Головна Блог ... Новини НБУ не збирає дані про всі платежі фізосіб — пресслужба НБУ НБУ не збирає дані про всі платежі фізосіб — пресс...

НБУ не збирає дані про всі платежі фізосіб — пресслужба НБУ

Відключити рекламу
НБУ не збирає дані про всі платежі фізосіб — пресслужба НБУ - 768153439b0653810573f56b98fadeb7.jpg

У Національному банку України спростували інформацію про те, що регулятор збиратиме дані про всі платежі фізичних осіб.

Про це повідомила пресслужба НБУ у Facebook.

"У листі НБУ (№ 25-0005/38228), який викликав резонанс у ЗМІ, не йдеться про фізичних осіб. Запитувані дані не передбачають збору інформації, персональних даних фізичних осіб", — йдеться у повідомленні.

У НБУ пояснили, що з метою посилення нагляду з грудня 2022 року на періодичній основі регулятор отримує узагальнену інформацію від банків-еквайрів виключно щодо суб’єктів господарської діяльності, надавачів платіжних послуг – юридичних осіб, які користуються послугами банків з електронної комерції.

"Регулятор надіслав банкам лист-нагадування № 25-0005/38228, мета якого – звернути увагу на необхідність своєчасного і коректного надання інформації згідно з вимогами, визначеними в попередніх листах. Саме цей уточнювальний лист Національного банку оприлюднив підсанкційний проросійський ресурс "Страна.юа" з провокаційно недостовірною його інтерпретацією", — зазначили в НБУ.

І додали, що використовують зазначену інформацію виключно в наглядових цілях з метою посилення контролю за дотриманням банками вимог законодавства України.

"Аналіз такої узагальненої інформації дав змогу Національному банку виявити проблематику використання послуг банків, у тому числі електронної комерції, з метою обслуговування тіньового ринку, зокрема обслуговування діяльності нелегального грального бізнесу", — йдеться у повідомленні.

Наразі регулятор продовжує перевірки у низці банків та небанківських фінансових установ, діяльність яких може містити ознаки порушення законодавства України у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, а також порушення у сфері платіжного законодавства.

За оцінками Міністерства фінансів України, такі дії сприяли значному збільшенню податкових надходжень до бюджету.

"Так, за перші п’ять місяців 2023 року було перераховано до бюджету за організацію азартних ігор 2 378 млн грн, водночас за весь 2022 рік – лише 731 млн грн (з яких 220 млн грн надійшли у грудні, тобто з моменту початку посиленого нагляду з боку НБУ), а за 2021 рік – лише 205 млн грн", — зауважили в НБУ.

2 червня пресслужба НБУ повідомляла, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну зі спеціального рахунку, відкритого Національним банком, на потреби оборони перераховано майже 25,3 млрд грн. За травень рахунок поповнився майже на 770 млн грн.

 • 1238

  Переглядів

 • 1

  Коментарі

 • 1238

  Переглядів

 • 1

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Верю. Охотно верю. Покажите шапку отчетной таблицы в экселе, тогда совсем поверю.

  06.06.2023 10:24

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст