Головна Посилання ... Оскарження рішення про відповідність критеріям ризиковості: документи та терміни Оскарження рішення про відповідність критеріям риз...

Оскарження рішення про відповідність критеріям ризиковості: документи та терміни

Запровадження концепції ризикових платників податків мало на меті обмежувати безпідставну реєстрацію податкових накладних з ознаки фіктивності, реєстрацію на недійсні документи і тому подібне. Але на практиці під обмеження можуть потрапити добросовісні платники.
В цьому матеріалі розповідаємо які документи потрібні для зняття статусу ризиковості, а також про строк оскарження рішення про відповідність критеріям ризиковості.

Що робити, якщо компанія набула статусу ризикової?

У разі визнання компанії ризиковою, потрібно звернутися до регіональної комісії, що прийняла відповідне рішення. Також знадобиться подача заяви та документів, які спростують цей факт, а саме:

  • договори, наприклад, зовнішньоекономічні контракти та додатки до них;

  • договори, довіреності чи акти, якими було оформлено повноваження осіб, що отримали продукцію в інтересах платника податку при здійсненні операції;

  • первинна документація на постачання чи покупку товарів або послуг, а також на транспортування та зберігання (це можуть бути рахунки-фактури, інвойси, акти прийому передачі товару/робіт/послуг);

  • розрахункові документи або виписки з особового банківського рахунку;

  • документи, що підтвердять відповідність продукції(паспорт якості, сертифікати і т.п.). 

При цьому краще звернутися до професіоналів, наприклад, business ombudsman. Фахівці допоможуть підготувати документи та скласти заяву належним чином. З моменту подачі документів регіональна комісія матиме сім днів для розгляду звернення та вилучення компанії з переліку ризикових. Але так стається не завжди, іноді доводиться звертатися до суду. 

Терміни звернення до суду

В справі оскарження рішення про додання платника податків в перелік ризикових, потрібно враховувати специфіку обрахунку строків звернення до судових органів. 

Якщо платник не використав процедуру адміністративного оскарження, то строки для звернення — шість місяців з дня, коли платник податків дізнався про визнання його компанії ризиковою. 

Якщо раніше застосовувалася процедура адміністративного оскарження, то в платника три місяці з дня вручення рішення за результатами скарги. 

Тож у разі виявлення факту визнання компанії ризиковою, потрібно одразу ж подавати заяву регіональній комісії, якщо вони не задовольнять скаргу, терміново звертайтеся до суду.

Переглядів : 267
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати