Головна Блог ... Новини Перший нотаріальний страйк! Вимоги нотаріусів до влади Перший нотаріальний страйк! Вимоги нотаріусів до в...

Перший нотаріальний страйк! Вимоги нотаріусів до влади

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 4

  • 0

  • 5162

Відключити рекламу
Перший нотаріальний страйк! Вимоги нотаріусів до влади - tn1_pershiy_notarialniy_strayk_vimogi_notariusiv_do_vladi_5c740bc98e2b1.jpg

25 лютого 2019 року нотаріуси України вперше в історії вийшли на мирне зібрання. Акція протесту відбулася у Києві, під стінами Кабінету Міністрів України.

Одночасно у всіх регіонах України нотаріуси, які не змогли приїхати до столиці, приєдналися до акції іншим способом – не вчиняють цього дня нотаріальні дії.

Нотаріальна спільнота виступає проти тотальної корупції в сфері контролю за державною реєстрацією, що є основною причиною рейдерства в Україні. Нотаріуси організували акцію протесту для того, щоб захистити свої професійні права, а також щоб зупинити свавільні дії з боку органів влади, спрямовані на свідоме захоплення власності громадян та бізнесу.

Акція протесту стала справжнім першим нотаріальним віче, в якому взяли участь президент, віце-президенти, члени Ради Нотаріальної палати України, нотаріуси з усіх областей України.

На підтримку нотаріальної спільноти виступили народні депутати України більшості парламентських фракцій, представники професійних правничих та інших громадських організацій.

Учасники акції одноголосно ухвалили Резолюцію, в якій Кабінету Міністрів України висунуто наступні вимоги:

1. Забезпечити реформування нотаріату в Україні на основі системи нотаріату латинського типу та створення Е-нотаріату за безпосередньою участю Нотаріальної палати України; відмовитися від спроб створення «квазінотаріату» (надання права вчиняти нотаріальні дії та здійснювати державну реєстрацію «уповноваженим особам») та інших невиважених кроків. Відновити належне фінансування державного нотаріату, забезпечити належну кількість державних нотаріусів у віддалених районах; відновити роботу державних нотаріальних контор, діяльність яких була припинена Міністерством юстиції України за останні п’ять років (ліквідовано більше 40 держнотконтор).

2. Негайно реформувати систему контролю в сфері державної реєстрації, протягом 2-х тижнів запровадити конкретні критерії для здійснення моніторингу реєстраційних дій та диференціацію відповідальності (санкцій) за порушення в сфері державної реєстрації, а також розмежувати види відповідальності в залежності від відповідного виду порушення, допущеного нотаріусом або державним реєстратором (постанова КМУ № 990). Негайно припинити застосування тимчасового блокування доступу нотаріусів до державних реєстрів за технічні помилки та недоліки програмного забезпечення державних реєстрів, в результаті яких не порушуються права громадян їх законні права та інтереси. Забезпечити участь громадськості в процесі розгляду скарг у сфері державної реєстрації; запровадити прозорі механізми, які забезпечуватимуть процесуальні права скаржників, суб’єктів оскарження в процесі розгляду скарг у сфері державної реєстрації (постанови КМУ № 1128, № 990).

3. Відмовитися від запроваджених незаконних форм фактичної переекзаменації на право займатися нотаріальною діяльністю шляхом підтвердження професійної компетентності у сферах державної реєстрації (постанова КМУ № 860), які містять значні корупційні ризики при їх здійсненні, та скасувати незаконний наказ Мін’юсту від 29.12.2018 № 4146/5. Негайно поновити доступ до державних реєстрів нотаріусам, строк тимчасового блокування доступу у яких минув, без вимоги проходження ними незаконного автоматизованого анонімного тестування та отримання сертифікатів.

4. Невідкладно (протягом тижня) створити робочу групу для розробки змін до нормативних актів КМУ щодо виконання даних вимог. До складу робочої групи залучити представників Нотаріальної палати України. Залучати Нотаріальну палату України згідно статті 16 Закону України «Про нотаріат» до розробки будь-яких нормативно-правових актів, що стосуються професійної діяльності нотаріусів, обов’язково проводити їх громадське обговорення.

5. Звільнити з посад посадових осіб Міністерства юстиції України, які відповідальні за кризовий стан державної політики в сферах державної реєстрації та нотаріату, а саме: Першого заступника Міністра юстиції України Олену Сукманову; заступника Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Ірину Садовську.

Нотаріальна спільнота сподівається, що уряд прислухається до вимог та зробить все можливе, щоб захистити нотаріат і права громадян.

Джерело: Нотаріальна палата України

  • 5162

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 5162

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати