0
0
26
Несподівана перемога Каліна Джорджеску, ультранаціоналіста та шанувальника Росії, у першому турі президентських виборів у Румунії, породила раніше немислиму для України загрозу опинитися в повному оточенні проросійськими країнами. Про це пише Foreign Policy.
Хоча Конституційний суд анулював результати першого туру президентських виборів у Румунії, теоретична загроза перемоги проросійського кандидата залишається. Якщо б Джорджеску справді став на чолі Румунії, у ЄС і НАТО сформувалася б міцна трійка країн (включаючи Угорщину та Словаччину), які підриватимуть спроби Заходу стримувати російський імперіалізм.
Румунія, Угорщина та Словаччина лежать на південно-західному кордоні України і тому є ключовими для її стратегічної обороноздатності. В ідеалі цими трьома країнами мали би керувати дружні до України політики. Однак вже зараз Словаччина "пасивно агресивно" реагує на українські заклики про допомогу в умовах російської агресії, а Угорщина взагалі діє як "проксі-сила" Кремля всередині західного табору. Тепер з’явилася загроза, що Румунія приєднається до табору не дружніх до України країн.
Однак Румунія є набагато важливішою і для України, і для НАТО за Словаччину та Угорщину. Через своє географічне розташування вона стала найпередовішою точкою НАТО на його півенно-східному фланзі. Тут розташована багатонаціональна бойова група і кілька баз Атлантичного альянсу, одна з яких має стати найбільшою в Європі.
Крім того, українських пілотів навчають керувати винищувачами F-16 саме на території Румунії. Українські морські піхотинці теж навчаються в цій країні. Румунія є надійним маршрутом поставок військової техніки від західних союзників України. І сама вона теж передала чимало.
Румунія також зіграла вкрай важливу роль в економічній підтримці України в перші місяці війни. Коли Росія ще тримала морську блокаду, значна частина українського експорту йшла через Румунію.
Якщо Україна втратить Румунію в якості партнера, єдиним безпечним маршрутом для поставок зброї залишиться Польща.
"Румунія є стрижнем безпеки на північному заході Чорного моря. У матеріально-технічному плані Румунія має вирішальне значення для військових зусиль і торгівлі. Це одна з найбільш проукраїнських країн у регіоні. Будь-яка суттєва зміна цієї ситуації буде ударом для України", – каже Володимир Дубовик, експерт з міжнародних відносин Одеського національного університету імені Мечникова.
Як зазначає Foreign Policy, у гіршому випадку Румунія разом з Угорщиною та Словаччиною можуть стати інструментом Путіна у гібридній війні проти ЄС. І ця маленька група цілком може стати більшою у 2025 році, якщо проросійські сили переможуть на виборах в Чехії, Молдові та, ймовірно, в Болгарії.
Вибори в Румунії: останні новиниЯк писав УНІАН, нещодавно в Румунії відбувся перший тур президентських виборів, в якому сенсаційно переміг ультраправий проросійський кандидат, який за всіма опитуваннями вважався аутсайдером. Його лідерство не показали навіть екзит-поли – лише підрахунок самих бюлетенів.
Ця несподіванка настільки збентежила румунське суспільство і владу, що суд зобов’язав ЦВК перерахувати голоси виборців. Зрештою Конституційний суд Румунії анулював результати першого туру виборів і наказав провести переголосування.
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
226
Коментарі:
0
Переглядів:
435
Коментарі:
0
Переглядів:
613
Коментарі:
0
Переглядів:
876
Коментарі:
3
Переглядів:
392
Коментарі:
0
Переглядів:
1332
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.