Головна Посилання ... Ноші на колесах Тачела рятують життя на фронті

Ноші на колесах Тачела рятують життя на фронті

Ноші на колесах для доставлення пораненого з позиції до місця приїзду евакуаційного транспорту було рішенням на виклик масового застосування на фронті БПЛА для спостереження та ударних FPV дронів. Ворожі БПЛА стежать за нашими позиціями та під’їздом транспорту на логістичних маршрутах, щоб передавати інформацію для наведення артилерії та FPV дронів.

Сьогодні на лінії фронту відстань від позиції до місця евакуації пораненого може складати 2-5 км, а тому необхідно застосовувати механізацію для переміщення поранених, наприклад механічні ноші на колесах чи електромоторах, мотоцикли, квадроцикли чи автомобілі щоб своєчасно доставляти пораненого до стабілізаційного пункту і далі в лікарню.

D:\Сайт\Відео\Мультікам\1.jpg

Механічні ноші на колесах чи електромоторах мають перевагу в безшумності, а також мобільність та прохідність в певних умовах.

Для різних випадків можна підбирати різні засоби, а чим більше засобів тим більше можливостей. При цьому можна поєднувати механічні ноші, на електроприводі та двигунах внутрішнього згоряння.

В залежності від місця розташування позиції підрозділу Сил оборони доцільно визначати засоби евакуації. 

Алгоритми евакуації поранених

Наприклад, якщо позиція в лісопосадці, біля якої проходить дорога, а далі поле, ворог буде стежити за дорогою, щоб наносити вогневе ураження на під’їзді евакуаційні групи. Тому доцільно визначити місце евакуації далі від позиції наших сил. В такому разі доцільно застосовувати ноші на колесах, щоб здійснювати перевезення пораненого через лісопосадку, далі можна застосувати дрони на електроприводі, якщо потрібно, для доставлення до місця евакуації. Для перекладання пораненого з одного на іншій транспорт доцільно застосовувати м’які ноші, що спочатку кладуть на ноші на колесах.

Юридичний інтернет ресурс «Протокол» вже підтримав поширення ідеї, а завдяки допомозі небайдужих людей, підприємств та організацій ноші на колесах Тачела безкоштовно надаються на запит підрозділів Сил оборони. На сайті https://www.tachela.com/donate можна побачити звіт про передані ноші.

Найбільше запитів від бойових медиків, медичних служб, груп евакуації, а також військових, яким потрібні ноші на колесах Тачела через їх унікальний функціонал.

Запити бойових медиків на ноші на колесах Тачела можуть бути обумовлені тим, що для вивезення тяжкопоранених вражених в район тазу та хребта необхідно фіксувати пораненого в горизонтальному положенні. Завдяки матерії поглинається вібрація під час перевезення, що запобігає вторинних травм чи відкриття кровотечі. Для поранених, які закріплені жорстко в прямому лежачому положенні необхідно більш мобільні ноші Тачела, якими можна перевозити поранених не знімаючи з попередніх нош та застосовувати меншу чисельність особового складу.

Для груп евакуації ноші Тачела зручні своєю мобільністю та функціоналом, оскільки зручно перевозити в транспорті, а спорядження за дві хвилини. При цьому ручки з двох сторін дозволяють енергоефективніше транспортувати пораненого.

https://youtube.com/shorts/e_nhTLsQ8e4?feature=share

Ноші на колесах Тачела мають такі переваги:

  1. Горизонтальне положення тіла при перевезенні, завдяки функціоналу системи.

  2. Амортизація, оскільки корпус обтягнутий матерією.

  3. Мобільність системи. Ноші переносяться в хохлі, а колісна база в сумці. Спорядження за дві хвилини.

  4. Колісна база має кліренс 37-42 см забезпечує прохідність, а непроколювані колеса діаметром 50 см енергоефективні та універсальні для різної місцевості.

  5. Збалансований розподіл навантаження на колісну базу дозволяє перевозити одній особі, оскільки 100 кг відчувається, як 15.

  6. Міцний каркас та колісна база гарантовано витримують навантаження 140 кг.

  7. Ремені для фіксації пораненого під час перевезення.

  8. Ручки з двох сторін дозволяють супроводжуючому допомагати ведучому, щоб долати болото, на підйомах, утримувати баланс на спусках.

  9. Фіксація Тачели в горизонтальному положенні під час раптової зупинки завдяки режиму швидкої ніжки.

  10. Швидкоз’ємна стропа переносить навантаження на плечі і звільняє руки.

Ноші на колесах Тачела застосовують піхотинці переднього краю. На точці висадки ноші споряджають за дві хвилини, на них вантажиться бк і припаси для доставлення на позицію де ноші зберігаються в спорядженому стані для швидкого застосування.

Ноші Тачела було створено для допомоги Силам оборони, тому система постійно вдосконалюється. Розроблена модель з алюмінію, для штурмовиків, вдосконалено алгоритми спорядження, для поглинання вібрацій на шию застосовується демпферна подушка.

Ноші Тачела є зручним та ефективним засобом евакуації в своєму класі. Немає універсальних засобів, тому доцільно визначати необхідні засоби в залежності від умов на фронті. Наприклад, електроплатформи на гусеницях чи колесах залежать від заряду акумулятора, стабільного сигналу для дистанційного керування, надійності роботи електроніки, але можуть бути корисні на рівній місцевості для швидкого доставлення пораненого до місця евакуації. Тому доцільно поєднувати різні засоби для синергії зусиль.

Розробка ефективного засобу евакуації включає як енергоефективність так і захист пораненого під час перевезення, забезпечення стабільності його стану. Однак сьогодні Сили оборони дуже мало забезпечені ефективними засобами евакуації, а Міністерство оборони та відповідні служби не звертають увагу на потреби Сил оборони в цьому сегменті засобів.

Ноші на колесах Тачела пройшли військову експертизу на порталі розробок військових засобів brave1.gov.ua та отримано експертний висновок про можливість розгляду Фондом розвитку інновацій, як перспективний для потреб Збройних Сил України.

https://youtube.com/shorts/mpXRDRmjDyM?feature=share

Висновки

Завдяки вчасному доставленню поранених до стабілізаційного пункту зберігається життя та здоров’я наших військових, а тому потрібно поширювати ідеї про розробки, що цьому допомагають.

Переглядів : 94
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати