0
0
9
Нещодавно науковці виявили зв'язок між споживанням яєць та кращою семантичною пам'яттю, а також виконавчими функціями у жінок. Про це йдеться у відповідному дослідженні, передає Health.
"Попередня література про зв'язок рівня холестерину в раціоні з когнітивними функціями суперечлива: одні дослідження показують негативний ефект, інші - позитивний, а треті - відсутність ефекту", - зазначила в інтерв'ю виданню доктор філософії, головний автор дослідження і професор Школи громадського здоров'я та кафедри сімейної медицини Каліфорнійського університету в Сан-Дієго Донна Кріц-Сілверштейн.
Аби перевірити вплив яєць на когнітивні функції, вчені зібрали дані про 890 дорослих (357 чоловіків та 533 жінки). Всі учасники були старше 55 років.
"Споживання яєць учасниками оцінювалося в період з 1988 по 1991 рік за допомогою анкетування щодо частоти вживання їжі. У ті ж роки дослідники також проводили тести, що оцінювали глобальні когнітивні функції, такі як мова, орієнтація, увага, пам'ять, виконавча функція, гнучкість розуму та зорово-моторне відстеження", - підкреслили у матеріалі.
Тому дослідникам вдалося виявити, що 14% чоловіків та 16,5% жінок заявили, що ніколи не їли яєць. Водночас 7% чоловіків та майже 4% жінок повідомили, що їдять яйця понад 5 разів на тиждень.
Після дослідження дані показали, що жінки, які їли більше яєць, мали менше погіршення показників вільного володіння мовою, що оцінюють семантичну пам'ять та виконавчу функцію.
Хоча вчені не виявили подібних асоціацій у чоловіків, "як для чоловіків, так і для жінок споживання яєць не було пов'язане з погіршенням жодного з показників когнітивних функцій, які ми використовували, що дозволяє припустити, що споживання яєць може відігравати певну роль у підтримці когнітивних функцій", зауважила Кріц-Сілверштейн.
Крім того, дослідження припускає, що вживання яєць може бути гарним способом підтримки когнітивних функцій. Попри те, що яйця мають погані відгуки через високий вміст холестерину, експерти запевняють, що більшість людей можуть споживати одне-два яйця на день без шкоди для здоров'я серця.
Проте не лише яйця можуть підтримувати когнітивні функції.
"Продукти, багаті на антиоксиданти, такі як ягоди, шпинат і горіхи, допомагають боротися із запаленням і окислювальним стресом, які можуть прискорити старіння і нейродегенеративні захворювання. Куркума може бути особливо корисною для пам'яті та росту нових клітин мозку", - зауважила для видання Health Емі Девіс, зареєстрований дієтолог Amy Davis Nutrition.
Також було доведено, що середземноморська дієта допомагає уповільнити когнітивне зниження, зазначила зареєстрований дієтолог Ліндсі Малоун.
Які ще продукти корисні для здоров'яРаніше дієтологи назвали 8 переваг батату для здоров'я. За їхніми словами, зокрема цей овоч допомагає забезпечити організм енергією, є корисним для кишківника та вашого серця.
Такодж дієтолог розповіла, що може лікувати куркума. За її словами, ця спеція може зняти запалення після того, як ви поїсте гостру їжу, через що підвищується кров'яний тиск.
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
508
Коментарі:
0
Переглядів:
744
Коментарі:
0
Переглядів:
766
Коментарі:
0
Переглядів:
1254
Коментарі:
0
Переглядів:
1067
Коментарі:
0
Переглядів:
336
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.