Головна Блог ... Консультації від юристів Поради від Протоколу: Що робити, якщо роботодавець затримує зарплату Поради від Протоколу: Що робити, якщо роботодавець...

Поради від Протоколу: Що робити, якщо роботодавець затримує зарплату

Відключити рекламу
 - tn1_0_79519100_1534950744_5b7d7d58c2291.jpg

Чимало працівників зовсім не знають, як діяти в ситуації, коли роботодавець відмовляється платити їм зароблені гроші. Насправді ж план дій досить простий, хоча і вимагає зусиль та часу.

Розмова з керівництвом

Якщо розбиратися з законодавством уважно, то стає зрозуміло, що роботодавець не має права затримувати зарплату навіть на 1 день. Але відразу звертатися до відповідних інстанцій, як правило, немає сенсу. Спочатку краще обговорити дане питання з керівництвом: адміністрація має розповісти про причини і назвати конкретні терміни видачі заробітної плати.

Адже досить часто невеликі затримки від роботодавця не залежать. Може виникнути затримка при переказі грошей, проблема з розрахунковим рахунком підприємства (наприклад, у зв'язку з анулюванням ліцензії у банку) та інше. В такому випадку треба просто обговорити дане питання. Найімовірніше, зарплата в найближчий час (виходячи з масштабів проблеми) буде виплачена.

Держслужба з питань праці

Наступний крок полягає у зверненні до Державної служби України з питань праці. До цієї стадії необхідно переходити, якщо порозуміння з керівництвом досягти не вдалося. Держслужба працює саме для забезпечення виконання законодавства про працю та здійснення контролю за його дотриманням.

Інспектори праці мають право проводити перевірки тільки тоді, коли у них є письмове обґрунтування. Тож колективу необхідно написати до трудового органу письмову заяву. Вона оформлюється в довільній формі, зразки ви можете знайти в Інтернеті.

На підставі звернення відомство проведе перевірку, за результатами якої (якщо порушення законодавства підтверджується) до роботодавця будуть застосовані санкції. Також фахівці Державної служби з питань праці допоможуть вам написати необхідні папери для звернення до суду.

Користуйтеся консультацією: Startup-ликбез: Трудовой договор или гражданско-правовой договор

Суд

Суд є останнім етапом вирішення “грошового питання” працівника з роботодавцем. Фахівці відзначають, що тут мова йде не про покарання винуватця, а про прагнення повернути чесно зароблені гроші.

Не забувайте, що позовна заява може містити вимогу не тільки про повернення суми заборгованості, але й про нарахування пені за користування чужими грошовими коштами (згідно Цивільного кодексу України).

Користуйтеся консультацією: Фантастическая зарплата судей нового ВС как гарантия их (не)зависимости

Нюанси

Державна служби України з питань праці може не тільки здійснити перевірку щодо факту звернення, але і проконсультувати працівників при підготовці документів для прокуратури і суду. Тому не нехтуйте допомогою фахівців.

Якщо через затримку зарплати робота в якийсь момент припиняється, більшість роботодавців намагаються ухилитися від оплати за період “простою”. Це неприпустимо, і підприємство зобов'язане цей час оплатити в повному обсязі, так як призупинення роботи є вимушеним заходом, якому сприяв роботодавець.

Загалом, заробітну плату, яка виплачується на законних підставах, можна завжди відстояти. А ось з тими грошима, що надходять у конверті, все складніше. Тут сам співробітник, який погодився на подібний метод отримання зарплати, стає порушником, адже ці кошти не фіксуються податковою службою. Отже, і врегулювати такі питання органи влади не можуть.

Пам'ятайте: отримати професійну консультацію та знайти хорошого адвоката ви завжди зможете на нашому сайті "Протокол".

Автор консультації: Alex Ander

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 2646

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2646

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати