Головна Посилання ... Підключення будинку до електромережі: який кабель вибрати? Підключення будинку до електромережі: який кабель ...

Підключення будинку до електромережі: який кабель вибрати?

Електрокабелі, що використовуються для підключення будинків до електромережі, є важливою частиною інфраструктури будівель та забезпечують надійне електропостачання. Обраний електричний кабель має велике значення для ефективності та безпеки електропостачання будь-якого дому. Тому перед тим, як прокладати всю проводку у будинку, стає актуальним питання про те, який саме кабель потрібен для передачі струму від електричного стовпа з проводами до вашої будови.іі

Для здійснення введення електропостачання в будинок від стовпа, спершу необхідно обрати відповідний кабель для підключення до початкового електрощитка. Це завдання передбачає не лише правильний розрахунок перетину проводу, а й вибір підходящого типу та надійної марки від виробника, що гарантуватиме ефективну та тривалу роботу кабелю. У даній статті ми розглянемо докладніше, який саме електрокабель підходить для підключення дому до електромережі в повітрі або під землею.

 

Проведення електрокабелю до будинку через повітряні лінії

Якщо ви вирішили робити повітряну прокладку кабелю до будівлі, слід розглядати такі типи:

  • СІП-4 (самонесучий ізольований провід) – електропровід використовується для повітряних ліній передачі електроенергії і розрахований на напругу до 1000 Вольт з використанням однофазних (220 В) або трьохфазних ліній (380 В). Ізоляція кабелю виготовлена ​​з поліетилену (PE), стійкого до УФВ. Різноманітність доступних перетинів та прийнятна вартість робить провід гарним варіантом для повітряного підключення будинку до електромережі. Серед недоліків можна відзначити потребу використання муфт спеціалізованої конструкції;
  • АВВГ – силовий кабель з алюмінієвими провідниками та полівінілхлоридною (ПВХ) ізоляцією і оболонкою. Використовується для прокладання в повітрі, в каналах, траншеях, приміщеннях, включаючи частково занурені у воду (середній та високий рівні корозійного впливу). Для прокладки у повітрі знадобиться застосовувати тросову систему кріплення. Даний провід підходить для підключення споживачів до мережі струму з напругою до 380 Вольт;
  • ВВГ – мідний кабель з ізоляцією жил і оболонкою із ПВХ, не обладнаний додатковим захистом. Він є аналогом АВВГ за своєю конструкцією та параметрами, відмінність полягає в використанні мідних провідників замість алюмінієвих. Даний кабель можна використовувати для прокладання на відкритому повітрі, в сухих і вологих приміщеннях, у тунелях, колодязях та інших подібних місцях. Підходить для мереж з напругою до 1000 В.

Для зовнішньої проводки рекомендується організовувати тросову конструкцію, де трос виступає як несучий елемент кабелю, котрий кріпиться до нього через рівні дистанції. Важливо зазначити, що перетин мідних кабелів для відгалужень повинен складати не менше 10 мм². Крім того, слід враховувати, що ультрафіолетове випромінювання може шкодити оболонці електрокабелів типів АВВГ та ВВГ. Тому їх краще додатково захищати поліпропіленовою гофрою, що стійка до УФВ.

 

Прокладання кабелю до електросистеми будинку під землею

Щоб проводити кабель електричний від стовпа до будинку під землею у спеціальній траншеї можуть використовуватися наступні кабельні типи:

  • АВБбШв – структура даного кабелю включає провідники з алюмінію, ізоляцію жил з ПВХ, армоване покриття, оцинковані стрічки зі сталі та полівінілхлоридний захисний шланг. Кабель використовується для передачі та розподілу електроструму в мережах з напругою до 3000 В. Завдяки високому захисту провід не лякають грунтові води, значні перепади температур та механічні впливи. Броньований шар робить його чудовим варіантом для підземного підключення будинку до електричної мережі. Аналогом з мідними провідниками є кабель ВБбШв;
  • ВБбШв – аналог АВБбШв, який має мідні жили, полімерну ізоляцію ПВХ для провідників, а також армуючі шари зі сталевими оцинкованими стрічками, що захищені оболонкою з полівінілхлориду. Окрім підземних підключень будинків, цей кабель підходить для зовнішньої проводки на естакадах та галереях.

Після визначення способу прокладки та типу кабелю, слід розрахувати його потрібну довжину та перетин.

 

Фактори, які слід враховувати при виборі кабелю

На першому етапі важливо визначити струмові навантаження, що будуть проходити через встановлений електрокабель. Це потрібно, щоб визначити необхідний перетин провідників (поперечний переріз, що відрізняється від діаметру).

Поперечним перерізом кабелю називається площа круга у обрізаному провіднику. Тому перетин (S) розраховується по спеціальній формулі, де число Пі помножується на діаметр кола жили у квадраті та ділиться на число 4.

Зазвичай, приватні будинки споживають приблизно 4-6 кВт. Проте найкращим підходом до визначення потрібного перетину для підключення домівки до електричної мережі буде точний розрахунок, який враховує роботу всіх електроприладів в будинку.

Кожен будинок має свої особливості по встановленим електричним приладам, їх кількості, використанню та одночасної потужності, що споживається. Шляхом складання потужності усіх побутових пристроїв можна отримати максимальну потужність для конкретного будинку.

Після визначення загальної потужності та розрахунку струму навантаження на провідники кабелю, має бути отримане значення в кіловатах, з огляду на яке підбирається необхідний перетин. Але зазначимо, що з огляду на технологічний бажано орієнтуватися на кабель з деяким запасом по потужності.

Інтернет-магазин мережевої продукції EServer пропонує якісні кабелі електричні у широкому асортименті та вигідним цінам для різних варіантів монтажу та потужностей, щоб задовольнити потреби кожного клієнта. Детальну інформацію про представлені вироби можна дізнатися з веб-каталогу магазину.

 

Переглядів : 2370
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати