Головна Блог ... Новини Наймані працівники та договори з адвокатами: що врахувати АО та АБ Наймані працівники та договори з адвокатами: що вр...

Наймані працівники та договори з адвокатами: що врахувати АО та АБ

Відключити рекламу
Наймані працівники та договори з адвокатами: що врахувати АО та АБ - 3ed4659ca1606a07f42c5063fd1d35f1.jpeg

Як і інші юридичні особи, адвокатські об’єднання та бюро можуть укладати трудові договори. Відносини з працівниками регламентуються Кодексом законів про працю. Також на договірних засадах можуть залучатися інші адвокати.

Варто враховувати, що Податковий кодекс України не встановлює обмежень щодо кількості найманих працівників для юридичних осіб які застосовують спрощену систему оподаткування – єдиний податок 3-ї групи.

При прийнятті працівника на роботу, роботодавець має повідомити про це податкову відповідно до постанови Кабміну від 17.06.2015 №413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту».

При цьому, повідомлення має подаватися до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором, зокрема, засобами електронного зв’язку з використанням кваліфікованого електронного підпису відповідальних (посадових) осіб роботодавця за формою «J(F)3001001» Повідомлення про прийняття працівника на роботу».

Також АБ та АО можуть залучати до виконання укладених договорів про надання правничої допомоги інших адвокатів на договірних засадах. В такому разі бюро та об’єднання мають забезпечити дотримання професійних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності (ч. 6 ст. 14, ч. 6 ст. 15 Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність).

Згадайте новину: Адвоката Єрмолатіна позбавили ліцензії за сутяжництво ( справа № 420/12685/21)

З цього приводу Рада адвокатів України затвердила роз'яснення щодо укладення договору між адвокатським об'єднанням та іншим адвокатом, який є самозайнятою особою (рішення від 12.04.2019 року №33). У документі зазначається, що цивільним законодавством не передбачено обов’язковість укладення конкретного виду договору. Це питання вирішується за домовленістю між адвокатом та адвокатським об’єднанням.

Тож у випадку, якщо виникла необхідність у одноразовому залученні адвоката до діяльності АО, необхідно укласти договір (угоду) про залучення адвоката, який не може суперечити цивільному законодавству, Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», актам НААУ та статуту відповідного АО.

Автор новини: Заступник голови Комітету НААУ з питань адвокатської практики Дмитро Хуторний.

Джерело: НААУ

  • 1231

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1231

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст