Головна Блог ... Новини Новий смертоносний вірус Марбург з Африки: що відомо про захворювання Новий смертоносний вірус Марбург з Африки: що відо...

Новий смертоносний вірус Марбург з Африки: що відомо про захворювання

  • 0

  • 0

  • 86

Відключити рекламу

Марбург - вірус, який уперше був виявлений ученими в 1967 р. одночасно в Марбурзі та Франкфурті, а також у Белграді через великі спалахи захворювання. Пізніше його діагностували в Анголі, Демократичній Республіці Конго, Кенії, Уганді, Південній Африці (у людини, яка незадовго до цього здійснила поїздку в Зімбабве) та Уганді. У 2022-му році хворих було виявлено в Гвінеї, але спалах вдалося локалізувати.

За інформацією МОЗ Руанди, у державі наразі зареєстровано 9 смертей через вірус.

Марбург вірус - що це такеВірус Марбург - симптоми та небезпекиЯк лікувати вірус Марбург і чи є вакцинаМарбург вірус - що це таке

На офіційному сайті ВООЗ зазначено, що вірус Марбург - це, як і Ебола, вірус із числа філовірусів, обидва ці захворювання схожі між собою, вважаються рідкісними, і якщо вчасно не надати медичної допомоги, у 88% випадків призводять до летальних наслідків.

Учені пояснюють, як передається вірус Марбург - вважається, що первинне зараження відбувається, якщо людина довго перебуває в печері, де мешкають кажани Rousettus.

Передача від людини до людини можлива трьома способами:

через пошкодження шкірних покривів або слизової з кров'ю, виділеннями, органами або іншими фізіологічними рідинами інфікованих;після контакту із забрудненими біологічними рідинами поверхнями і матеріалами (наприклад, постільною білизною, одягом);під час контакту з тілом загиблого від вірусу на похоронній церемонії (небіжчик - джерело зараження, доки вірус залишається в крові);через інфікований ін'єкційний інструмент або при травмах від уколів голкою.

Останній пункт, найчастіше, стосується медичних працівників, які не дотримувалися заходів безпеки під час роботи з інфікованими пацієнтами.

Вірус Марбург - симптоми та небезпеки

Марбург - вірус, який має дуже неоднозначний інкубаційний період. Від моменту зараження до появи перших симптомів може пройти від 2 до 21 дня. Хвороба починається раптово з характерними симптомами:

підвищення температури тіла;сильний головний біль;загальне нездужання;м'язові болі;гостра водяниста діарея;болі, спазми в ділянці живота;нудота, блювання;апатія;змарнілий вигляд;глибоко запалі очі;висип без свербежу.

Як правило, на 5-7 день з'являються геморагічні симптоми, а множинні кровотечі з носа, ясен і піхви вказують на можливість летального результату. Кров також спостерігається і в калових масах.

Якщо вірус Марбург у важкій стадії, то в пацієнта триматиметься висока температура, також є ризики ураження нервової системи - сплутаність свідомості, дратівливість, агресивність. За словами дослідників, за відсутності медичного втручання і тяжкого перебігу хвороби, летальний результат може настати на 8-9 день.

Як лікувати вірус Марбург і чи є вакцина

Сумна новина полягає в тому, що лікарі поки не знають, як лікувати Марбург - жодної зареєстрованої вакцини проти вірусу немає. Лише за допомогою симптоматичного лікування та підтримуючої терапії медики можуть покращити стан пацієнта.

Хороша новина для українців - вірус Марбург в Україні або інших країнах світу наразі не зафіксовано, загрози нової епідемії немає, але бажано утриматися від поїздок до Руанди та інших держав Африки.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 86

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 86

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати