Головна Посилання ... Навіщо в стоматології використовується кофердам та його переваги для пацієнтів Навіщо в стоматології використовується кофердам та...

Навіщо в стоматології використовується кофердам та його переваги для пацієнтів

Якщо ви колись лікували зуби із застосуванням спеціальної тканини для ізоляції робочого поля, ви, напевно, знаєте суть кофердаму. Це тонке неткане полотно, яке використовується переважно в сучасних стоматологічних клініках під час різних процедур лікування зубів, переважно — при усуненні карієса і пломбуванні. Професійний стоматолог завжди працює з кофердамом. Це захищає пацієнта від потрапляння в ротову порожнину стоматологічних розчинів і мікробів, а також зручно для лікаря ізолює робоче поле від слини, яка може вплинути на якість роботи та її тривалість.

Компоненти системи кофердама

Кожен професійний дантист має вміти користуватися кофердамом. Це компактна система, яка складається з таких компонентів:

  • Латексне або безлатексне полотно. Перший варіант більш розповсюджений, але якщо в пацієнта є алергія на латекс, стоматолог запропонує безлатексну серветку для кофердама.

  • Кламери. Їх також називають клампи. Вони розроблені під різні типи зубів для надійної фіксації на них. Саме за невеликі «крюки» клампів фіксується полотно довкола зуба.

  • Щипці для встановлення кламера. Допомагають надійно та безболісно встановити кламп.

  • Рамка для кофердама. П-подібна конструкція, на яку натягується розправлена серветка. Має спеціальні зачепи для фіксації.

  • Шаблон та пробійник. За допомогою шаблона на полотні під відповідний зуб відмічається місце, де потрібно зробити отвір пробійником.

Варто сказати, що кофердами бувають різні за товщиною серветки, розмірами рамки та особливостями клампів. Проте незмінною залишається функція засоба — ізоляція зуба при лікуванні.

Чи дійсно так потрібен кофердам?

Цікаво, що використовувати кофердам почали ще в 1867 році, причому це було поширеною практикою. Пізніше стоматологічні лікарні почали відмовлятися від його використання, мовляв, це додаткові витрати й потреба в освоєнні спеціальних навичок. Однак практика показала, що з кофердамом робота в декілька разів пришвидшується, а її якість пропорційно росте.

Переваги кофердама для клієнта

Окрім того, що стоматологу зручніше працювати, ця конструкція має переваги і для пацієнтів:

  • Запобігає травмуванню інших зубів, ясен та м’яких тканин ротової порожнини через випадкове потрапляння стоматологічних засобів, особливо кислот або агресивних речовин. Також захищає від потрапляння в дихальні шляхи та травний тракт дрібного зубного пилу під час видалення пошкоджених тканин, інфекції та ін.

  • Знижує ризик алергії на стоматологічні матеріали, адже вони не потрапляють на слизову оболонку.

  • Зниження слиновиділення, завдяки чому пацієнту комфортніше та легше витримати довготривале лікування.

  • Не виникає блювотний рефлекс, як це буває з ватними валиками, які підкладають під щоку.

  • Зменшення навантаження на щелепні суглоби та м’язи, завдяки чому немає відчуття втоми та дискомфорту.

Якщо стоматолог наполягає на використанні кофердаму, краще дослухатись до цієї рекомендації — це принесе користь вам насамперед. Наприклад, у клініці MySmile кожен лікар має сучасні системи кофердама та вміло використовує їх для якісної роботи.

Переглядів : 30
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст