.1 статті 297.297.1. Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів:1) податку на прибуток підприємств;
2) податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об'єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності платника єдиного податку першої - четвертої групи (фізичної особи) та оподатковані згідно з цією главою;3) податку на додану вартість з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім податку на додану вартість, що сплачується фізичними особами та юридичними особами, які обрали ставку єдиного податку, визначену
Податковий кодекс України, а також що сплачується платниками єдиного податку четвертої групи;4) податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва;5) рентної плати за спеціальне використання води платниками єдиного податку четвертої групи.11.
Земельний кодекс України (у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин):
11.1. Стаття 79-1.1. Формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.2. Формування земельних ділянок здійснюється: у порядку відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності; шляхом поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок; шляхом визначення меж земельних ділянок державної чи комунальної власності за проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, проектами землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб, проектами землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; шляхом інвентаризації земель у випадках, передбачених законом; за проектами землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв).3. Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі.4. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.
5. Формування земельних ділянок (крім випадків, визначених у частинах шостій - сьомій цієї статті) здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок.6. Формування земельних ділянок шляхом поділу та об'єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення здійснюються за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок.7. Винесення в натуру (на місцевість) меж сформованої земельної ділянки до її державної реєстрації здійснюється за документацією із землеустрою, яка стала підставою для її формування.8. У разі встановлення (відновлення) меж земельних ділянок за їх фактичним використанням у зв'язку з неможливістю виявлення дійсних меж, формування нових земельних ділянок не здійснюється, а зміни до відомостей про межі земельних ділянок вносяться до Державного земельного кадастру.9. Земельна ділянка може бути об'єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї.
10. Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.11. Державна реєстрація прав суборенди, сервітуту, які поширюються на частину земельної ділянки, здійснюється після внесення відомостей про таку частину до Державного земельного кадастру.12. Межі суміжних земельних ділянок приватної власності можуть бути змінені їх власниками без формування нових земельних ділянок за технічною документацією із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).11.2. Частина друга статті 116.Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
11.3. Частини перша та друга статті 120.У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.Якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.11.4. Статті 125,126.Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до
Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".11.5. Частина перша статті 141.Підставами припинення права користування земельною ділянкою є:а) добровільна відмова від права користування земельною ділянкою;б) вилучення земельної ділянки у випадках, передбачених
Земельний кодекс України;
в) припинення діяльності релігійних організацій, державних чи комунальних підприємств, установ та організацій;г) використання земельної ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам;ґ) використання земельної ділянки не за цільовим призначенням;д) систематична несплата земельного податку або орендної плати;е) набуття іншою особою права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, які розташовані на земельній ділянці;
є) використання земельної ділянки у спосіб, що суперечить вимогам охорони культурної спадщини.12.
Закон України "Про оцінку земель" від 11.12.2003 № 1378-IV:12.1. Стаття 20.За результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведенняекспертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт.
Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.Розробники технічної документації з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок, а також звітів про проведення експертної грошової оцінкиземельних ділянок зобов'язані безоплатно передавати копії матеріалів у Державний фонд документації із землеустрою.Користування матеріалами Державного фонду документації із землеустрою здійснюється в порядку, встановленому законодавством України.12.2. Стаття 23.
Технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.Технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, затверджується районними радами.Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.Рішення рад, зазначених у цій статті, щодо технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок набирають чинності у строки, встановлені відповідно до пункту
271.2 статті
271 Податкового кодексу України.ПОЗИЦІЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ
Оцінка доводів учасників справи і висновків судів першої та апеляційної інстанції13. Суд касаційної інстанції переглядає судові рішення в межах доводів та вимог касаційної скарги та на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє правильність застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права (частина
1 статті
341 Кодексу адміністративного судочинства України, в редакції Закону, що діяла до набрання чинності
Закону України від 15.01.2020 № 460-IX "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України
Цивільного процесуального кодексу України
Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ").14. Доводи касаційної скарги не містять інших обґрунтувань ніж ті, які були зазначені у запереченнях на адміністративний позов, апеляційній скарзі та з урахуванням яких суди попередніх інстанцій вже надавали оцінку встановленим обставинам справи. У ході розгляду справи судами першої та апеляційної інстанцій було надано належну оцінку доказам, наданих сторонами на підставі статті
9 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції на час прийняття судами рішень).15. Виходячи із системного аналізу вищевказаних норм права та встановлених судами попередніх інстанцій обставин справи, колегія суддів погоджується з висновками судів першої та апеляційної інстанцій, що контролюючий орган, приймаючи оскаржувані податкові-повідомлення рішення від 24.09.2018 № 0012991401 та № 0012981401 діяв всупереч та не у відповідності до вимог чинного податкового законодавства.Колегія суддів зазначає, що згідно положень пункту
297.1 статті
297 Податкового кодексу України (у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів: податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.
У справі, що розглядається, судами першої та апеляційної інстанцій встановлено та підтверджено наявними в матеріалах справи доказами (що не спростовано відповідачем), що ТОВ Агрофірма "Миргородська" у 2015-2018 роках було платником єдиного податку ІV групи (ведення сільськогосподарського товаровиробництва) та, що позивачем у 2017 році було набуто право на такі об'єкти нерухомості: молочно-тваринна ферма, конюшня, свино-товарна ферма, тракторна бригада, тік, пилорама, які використовуються позивачем виключно для забезпечення діяльності тваринництва та для забезпечення вирощування зернових і технічних культур. Крім того, судами попередніх інстанцій встановлено, що контролюючим органом визначено (зокрема, у акті перевірки) вартість двох земельних ділянок, які розташовані в с. Петрівці, у розмірі 21 292 973,52 грн, однак, така вартість не підтверджується наданими витягами із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, які розташовані в с. Петрівці, а земельні ділянки, розташовані в с. Гаркушинці, в свою чергу, не є сформованими у розумінні статті
79-1 Земельного кодексу України, що також не спростовано відповідачем жодними належними, допустимими та достатніми доказами.15. Колегія суддів зазначає, що касаційна скарга є ідентичною апеляційній скарзі та запереченням на адміністративний позов, контролюючим органом інших обґрунтувань ніж ті, які були наведені в апеляційній скарзі не вказано, в чому саме полягає неправильне застосування судами норм матеріального права скаржником не наведено. Контролюючий орган фактично просить здійснити переоцінку встановлених судами першої та апеляційної інстанції, обставин справи.16. Судами першої та апеляційної інстанції в повній мірі встановлено фактичні обставини справи та надано об'єктивний та обґрунтований їх аналіз з урахуванням доводів наведених контролюючим органом у запереченнях на адміністративний позов та апеляційній скарзі, у зв'язку з чим, відсутні підстави вважати, що обставини справи встановлено не повно чи неправильно, а, отже, і наведені відповідачем доводи в касаційній скарзі не спростовують правильних по суті висновків судів першої та апеляційної інстанцій.17. Крім того, колегія судів зазначає, що відповідно до статті
8 Конституції України, статті
6 Кодексу адміністративного судочинства України та частини
1 статті
17 Закону України від 23.02.2006 року "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави, та застосовує цей принцип з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини. Європейський суд з прав людини в рішенні у справі
"Гарсія Руїз проти Іспанії" (рішення від 21 січня 1999 року), зокрема, зазначив, що хоча пункт 1 статті 6 Європейської конвенції з прав людини і зобов'язує суди викладати підстави для своїх рішень, це не можна розуміти як вимогу давати докладну відповідь на кожний аргумент. Тому за наведених вище підстав, якими Суд обґрунтував своє рішення, не вбачається необхідності давати докладну відповідь на інші аргументи, оскільки вони не є визначальними для прийняття рішення у справі.Висновки за результатами розгляду касаційної скарги
18. Переглянувши судові рішення в межах касаційної скарги, перевіривши повноту встановлення судами фактичних обставин справи та правильність застосування ними норм матеріального та процесуального права, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, дійшов висновку, що при ухваленні оскаржуваних судових рішень, суди першої та апеляційної інстанції не допустили неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права, які могли б бути підставою для скасування судових рішень, а тому касаційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 16 травня 2019 року та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 17 вересня 2019 року слід залишити без задоволення.19. Відповідно до пункту
1 частини
1 статті
349 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції за наслідками розгляду касаційної скарги має право залишити судові рішення судів першої та (або) апеляційної інстанцій без змін, а скаргу без задоволення.20. Суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій (частина
1 статті
350 Кодексу адміністративного судочинства України, в редакції Закону, що діяла до набрання чинності
Закону України від 15.01.2020 № 460-IX "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України
Цивільного процесуального кодексу України
Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ").Керуючись статтями
341,
343,
349,
350,
355,
356,
359 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,ПОСТАНОВИВ:
Касаційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області залишити без задоволення, а рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 16 травня 2019 року та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 17 вересня 2019 року у справі № 440/750/19 залишити без змін.Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.СуддіІ. Я. Олендер І. А. Гончарова Р. Ф. Ханова