0
0
5
Буряк входить до десятки овочів, найбагатших на антиоксиданти, сполуки, які перешкоджають окислювальному стресу через вільні радикали. Як розповів Fortune Сідні МакКвін, PharmD, клінічний професор Фармацевтичної школи Університету Міссурі-Канзас-Сіті та експерт із дієтичних добавок, антиоксиданти мають значення для профілактики всіх видів хронічних вікових захворювань, включно із серцево-судинними захворюваннями та хворобою Альцгеймера.
Він називає дивовижні переваги, які ви можете отримати від вживання буряка.
1. Здоров'я серця та метаболізмБуряк містить багато нітратів, які в організмі перетворюються на оксид азоту. Цей газ розслабляє кровоносні судини, що покращує кровотік і кров'яний тиск.
Невеликі дослідження - від півдюжини до дюжини дорослих - показали, що буряковий сік може знизити частоту серцевих скорочень і кров'яний тиск протягом однієї-шести годин після його вживання. При цьому, за одним з досліджень, що включало 85 дорослих, буряковий сік чинить лише незначний вплив на кров'яний тиск і тільки у людей молодше 65 років.
У дослідженні 16 здорових дорослих людей, опублікованому в Journal of Nutritional Science, у тих, хто пив буряковий сік під час їжі, краще регулювався рівень цукру в крові після прийому їжі, ніж у тих, хто його не пив.
У лабораторних експериментах буряковий сік допоміг знизити рівень холестерину у щурів, але немає даних про те, чи буде така ж користь для людей.
2. кращі спортивні результатиЗавдяки своєму потенціалу покращувати кровотік буряк може відігравати важливу роль у спортивних результатах. У невеликому дослідженні 10 підлітків з ожирінням, опублікованому в American Journal of Physiology, 70 мл бурякового соку щодня протягом шести днів покращували переносимість фізичних навантажень.
Це було одне з небагатьох досліджень, проведених на людях із низьким або середнім рівнем фізичної підготовки. Більшість досліджень, присвячених впливу буряка на фізичну працездатність, проводили на елітних спортсменах.
Так, у дослідженні, проведеному серед чоловіків і жінок, які займаються веслуванням на байдарках, виявилося, що буряковий сік трохи підвищує швидкість у забігу на короткі дистанції.
3. Когнітивна функціяПоліпшення кровотоку може допомогти і мозку, тому дослідники вивчали, як буряк може вплинути на розумові здібності.
Дослідження 44 дорослих, опубліковане в European Journal of Nutrition, показало, що жувальні бурякові добавки покращують консолідацію пам'яті - здатність мозку перетворювати нову інформацію в довгострокову пам'ять.
Водночас огляд досліджень 2021 року, опублікований у журналі Food Science and Nutrition, засвідчив, що хоча буряк і підвищує рівень оксиду азоту, який пов'язаний із когнітивною діяльністю, збільшення рівня цього газу не призводить до поліпшення розумових здібностей.
Раніше УНІАН писав про 4 дивовижні переваги темного шоколаду для здоров'я. Зокрема він впливає на тиск і може принести користь здоров'ю серця
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
253
Коментарі:
0
Переглядів:
119
Коментарі:
0
Переглядів:
297
Коментарі:
0
Переглядів:
159
Коментарі:
0
Переглядів:
409
Коментарі:
0
Переглядів:
216
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.