25.06.2014    Переглядів:  261
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Не в силу закону, а на підставі указу: Віталія Кличка призначили головою КМДА

Не в силу закону, а на підставі указу: Віталія Кличка призначили головою КМДА - ne_v_silu_zakonu_a_na_pidstavi_ukazu_vitaliya_klichka_priznachili_golovoyu_kmda_53aafbb608ca4.jpg

Президент України Петро Порошенко своїм указом призначив Володимира Кличка головою Київської міської державної адміністрації.

Таким чином, В. Кличко став в повному розумінні цього слова повновладним «хазяїном» у Києві, оскільки є одночасно Київським міським головою та лідером фракції Удар у Київраді, яка має кваліфіковану більшість голосів. Для повного виконання всіх передвиборчих обіцянок залишається лише домовитись з урядом та Президентом України про повноцінний міський бюджет без вилучень у Державний бюджет України, як це було у попередні роки.

Але… очікуване призначення сумнівно називати ще однією перемогою В. Кличка та партії Удар, принаймні з точки зору розвитку місцевого самоврядування.

За часів Київського мера Омельченка О. О. ЗУ «Про столицю України – місто-герой Київ» передбачав, що обрана громадою Києва особа на посаду Київського міського голови автоматично призначається Президентом України на посаду голови КМДА, оскільки КМДА є виконавчим органом Київської міської ради, а головою виконкому є Київський міський голова (з цього приводу було навіть відповідне рішення КС України). За рахунок цього дотримувався базовий принцип місцевого самоврядування, що у місті керує лише особа обрана громадою.

Проте 7 вересня 2010р. за негласної ініціативи Президента В. Януковича Верховна Рада Україна внесла зміни у ЗУ «Про столицю України – місто-герой Київ» (стаття 10-1), відповідно до яких  на посаду голови КМДА може бути призначена будь-яка особа за бажанням Президента України, а не тільки особа обрана громадою Києва. Такі положення закону діють і сьогодні.

При цьому сам  В. Кличко та партія Удар з 2010 року  перебуваючи в опозиції постійно боролися за скасування таких змін і повернення до автоматичного об’єднання обох посад в одній особі, що обрана киянами, на підставі закону. І це дійсно правильно з точки зору децентралізації влади та передачі повноважень на місця. При нагоді запитаймо у новопризначеного голови КМДА чому він не наполягав на прийнятті закону, а  задовольнився указом? 

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: