Головна Посилання ... Особливості пенсійного забезпечення військовослужбовців в умовах воєнного стану Особливості пенсійного забезпечення військовослужб...

Особливості пенсійного забезпечення військовослужбовців в умовах воєнного стану

Із 24 лютого 2022 року в Україні було введено воєнний стан в звʼязку із повномасштабною збройною агресією Російської Федерації. Наразі бойові дії тривають вже понад 2 роки, адже агресор не покидає своїх початкових цілей щодо повної окупації нашої країни. За таких умов кількість військовослужбовців в державі тільки зростає, а тому набуває все більшої актуальності проблематика щодо їх пенсійного забезпечення. У цій інформаційній статті адвокат по пенсійним справам надасть інформацію про особливості пенсійного забезпечення військовослужбовців в умовах воєнного стану в Україні.

Які види пенсійного забезпечення можуть отримувати військовослужбовці в Україні?

Із ЗУ № 2262-XII від 9 квітня 1992 року вбачається, що військовослужбовці під час дії воєнного стану в країні мають право отримувати такі види грошового забезпечення, а саме:

  • пенсійні виплати за вислугою років (виплачуються на довічній основі);
  • пенсійні виплати по інвалідності (виплачуються у звʼязку із набуттям відповідної групи інвалідності).

Крім цього, близькі родичі та члени сімей військовослужбовців, які загинули під час бойових дій або вважаються такими, що пропали безвісти можуть отримувати пенсійні виплати у разі втрати годувальника.

Які існують особливості пенсійних виплат для військовослужбовців?

  1. Пенсійні виплати за вислугою років. Даний вид пенсійного забезпечення зазвичай отримують громадяни після того, як вони звільнилися із військової служби, при цьому в не залежності від їхнього віку, але при наявності календарної вислуги в 25 і більше років. Якщо ж громадянин досяг 45 річного віку та вирішив звільнитися із військової служби, то він має право отримувати пенсійні виплати у разі наявності не менше 25 років страхового стажу із яких 12,5 років повинна бути служба в правоохоронних органах або інших силових структурах. Максимальний розмір пенсійних виплат, що може отримувати особа за даним видом пенсійного забезпечення складає 70% від відповідних грошових сум, що особа отримувала під час проходження військової служби;
  2. Пенсійні виплати по інвалідності. Даний вид пенсійного забезпечення мають право отримувати громадяни, котрі були звільнені від проходження військової служби у звʼязку із набуття відповідної групи інвалідності. При цьому інвалідність повинна настати:
  • під час проходження військової служби;
  • не пізніше 3 місяців із моменту звільнення від проходження військової служби;
  • протягом 3 місяців із моменту звільнення від проходження військової служби, але при цьому повинно бути наявним важке захворювання (наприклад, травма голови, різні каліцтва тощо), яке виникло ще під час несення військової служби.

Варто зазначити, якщо громадянин набуває інвалідності, то при призначенні пенсійних виплат до уваги не беруться його вік та тривалість служби, оскільки в такому разі сам факт захворювання надає підстави отримувати пенсію. Мінімальний розмір пенсійних виплат за даним видом пенсійного забезпечення залежить від отриманої групи інвалідності громадянином, а тому може варіюватися в діапазоні від 60% до 100% розміру грошового забезпечення військовослужбовця;

  1. Пенсійні виплати в разі втрати годувальника сімʼї. Даний вид пенсійного забезпечення призначається близьким родичам чи членам сімʼї військовослужбовця, що загинув беручи безпосередню участь у бойових діях або внаслідок отриманих поранень, або коли він вважається безвісти зниклим. Розмір пенсійних виплат може складати:
  • для батьків, дружини чи чоловіка в незалежності від того чи існують інші непрацездатні члени сімʼї - 70% від грошового забезпечення загиблого військовослужбовця (мінімальний розмір - не менше 7800 грн);
  • одній дитині -  70% від грошового забезпечення загиблого військовослужбовця, а якщо наявні двоє дітей - по 50% грошового забезпечення військовослужбовця (однак не менше 6100 грн).

Отже, держава гарантує належне грошове забезпечення пенсійних виплат для військовослужбовців під час дії воєнного стану в країні.

Переглядів : 119
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати