Автор не вказаний
0
0
27679
Припустимо, що громадянин України отримав у спадок квартиру, яка не була приватизована за життя спадкодавця. Можливо, навіть документи на квартиру є, свідоцтво про право на спадщину отримано. Що далі? Отримати квартиру без допомоги адвоката буде не просто.
За загальним правилом, так як квартира не приватизована, то між її колишнім хазяїном і наймодавцем (організацією, у фонді якої знаходиться дана квартира) укладено договір найму. Підставою для цього договору є ордер на квартиру. Спадкоємець повинен оформити зазначений договір на своє ім'я.
Подаємо до суду заяву про визнання спадкоємця наймачем житлового приміщення
Провадження, навряд чи затягнуться, суд винесе позитивне рішення але тільки в тому випадку, якщо в справі буде діяти кваліфікований адвокат. З цим рішенням потрібно буде звернутися в організацію-наймодавець і отримати ордер на квартиру.
Житловий Кодекс України свідчить, що якщо наймач помер, то наймодавець має визнати члена сім'ї померлого новим наймачем. Йдеться про будь-якого члена сім'ї. Новий договір не укладається, просто новий власник квартири посідає в ньому місце попереднього. Після цього наймач, при бажанні, може приватизувати квартиру.
Момент тут дуже тонкий. Справа в тому, що договір найму був укладений з працівником підприємства, і його умовою було виконання працівником своїх обов'язків. Якщо ж спадкодавець помер, то його спадкоємець не може бути визнаний наймачем. Це правило не працює тільки рідкісних випадках: коли наймодавець втратив право виселення наймача або, коли договір найму мав місце не з працівником підприємства.
Крім того, слід наголосити, що згідно Правового висновоку Верховного Суду України у спорі про визнання за спадкоємцем права на квартиру державного житлового фонду, в якій за життя проживав спадкодавець, суд постановив, що спадкоємець, який у встановленому законом порядку прийняв спадщину, набуває право на квартиру державного житлового фонду, в якій за життя проживав спадкодавець, за умови, що на час відкриття спадщини квартира була місцем постійного проживання спадкодавця або він зберігав право користування нею, спадкодавець подав у встановленому порядку заяву про її приватизацію, однак квартира безпідставно не була передана йому у власність.
Враховуючи вказане вище, слід детально аналізувати в індивідуальному порядку кожну спадкову справу у якій йдеться про спадкування неприватизованого житла (квартири, будинку тощо), щоб надати повноцінну юридичну консультацію та фахову правову допомогу з цього питання.
Автор консультації: Світлана Приймак
Дивиться відео: Як оформити та отримати спадок. Поради юриста
Користуйтесь консультацією: Проблеми спадкування при відсутності деяких документів
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
418
Коментарі:
0
Переглядів:
315
Коментарі:
0
Переглядів:
384
Коментарі:
0
Переглядів:
725
Коментарі:
1
Переглядів:
606
Коментарі:
0
Переглядів:
625
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.