Головна Блог ... Новини Не оновив дані вчасно — не отримав бронь: в Україні змінилися правила бронювання працівників Не оновив дані вчасно — не отримав бронь: в Україн...

Не оновив дані вчасно — не отримав бронь: в Україні змінилися правила бронювання працівників

Відключити рекламу
Не оновив дані вчасно — не отримав бронь: в Україні змінилися правила бронювання працівників  - cc504d68be1e04b27883f16fccbd6612.jpg

Чи можна отримати бронь, якщо вчасно не оновив дані.

Від жовтня 2024 року роботодавцям надали можливість подавати списки на бронювання своїх працівників не тільки в паперовій формі, але й онлайн — через портал “Дія”.

Так, набрав чинності “Порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг", з урахуванням змін внесених постановою Кабміну 1 жовтня 2024 року № 1125.

Що змінилося в правилах бронювання та чи дадуть бронь чоловікам, які вчасно не оновили дані в ТЦК пояснила адвокатка Марина Бекало.

Чи можна отримати бронь, якщо вчасно не оновив дані

При формуванні списків роботодавець подає відомості щодо працівника. Крім паспортних даних та податкового номеру, вказуються реквізити військово-облікового документу, військово-облікова спеціальність, а також дата оновлення персональних даних.

Сформовані списки перевіряються електронними засобами Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

У разі проходження перевірки та підтвердження інформації, поданої в списках на бронювання електронними реєстрами, переведення військовозобов'язаного на спеціальний військовий облік в ТЦК та СП на строк дії відстрочки здійснюється автоматично — у разі, коли військовозобов'язаний вчасно оновив свої персональні дані, не перебуває в розшуку та перебуває на військовому обліку.

Згадайте новину: Бронь без візиту в ТЦК: як оформити відстрочку

За словами адвокатки, у такому випадку відомості про бронювання автоматично відображатимуться в “Резерв+” та згенерованому військово-обліковому документі працівника, який також може за бажанням сформувати в “Дії” витяг про своє бронювання.

“Наголошую, Постанова Кабінету Міністрів №1125 від 01.10.2024р. не передбачає заборону бронювання працівників, які вчасно не оновили свої персональні дані в ТЦК та СП. Йдеться саме про автоматичну постановку на спеціальний облік у разі бронювання через “Дію”, якщо працівник не оновив вчасно свої дані”, — пояснила Марина Бекало.

Згадайте новину: До ТЦК за 7 днів, повістки поштою та бронь. Як змінили правила мобілізації в Україні

Отже, якщо працівник вчасно не оновив дані, він має зробити це в будь-який момент безпосередньо в ТЦК та СП або через “Резерв+”, тоді роботодавець не позбавляється права подати його в списках на бронювання в паперовій формі. Тобто він має оновити дані, після чого його можуть подавати в списках.

Проте постановка на спеціальний військовий облік далі буде здійснюватися не автоматично через “Дію”, а в загальному порядку, а саме: з доведенням до відома рішення про бронювання працівника в ТЦК та СП Генштабом та надісланням відповідного повідомлення до ТЦК та СП роботодавцем для постановки працівника на спеціальний військовий облік на підставі витягу із наказу Мінекономіки про бронювання, засвідченому підписом роботодавця.

Джерело : ТСН

 

  • 831

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 831

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст