6
0
5853
Спадкові справи досить популярні в українських судах, адже існує, принаймні, три причини, що цьому сприяють:
- повсюдна поширеність ситуації (зі вступом у спадок рано чи пізно стикається кожна людина);
- правова безграмотність населення, що часто має досить розмите уявлення про оформлення спадщини, необхідні документи і т.д.;
- складність самої процедури, пов'язаної з особливостями законодавства.
У судовій практиці чимало прикладів складних і заплутаних випадків, в яких громадянам може допомогти лише юрист, який спеціалізується на питаннях спадщини, та й то, якщо звернутися до нього своєчасно, а не після довгих місяців судових тяжб. Здавалося б, що може бути простіше, ніж отримати належне за законом майно? І лише той, кому вже доводилося брати участь у спадкових спорах, може підтвердити: перешкод на цьому шляху чимало. У більшості випадків знаходяться родичі або інші особи, які не згодні або зі змістом заповіту, або з діями судді, спрямованими на розподіл спадщини за законом.
Чим більше місто, тим дорожче нерухомість і тим більший розмір спадку передбачений для родичів. Тобто в такому разі оформлення спадщини означає процес набуття власності, що являє собою значну цінність. Найчастіше це відбувається у випадках, коли померлий не встиг скласти заповіт.
Користуйтеся консультацією: Роз'яснення окремих питань спадкування
Отже, що говорить з цього приводу закон? Розглянемо два можливих випадки вступу у спадщину (за законом і за заповітом), а також уточнимо, які потрібні документи для оформлення спадку та які терміни для цього встановлені законодавством.
Згідно з Цивільним кодексом, існує черговість спадкування, пов'язана зі ступенем споріднення, за якою претендентами на майно можуть бути спадкоємці кількох черг. Пріоритет належить найближчим людям померлого - дружині, дітям, батькам. Їм оформлення спадщини здійснити найпростіше. Однак закон захищає інтереси й інших категорій родичів - тіток, дядьків, прабабусь, прадідусів, племінників, двоюрідних братів та сестер. Тому нерідко, доки спадкоємці першої черги готуються до візиту в нотаріальну контору, інші претенденти наполегливо збирають документи для вступу у спадщину і сподіваються на успішне вирішення справи.
На жаль, на практиці доводиться мати справу і з недобросовісними спадкоємцями, які намагаються заволодіти майном покійного шляхом підробки документів, тиску на спадкоємців першої черги або шантажу. Тут важливо зуміти довести в суді їхні протиправні дії, підвести під свою усну інформацію доказову базу, привести свідків. Допомогти у подібних питаннях може лише адвокат, який має великий досвід роботи з судовими справами, що стосуються питань спадщини.
Користуйтеся консультацією: Спадкування через суд: або все, або нічого !
Як зрозуміло із визначення, головним фактором в даному випадку є наявність заповіту, тобто вільного волевиявлення померлого щодо свого майна. Зазвичай оформлення спадщини за заповітом проводиться у нотаріуса за місцем проживання спадкодавця. Важливо, щоб цей документ ні в кого не викликав запитань, не містив подвійних тлумачень, розпливчастих фраз і був оформлений у повній відповідності до вимог законодавства.
Своєчасно складений заповіт - це:
можливість розпорядитися власним майном за своїм бажанням,
спрощена процедура відкриття спадщини;
можливість запобігти конфліктам між близькими людьми, які претендують на власність померлого.
Знайте: спадкодавець може заповісти своє майно не тільки родичам, а й конкретним організаціям або державі. Але не все так просто, адже в заповіт можна включити далеко не всі умови, що можуть прийти в голову громадянину. Знов-таки, більш детальну консультацію може надати профільний юрист, який підкаже, як правильно скласти цей важливий документ. Тому в будь-якому разі вірно чинять ті громадяни, які за життя думають про своїх близьких і знаходять час для візиту до нотаріальної контори для документального оформлення свого вільного волевиявлення щодо розпорядження майном після смерті.
Якщо попри наявність заповіту у вас виникли проблеми з оформленням спадщини - зверніться за консультацією до юриста або адвоката. Адже в будь-якій справі важливий професійний підхід: тільки так можна розраховувати на ефективний результат.
Пам'ятайте: отримати професійну консультацію та знайти хорошого адвоката Ви завжди зможете на юридичному ресурсі "Протокол".
Автор консультації: Alex Ander
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Користуйтеся консультацією: СПАДЩИНА – проблеми оформлення у переселенців окупованих територій України
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
95
Коментарі:
0
Переглядів:
257
Коментарі:
0
Переглядів:
1053
Коментарі:
1
Переглядів:
384
Коментарі:
0
Переглядів:
249
Коментарі:
0
Переглядів:
343
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.