2
0
3225
Уряд повністю (на 100 %) або частково (на 50 % або ж 25 %) звільняє орендарів від сплати орендної плати за користування нерухомим державним майном. Орендодавці державного майна повинні забезпечити нарахування орендної плати орендарям згідно із зазначеними знижками, починаючи з дати встановлення карантину. Про деталі такого звільнення читайте у нашому матеріалі.
Нагадуємо, що 15 липня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив постанову № 611 (далі за текстом – Постанова), якою визначено деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину.
Так, Постановою установлено, що на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2:
1) звільняються від орендної плати орендарі за переліком згідно з додатком 1 до Постанови;
2) нарахування орендної плати за користування нерухомим державним майном, розрахованої відповідно до Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 1995 року № 786, здійснюється у розмірі:
50 % суми нарахованої орендної плати для орендарів за переліком згідно з додатком 2 до Постанови;
25 % суми нарахованої орендної плати для орендарів за переліком згідно з додатком 3 до Постанови.
Відповідно до п. 2 Постанов орендодавці державного майна повинні забезпечити нарахування орендної плати орендарям згідно з п. 1 Постанови, починаючи з дати встановлення карантину.
Перелік орендарів, які звільняються від орендної плати за користування нерухомим державним майном
Згідно з п. 1 додатку 1 до Постанови звільняються від орендної плати за користування нерухомим державним майном орендарі, які орендують приміщення (в учбових корпусах) закладів освіти і науки державної форми власності з метою розміщення:
— ксерокопіювальної техніки для надання населенню послуг
із ксерокопіювання документів; торговельних об’єктів з продажу поліграфічної продукції та канцтоварів;
Також, звільняються від орендної плати за користування нерухомим державним майном орендарі, які орендують приміщення для розміщення (п. 2 додатку 1 до Постанови):
Крім того, звільняються від орендної плати за користування нерухомим державним майном орендарі, які орендують приміщення з метою (п. 3 додатку 1 до Постанови):
Згідно з уточненням до додатку 1 звільнення від орендної плати не застосовується до тих орендарів, які отримали згоду на здійснення невід’ємних поліпшень і не завершили таких поліпшень станом на дату початку карантину, крім орендарів, які здійснюють невід’ємні поліпшення в закладах освіти державної форми власності.
Перелік орендарів, для яких нарахування орендної плати
за користування нерухомим державним майном
здійснюється у розмірі 50 %
Відповідно до п. 1 додатку 2 до Постанови нарахування орендної плати
за користування нерухомим державним майном
здійснюється у розмірі 50 % для орендарів, які використовують нерухоме державне майно для розміщення:
— кафе, барів, кафе-барів, закусочних, буфетів, кафетеріїв, що здійснюють продаж товарів підакцизної групи;
— кафе, барів, кафе-барів, закусочних, кафетеріїв, які не здійснюють продаж товарів підакцизної групи;
— ксерокопіювальної техніки для надання населенню послуг із ксерокопіювання документів;
Також, нарахування орендної плати
за користування нерухомим державним майном
здійснюється у розмірі 50 % для вітчизняних юридичних і фізичних осіб, що є суб’єктами малого підприємництва, фізичних осіб, які провадять виробничу діяльність безпосередньо на орендованих виробничих площах (зокрема в аеропортах).
Крім того, нарахування орендної плати
за користування нерухомим державним майном
здійснюється у розмірі 50 % для суб’єктів кінематографії, основною діяльністю яких є кіновиробництво або технічне забезпечення і обслуговування кіновиробництва, за умови, що вони внесені до Державного реєстру виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів.
Додаток 2 до Постанови містить уточнення, згідно з яким нарахування орендної плати у розмірі 50 % суми нарахованої орендної плати не застосовується до тих орендарів, які отримали згоду на здійснення невід’ємних поліпшень орендованого майна і не завершили таких поліпшень станом на дату початку карантину, крім орендарів, які здійснюють невід’ємні поліпшення в закладах освіти державної форми власності.
Перелік орендарів, для яких нарахування орендної плати
за користування нерухомим державним майном
здійснюється у розмірі 25 %
Відповідно до додатку 3 до Постанови нарахування орендної плати
за користування нерухомим державним майном
здійснюється у розмірі 25 % для орендарів, які використовують нерухоме державне майно для розміщення на території аеропортів:
Проте нарахування орендної плати у розмірі 25 % суми нарахованої орендної плати не застосовується до тих орендарів, які отримали згоду на здійснення невід’ємних поліпшень орендованого майна і не завершили таких поліпшень станом на дату початку карантину.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
206
Коментарі:
0
Переглядів:
143
Коментарі:
0
Переглядів:
203
Коментарі:
0
Переглядів:
544
Коментарі:
0
Переглядів:
1068
Коментарі:
1
Переглядів:
593
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.