Головна Посилання ... Підготовка до пошуку роботи: ключові навички 2024 року та рекомендації від Jooble Підготовка до пошуку роботи: ключові навички 2024 ...

Підготовка до пошуку роботи: ключові навички 2024 року та рекомендації від Jooble

Успіх при пошуку роботи залежить від трьох взаємопов’язаних факторів: правильно складене резюме, систематичний підхід до надсилання відгуків та ретельна підготовка до співбесіди. Компанії цінують кандидатів, які демонструють зацікавленість у посаді та займають проактивну позицію. Сьогодні знайти цікаві вакансії можна на спеціалізованих порталах, наприклад, Jooble, де пропонується робота помічник юриста та в інших сферах ринку праці. У цій статті ми розповімо як розпочати пошук зайнятості та дамо кілька корисних рекомендацій.

Резюме – структура та основна інформація

Резюме – це коротка презентація себе, відповідно якої формується уявлення роботодавця про вас. Документ повинен демонструвати ваші головні навички й знання, які є корисними для відповідної посади, та розкривати наступні пункти:

  1. Заголовок: ім’я та позиція, на яку ви претендуєте.
  2. Контактна інформація: актуальні номер телефона, електронна адреса, посилання на соцмережі Instagram, LinkedIn (опціонально).
  3. Мета: інформація, про посаду, яку ви шукаєте; мотивації працювати на цій позиції та професійні цілі, які ви переслідуєте.
  4. Навички: короткий перелік кваліфікацій та особистісних якостей, що є корисними для цієї позиції.
  5. Досвід роботи: останні 3-5 місць роботи, за відсутності – інформація про стажування або волонтерську діяльність; обов’язки, результати та професійні досягнення для кожного з них.
  6. Освіта: назва навчального закладу, роки навчання, сертифікати з додаткових курсів та тренінгів.
  7. Додаткова інформація: знання іноземних мов, хобі, інтереси.

Стандартом для CV є 1-2 сторінки А4 з чітко поданою та структурованою інформацією. До речі, якщо вас цікавить робота молодший юрист, на сайті Jooble розміщені сотні нових вакансій. Надіслати своє резюме можна за кліком на кнопку «Відгукнутися».

Головні навички, які треба зазначити в резюме

Експерти з працевлаштування рекомендують редагувати розділ «Навички» відповідно до вимог роботодавця. Ретельно вивчіть перелік умінь, які зазначені у тексті вакансії, та додайте у резюме ті, яких не вистачає.

Що стосується soft-навичок, у 2024 році серед роботодавців спостерігатиметься попит на:

  • уважність та точність до деталей;
  • адаптивність;
  • керування часом;
  • стрес-менеджмент;
  • прийняття швидких рішень;
  • вміння розв'язувати проблеми;
  • комунікативні здібності;
  • активне слухання.

В умовах повномасштабної війни роботодавці цінують працівників, які пристосовуються до швидких змін та зберігають продуктивність у будь-яких умовах. 

Найкращі джерела пошуку роботи: де знаходити вакансії у 2024?

Сьогодні спеціалісті можуть вибрати вакансію в інтернеті або Державній службі зайнятості. Найкращими ресурсами для пошуку роботи онлайн є:

  • Сайти з вакансіями – портали типу Jooble містять прямі оголошення від роботодавців, на які можна відгукнутися та надіслати резюме з супровідним листом.
  • LinkedIn – це професійна соціальна мережа, яка містить сторінки спеціалістів, HR-менеджерів та власників бізнесів з різних сфер. Тут постійно публікуються нові позиції у розділі «Вакансії» та на сторінках рекрутерів, компаній.
  • Кар’єрні платформи та професійні спільноти – на сайтах типу DOU, Happy Monday є постійні розділи з оголошеннями від роботодавців, де час від часу можна знайти цікаві пропозиції.

На думку експертів, для ефективного пошуку роботи необхідно залучати всі перераховані джерела одночасно та надсилати відгуки на кожну релевантну пропозицію. 

Підготовка до співбесіди: 5 кроків до успіху

Якщо вам вдалося знайти роботу та отримати запрошення на співбесіду, приділіть достатню кількість часу підготовці до нього. Нижче ми додали 5 професійних порад, які допоможуть справити найкраще враження на інтерв’юера.

№1. Дізнайтеся інформацію про компанію

На співбесіді вас обов’язково запитають чи знайомі ви з діяльністю компанії. Знання інформації про діяльність організації, її цілі та досягнення допоможуть вам підкреслити у навички та знання, якими ви можете бути корисними роботодавцю, та ще раз підтвердити зацікавленість у позиції.

№2. Практична підготовка

Пропишіть тезисно інформацію про особистісні якості, професійні навички, досягнення, сильні та слабкі сторони, які ви хотіли б зазначити в ході співбесіди. Також вивчіть типові питання, які можуть бути задані під час інтерв’ю, та попрактикуйте відповіді на них.

№3. Продумайте перелік запитань до інтерв’юера

Роботодавці бачать найбільший потенціал та вмотивованість у кандидатах, які ставлять вдумливі запитання про компанію та вакансію. Окрім питань, що стосуються безпосередньо умов роботи, дізнайтеся про можливості на цій посаді, робоче середовище тощо. Наприклад, «Якими є очікування щодо результатів роботи на цій позиції?» або «Як ви оцінюєте співпрацю та комунікацію в команді?».

№4. Заздалегідь підготуйте необхідні файли та документи

На співбесіді вам можуть знадобитися паспорт, резюме у 2-3 копіях, портфоліо в паперовому або електронному вигляді та рекомендації від колег, попередніх роботодавців. Якщо це перше місце роботи, бажано також взяти диплом та сертифікати про додаткову освіту.

№5. Продумайте своє прибуття на інтерв’ю

Перед співбесідою, яка проходить в офісі компанії, сплануйте маршрут так, щоб прибути за 10-15 хвилин до його початку. У випадку онлайн-проведення співбесіди, за годину перевірте стабільність інтернет-з’єднання, роботу мікрофона, камери та програми для відеозв'язку.

Переглядів : 177
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати