Головна Посилання ... Парогенератор промисловий: незамінний помічник у сфері виробництва Парогенератор промисловий: незамінний помічник у с...

Парогенератор промисловий: незамінний помічник у сфері виробництва

Водяна пара використовується на багатьох різних виробництвах. Саме для її вироблення застосовується парогенератор. Відбувається це завдяки нагріванню води за допомогою різних технологій (трубчасті електронагрівачі, електроди). Існують й моделі, що функціонують на основі спалювання палива (мазут, дизель, газ).

В наш час найбільш оптимальним варіантом є моделі з електронагрівачами. Вони відрізняються трьома основними перевагами.

  1. Компактність.
  2. Потужність.
  3. Продуктивність.

 

Якщо виробництво потребує великих обсягів пароспоживання, то відмінним вибором будуть модифікації з великим бойлером, що працюють на газоподібному або рідкому паливі. Їх додатковою перевагою є можливість функціонування без наявності енергомережі. Тобто вони абсолютно автономні, і їх можна встановлювати навіть на вулиці.

 

Принцип роботи

Парогенератор промисловий працює за принципом отримання пари у процесі закипання води. Нагрівання здійснюється за допомогою трубчастих електронагрівачів або електродів. ТЕН просто нагріває воду, а електроди випускають струм, який прискорює рух молекул (і таким чином відбувається нагрівання).

ПАРОГЕНЕРАТОР З ПРАСКОЮ LELIT PS 21 (1,4Л)За достатнім рівнем води стежать спеціальні датчики, розміщені у верхній та нижній частині бойлера. Якщо рівень занадто високий, відключається подача води. При падінні рівня датчик посилає сигнал на клапан, який відкриває подачу водопостачання.

В обладнанні на газу або рідкому паливі нагрівання відбувається за допомогою пальників, розміщених у камері згоряння. Зазвичай її стінки сформовані у вигляді кілець змійовика. При проходженні води по ньому вона нагрівається, і таким чином утворюється пара. Можливе додаткове встановлення сепаратора, що відокремлює пару від вологи. Так можна виробляти суху пару.

Важливим фактором є тиск усередині бойлера. Наприклад, в електродних моделях він безпосередньо впливає на провідність води. За цим показником слідкує спеціальне реле. А у паливних агрегатах тиск регулюється пресостатами. Ця апаратура зменшує або збільшує потужність помпи в залежності від того, наскільки інтенсивно витрачається пара. Також відстежувати цей параметр можна за допомогою манометра.

 

Різновиди парогенераторів

Найпоширенішими є електричні моделі. Оскільки ТЕН має цілу низку переваг:

  • проста конструкція;
  • порівняно невелика ціна;
  • зручність обслуговування:
  • легка заміна.

 

ПАРОГЕНЕРАТОР З ПРАСКОЮ LELIT PS 09/D (2,5Л)Електродні варіанти обслуговувати складніше, оскільки вони працюють за іншим принципом. Напруга між електродами, встановленими на певній відстані один від одного, утворює електричний струм. А у воді він перетворюється на джоулеве тепло. Ще є моделі, що працюють на основі високочастотного випромінювання (схоже за принципом дії на мікрохвильову піч). Вони відрізняються тим, що пара виходить дуже чистою, без солей та інших домішок. Однак індукційне нагрівання не набуло великого поширення через необхідність облаштування окремої ізоляції.

Окремо варто згадати, що є варіанти відкритого та закритого типу. У першому випадку конденсат у систему не повертається. А в другому варіанті конденсат залишається в системі та повторно перетворюється на пару.

Переглядів : 188
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати