4
0
12046
За отриманням такої допомоги матері слід звертатись до органів праці та соціального захисту населення по місцю реєстрації матері. Однак, допомога може бути призначена і за місцем постійного проживання. Для цього необхідна довідки про місце проживання та довідка про неодержання зазначеної допомоги за місцем реєстрації.
Така допомога надається не залежно від отримання інших соціальних виплат на дитину.
Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 року «Про затвердження Порядку призначення і виплат державної допомоги сім’ям з дітьми» допомогу матері-одиначки можуть отримувати:
1. одинокі матері, які не перебувають у шлюбі,
2. одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька або запис про батька, або якщо запис про батька зроблено на вимогу матері,
3. вдови з дітьми,
4. мати дітей у разі смерті батька, шлюб між якими розірвано до дня смерті, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або державну соціальну допомогу.
Якщо жінка в будь-якому з перерахованих випадків знову вийшла заміж, то право на отримання допомоги матері-одиначки зберігається на дітей, які народились (були усиновлені) до цього нового шлюбу.
Цивільна дружина не має право на отримання допомоги матері-одиначки. Мати-одиначка не отримує допомогу на дитину, у разі перебування дитини в інтернаті або в іншому подібному закладі.
Користуйтесь консультацією: Грошова допомога при народженні дитини у 2016 році. Перелік документів необхідних для отримання допомоги
Перелік документів, які необхідно подати до органів праці та соціального захисту населення для призначення допомоги на дітей одиноким матерям:
1. Заява про призначення допомоги за формою, затвердженою Міністерством праці.
2. Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, або довідка про народження.
3. Копія свідоцтва про народження.
4. Довідка про проживання дитини з матір’ю, видана за місцем проживання сім’ї.
5. Довідка з місця навчання дитини.
6. Копія паспорту.
7. Копія Ідентифікаційного коду.
8. Рішення про усиновлення (у разі усиновлення).
9. Копія свідоцтва про смерть (у разі смерті батька)
10. Копія про розлучення.
Допомога на дітей одиноким матерям призначається з місяця, в якому дуло подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця до досягнення 18-річного віку, а у разі навчання дітей за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах 1-4 рівня акредитації – до закінчення цих навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
Читайте статтю: Їдемо за кордон з дитиною без дозволу упертого батька або матері
Як визначити розмір допомоги на дитину одинокій матері.
Такий розмір визначається як різниця між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.
Так, починаючи з 01.01.2016 року прожитковий мінімум на дитину становить:
Категорія дітей |
01.01.2016 р. |
01.05.2016 р. |
01.12.2016 р. |
Діти віком до 6-ти років |
1167 грн. |
1228 грн. |
1313 грн. |
Діти віком від 6 до 18 років |
1455 грн. |
1531 грн. |
1637 грн. |
Діти віком від 18 р. до 23 років |
1378 грн. |
1450 грн. |
1550 грн. |
Приклад розрахунку допомоги на дитину одинокій матері:
Сім’я складається з 3 осіб – мати-одиначка та двоє дітей. Середньомісячний дохід сім’ї становить 2000 грн.
На 1 члена сім’ї середньомісячних дохід складатиме 666,67 грн. (2000 грн. / 3 (члена сім’ї). Середньомісячних дохід визначається на підставі сумування всіх доходів родини за попередні 6 місяців перед зверненням за допомогою та діленням всіх цих доходів за останні 6 місяців на 6, тобто визначається середньомісячна сума доходів за один місяць.
Таким чином,
- на дитину 5 років розмір допомоги одинокій матері:
1167Грн. – 666,67 грн. = 500,33 грн.
- на дитину 10 років розмір допомоги одинокій матері:
- 1455 грн. – 666,67 грн. = 788,33 грн.
Отже, в кожному конкретному випадку буде зроблений індивідуальний прорахунок розміру, який мати-одиночка може отримати від держави.
Користуйтесь консультацією: Отримання аліментів на дитину
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
151
Коментарі:
0
Переглядів:
101
Коментарі:
0
Переглядів:
490
Коментарі:
0
Переглядів:
7843
Коментарі:
0
Переглядів:
497
Коментарі:
0
Переглядів:
599
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.