Головна Посилання ... Поновлення процесуальних строків в умовах воєнного стану: що потрібно знати Поновлення процесуальних строків в умовах воєнного...

Поновлення процесуальних строків в умовах воєнного стану: що потрібно знати

Повномасштабна війна внесла свої корективи в життя українців, судова система не стала виключенням. З 24 лютого суди змінили звичний режим роботи, був припинений розгляд справ у відкритих засіданнях, обмежений доступ інформації стосовно розгляду справ та призупинення доступу до Єдиного державного реєстру судових рішень. Проте навіть в умовах війни українці не можуть бути позбавлені доступу до правосуддя, тож питання поновлення процесуальних строків актуальне як ніколи. Розповідаємо, що потрібно знати про поновлення позовної давності та подання клопотання про поновлення строку позовної давності. 

Що потрібно знати про процесуальні строки 

Заява про поновлення строку позовної давності в умовах війни подається учасником справи. На її основі суд поновлює пропущений процесуальний строк, якщо причини є поважними. Одна з таких причин – це воєнний стан. Поновлення строку позовної давності передбачено ЦПК України, а саме частиною першою статті 127 цього закону. 

Стосовно процесуальних строків в період воєнного стану, то слід зазначити наступне:

  • Воєнний стан не впливає на перебіг процесуальних строків у справі. Незалежно від того, чи строки на вчинення процесуальних дій були розпочаті до чи після 24 лютого, встановлені судом чи законом строки не припиняються і продовжують свій перебіг після впровадження воєнного стану. 

  • Воєнний стан вважається поважною причиною для продовження чи поновлення процесуальних строків. При цьому слід враховувати обставини пропуску, адже сама по собі збройна агресія не є підставою для поновлення строку у всіх випадках. 

  • Процесуальний строк, встановлений судом, не підлягає поновленню він може бути продовжений лише після клопотання про поновлення пропущеного строку сторонами спору. 

  • В період дії воєнного стану продовжує діяти строк загальної та спеціальної позовної давності, передбачені цивільним та господарським законодавством. 

Підводячи підсумки можна говорити, що заява про поновлення строку позовної давності подається до суду, однак судовий орган може не визнати воєнний стан серйозною підставою для поновлення строку, адже, наприклад, на заході України воєнний стан не вплинув на життя людей настільки серйозно як на сході чи півдні. 

Зразок клопотання про поновлення строку позовної давності

В заяві вказується інформація про позивача та відповідача, а саме прізвище, ім'я, по батькові, адреси проживання, а також обставини пропущення строків. При цьому причина пропуску строків може бути різною: від хвороби до запровадження воєнного стану.

Переглядів : 4646
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати