Головна Блог ... Новини ОСББ має надати співвласнику для ознайомлення визначені законодавством документи та інформацію з вилученням із них персональних даних співвласників та інших фізичних осіб як конфіденційної інформації – ВП ВС (справа № 925/1440/22) ОСББ має надати співвласнику для ознайомлення визн...

ОСББ має надати співвласнику для ознайомлення визначені законодавством документи та інформацію з вилученням із них персональних даних співвласників та інших фізичних осіб як конфіденційної інформації – ВП ВС (справа № 925/1440/22)

Відключити рекламу
ОСББ має надати співвласнику для ознайомлення визначені законодавством документи та інформацію з вилученням із них персональних даних співвласників та інших фізичних осіб як конфіденційної інформації – ВП ВС (справа № 925/1440/22) - e8061d785e30bcfbbeb6344f75f293a8.png
Персональні дані, отримані об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку в процесі його діяльності, є конфіденційною інформацією з відповідним правовим режимом. Персональні дані співвласників та інших фізичних осіб не підлягають наданню ОСББ для ознайомлення співвласнику як конфіденційна інформація, згода на поширення якої не надавалась у встановленому законом порядку.

ОСББ має надати співвласнику для ознайомлення документи та інформацію, визначені законами України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» та «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», а також статутом ОСББ, з вилученням із них персональних даних співвласників багатоквартирного будинку та інших фізичних осіб як конфіденційної інформації.

На цьому акцентувала Велика Палата Верховного Суду.

ДАЙДЖЕСТ: Питання управління будинком (управлінські компанії). Застосування закону про ОСББ

За обставинами справи, позивач (співвласник багатоквартирного будинку) звернувся до ОСББ з вимогою надати йому для ознайомлення статут, фінансові звіти, протоколи загальних зборів з додатками, протоколи засідання правління, книгу обліку членів і документи, які, на думку позивача, стосуються діяльності ОСББ, а також надати можливість робити з них виписки, копії (фотокопії).

Читайте статтю: Передача документації на будинок ОСББ. Відміна державної реєстрації та припинення юридичної особи

Оскільки таких документів ОСББ не надало, позивач, вважаючи, що його права порушені, звернувся до суду з позовом про зобов’язання ОСББ надати йому для ознайомлення документи та можливість робити з них виписки, копії (фотокопії).

Суд першої інстанції позов задовольнив частково, із чим погодився апеляційний суд.

Велика Палата ВС зауважила, що право співвласника на отримання інформації про діяльність ОСББ є одним із найважливіших прав такої особи та безпосередньо пов’язане з правом на участь в управлінні ОСББ. Реалізація співвласником своїх прав, пов’язаних з ухваленням рішень про діяльність ОСББ, неможлива без необхідної і достатньої інформації для ухвалення відповідних рішень.

ДАЙДЖЕСТ: Визнання недійсними установчих зборів та скасування державної реєстрації ОСББ

Водночас, як зазначила ВП ВС, право співвласника на одержання інформації не є необмеженим. Реалізуючи свої права, співвласник може звернутися до ОСББ за отриманням інформації про діяльність цього об’єднання, а останнє зобов’язане надати таку інформацію в обсязі, який є достатнім для реалізації прав співвласників на участь в управлінні ОСББ, відповідно до законів України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» та «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», а також статуту об’єднання, крім конфіденційної інформації про фізичних осіб.

Персональні дані співвласників та інших фізичних осіб є конфіденційною інформацією з відповідним правовим режимом. Такі персональні дані не підлягають наданню ОСББ для ознайомлення співвласнику як конфіденційна інформація (крім випадку надання згоди на її поширення).

Тому ОСББ має надати співвласнику для ознайомлення документи та інформацію, визначені законами України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» і «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», а також статутом об’єднання, за винятком персональних даних співвласників багатоквартирного будинку та інших фізичних осіб, які є конфіденційною інформацією. Якщо документ містить персональні дані, він надається для ознайомлення з вилученням персональних даних як конфіденційної інформації.

Пользуйтесь консультацией: ОСББ плюсы и минусы, обязанности ремонта коммуникаций

На переконання Великої Палати ВС, суди попередніх інстанцій, задовольняючи позовні вимоги в цій справі, не врахували, що позивач звернувся до відповідача за отриманням, зокрема, додатків до протоколів загальних зборів ОСББ та інформації щодо його діяльності, яка може містити, у тому числі, персональні дані співвласників та інших фізичних осіб як конфіденційну інформацію. Тож позовні вимоги про надання таких документів підлягали частковому задоволенню із застереженням про необхідність вилучення із цих документів персональних даних співвласників та інших фізичних осіб як конфіденційної інформації.

Постанова ВП ВС від 9 квітня 2024 року у справі № 925/1440/22 (провадження № 12-74гс23) – https://reyestr.court.gov.ua/Review/118465133.

Джерело: Верховний Суд

 

 • 670

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 670

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст