15
1
19677
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2262-12#Text - ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ
https://reyestr.court.gov.ua/Review/95277911 - постанова Верховного Суду у складі суддів об'єднаної палати Касаційного адміністративного суду від 03 березня 2021 року № 805/3923/18-а
В даному відео авокат Володимир Трощинський розповідає про право на призначення пенсії з урахуванням пільгової вислуги років. До 01 жовтня 2011 року пенсія за вислугу років призначалась військовослужбовцям та іншим категоріям осіб, які мали право на пенсійне забезпечення відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ Це означало, що для призначення пенсії вислуга років враховувалась як в календарному, так і в пільговому обчисленні.
Наприклад, якщо у військовослужбовців льотного складу була наявна календарна вислуга 10 років, а при пільговому її обчисленні 1 місяць служби враховувався за 2 місяці, то пільгова вислуга у них відповідно складала 20 років, і вони мали право вийти на пенсію за вислугу років згідно із Законом № 2262.
Те саме стосувалось й інших військовослужбовців та осіб, які проходили службу і в яких вислуга враховувалась у пільговому обчисленні. Проте з 01 жовтня 2011 року набули чинності зміни до Закону №2262 в рамках так званої «пенсійної реформи Тигіпка», з урахуванням яких для призначення пенсії за вислугу років враховувалась лише календарна вислуга, а також поетапно збільшувалась необхідна вислуга років для призначення пенсії: з 20 років до 25 років на сьогодні.
Зміни в Законі призвели до того, що для виходу на пенсію за вислугу років, починаючи з 01 жовтня 2011 року пільгова вислуга більше не враховувалася, потрібна була лише календарна.
Така ситуація тривала до 2021 року до прийняття постанови Верховного Суду у складі суддів об'єднаної палати Касаційного адміністративного суду від 03 березня 2021 року № 805/3923/18-а, в якій суд зробив по суті революційний висновок, що для призначення пенсій за вислугу років за Законом №2262 календарна вислуга років може бути зарахована і на пільгових умовах.
А це означає, що для отримання права на призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям, поліцейським та деяким іншим особам вже не обов’язково мати 25 років і більше лише календарної вислуги, тепер враховується і пільгова вислуга. Це стосується як діючих військовослужбовців, так і тих, хто вже звільнився зі служби і кому на день звільнення не вистачало календарної вислуги років для виходу не пенсію.
Якщо Ви відноситесь до вищевказаних осіб, то порахуйте, будь ласка, ще раз Вашу вислугу з урахуванням пільгової, і якщо при пільговому обчисленні Ваша вислуга становить 25 років і більше, то знайте, що у Вас є чудова можливість вийти на військову пенсію за вислугу років.
Для цього порядок Ваших дій має бути наступним:
Крок 1. Ви подаєте до органу, в якому Ви проходили службу, встановленого зразка заяву про призначення пенсії за вислугу років відповідно Закону №2262. При цьому варто зауважити, що у цій заяві обов’язково необхідно послатися на висновок Верховного Суду, викладений у постанові від 03 березня 2021 року № 805/3923/18-а.
Крок 2. Після отримання такої письмової відмови потрібно подати адміністративний позов до суду про зобов'язання, оформити та подати необхідні документи до управління Пенсійного фонду для призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту «а» частини 1 статті 12 Закону №2262.
Крок 3. У порядку виконання рішення суду, яким задоволено позов, уповноважений орган повинен підготувати та направити необхідні документи для призначення пенсії до територіального органу Пенсійного фонду, який у свою чергу приймає рішення про призначення Вам пенсії або відмовляє у її призначенні у зв'язку з тим, що не погоджується з Вашим правом на отримання пенсії відповідно до Закону №2262 без відповідної календарної вислуги.
При цьому варто підкреслити, що адміністративні суди, вирішуючи спори у цій категорії справ як з уповноваженими органами, так і з територіальними управліннями Пенсійного фонду, обов’язково повинні враховувати висновок, викладений у рішенні Верховного Суду у складі суддів об'єднаної палати Касаційного адміністративного суду від 03 березня 2021 року № 805/3923/18-а.
Крок 4. У такому випадку (відмови управління Пенсійного фонду у призначенні пенсії) потрібно підготувати та подати позов до суду про визнання дій протиправними та зобов’язання призначити Вам пенсію. При цьому варто підкреслити, що адміністративні суди, вирішуючи спори у цій категорії справ як з уповноваженими органами, так і з територіальними управліннями Пенсійного фонду, обов’язково повинні враховувати висновок, викладений у рішенні Верховного Суду у складі суддів об'єднаної палати Касаційного адміністративного суду від 03 березня 2021 року № 805/3923/18-а.
Крок 5. Після вступу в законну силу рішення суду, яким задоволено позов, управління Пенсійного фонду призначить та виплатить Вам пенсію з дня подання заяви до уповноваженого органу.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
172
Коментарі:
0
Переглядів:
453
Коментарі:
0
Переглядів:
625
Коментарі:
0
Переглядів:
423
Коментарі:
0
Переглядів:
426
Коментарі:
0
Переглядів:
298
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Про Тигипко уже и забыли все, а "творения рук его" ещё 10 лет жило. Поздравляю тех, кто уже отчаялся.