Головна Блог ... Новини Не пройшло і 3 роки! Прокурору оголосили догану за обвинувальний акт, який він надіслав аж через 2 роки після закінчення д/р Не пройшло і 3 роки! Прокурору оголосили догану за...

Не пройшло і 3 роки! Прокурору оголосили догану за обвинувальний акт, який він надіслав аж через 2 роки після закінчення д/р

эксклюзив
Відключити рекламу
Не пройшло і 3 роки! Прокурору оголосили догану за обвинувальний акт, який він надіслав аж через 2 роки після закінчення д/р - 2d0b2701e6da4131fb3cbd27597dd93d.jpg

Так, поки Рада адвокатів України пропонує притягати до дисциплінарної відповідальності адвокатів за порушення строків внесення ними змін до ЄРАУ (ну допустимо, якщо змінилось прізвище у людини, чи адреса - дано лише 3 дні, щоб бігти до ради внести зміни). В цей час, за те що прокурор, 2 роки - і це вже після закінчення досудового розслідування - не скеровував матеріали кримінального провадження до суду (через що безнаказаним залишився крадій), Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП), призначила йому… догану.

Як було встановлено КДКП в рішенні від 14.07.2022 № 99дп-22, прокурор Радомишльського відділу Коростишівської окружної прокуратури Житомирської області - О.Л., здійснював процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за підозрою у вчинені особою злочину за частиною 3 статті 185 КК України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому). За цей злочин - передбачено доволі суворе покарання - позбавлення волі від 3-6 років.

Згадайте новину: Мобілізований «суддя» Дмитро Лобан визнав у суді, що взяв хабар

Так ось, після повідомлення особі про підозру та затвердження в березні 2019 року обвинувального акта - в порушення своїх обов’язків, прокурор не скерував матеріали кримінального провадження до районного суду. А скерував він їх лише в липні 2021 року (фактично через 2 роки 3 місяці 9 днів після завершення строку досудового розслідування). Можливо, справа б і надалі лежала десь далеко в пилу, але так виявилося, що коллега О.Л., виявив влітку у шафі матеріали кримінального провадження - про що повідомив старшого групи прокурорів О.Л..

Сам О.Л. мотивував тим, що він був переведений в межах Коростишівської місцевої прокуратури з міста Малин до міста Радомишль, а тому не мав доступу до справ. Водночас, КДКП не визнало це аргументом, адже, по-перше, його переведення не призвело до припинення його повноважень як прокурора та до припинення відповідних правовідносин, а по-друге, у дисциплінарному провадженні не встановлено факту передачі О.Л. цих матеріалів іншому прокурору групи прокурорів або керівництву.

Потім, у справі з’явився проєкт постанови про зміну складу групи прокурорів який, зі слів О.Л. підписано заступником керівника. Сам же заступник керівника не згадував, що підписував таку постанову. Такий проект був необхідним з метою допуску О.Л. до участі у підготовчому судовому засіданні по цій справі. Проте, його все одно не було допущено. Хоча КДКП не підтвердила підроблення підпису на цій постанові, але висновки робіть самі.

Згадайте новину: Зловживання впливом - доцент університету, оцінила “кандидата наук” в 12 тисяч доларів

Як наслідок - ухвалою районного суду кримінальне провадження закрито у зв’язку із закінченням строку досудового розслідування. Підозрюваний у крадіжці так і не отримав справедливої кваліфікації своїх дій.

У таких справах, обов’язково є потерпілий. То як щодо його прав? Людина зазнала злочину проти себе, проте внаслідок “посереднього” ставлення до справ прокурором - залишилась ні з чим. Коли вже потерпілий в кримінальному процесі набуде дієвих прав?

Тож у випадку, коли є всі підстави говорити про службову недбалість - дивлячись наскільки була істотною шкода для, наприклад, потерпілого - накладати догану, виглядає необ’єктивно. Навряд чи догана мотивує на серйозне ставлення до своїх обов’язків в подальшому. При цьому, накладення догани - звичайна практика для таких справ, в яких прокурори направляють акти до суду поза межами строків. Однак, одна справа, коли пройшло 7 місяців (як, наприклад, у справі щодо прокурора Ужгородської окружної прокуратури), а інша - коли 2 роки.

​​Джерело: юридичний ресурс Протокол.

Згадайте новину: Ігнорування правоохоронною системою домашнього тирана призвело до його вбивства

  • 2065

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2065

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст