Головна Блог ... Новини Надбавки до пенсій: хто і як може отримати в Україні Надбавки до пенсій: хто і як може отримати в Украї...

Надбавки до пенсій: хто і як може отримати в Україні

Відключити рекламу
Надбавки до пенсій: хто і як може отримати в Україні - 86f798e5da39a1c66142e50bd9b26982.jpeg

За законом жителі гірських районів України мають право на пільги, зокрема підвищену пенсію. Але що робити, якщо громадяни не отримують ці надбавки? Фокус отримав листа від читачки з таким запитанням і розібрався в пенсійному питанні разом із юристом.

Related video
 

За законом деякі українські пенсіонери мають отримувати додаткові виплати в розмірі 20%. Спеціальна надбавка, зокрема призначена для жителів гірських районів. Про це йдеться в законі "Про статус гірських населених пунктів в Україні". Що потрібно знати про цю надбавку і як оформити право на підвищену пенсію, читайте далі.Закон України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" (№ 56/95-ВР), був ухвалений ще 15 лютого 1995 року. Він і визначає правовий статус гірських населених пунктів та встановлює для їх жителів певні пільги. Серед них дійсно передбачені різноманітні соціальні гарантії, зокрема підвищення розміру пенсії для осіб, які проживають у цих місцях.

Користуйтеся консультацією: Військовий загинув.... Яку пенсію може отримати дружина та батьки у випадку втрати годувальника

Статус особи, яка постійно проживає в населеному пункті, якому надано статус гірського, дає право на підвищену пенсію

"У ч.2 ст.6 вказаного закону передбачено, що: розмір державних пенсій, стипендій, всіх передбачених чинним законодавством видів державної матеріальної допомоги громадянам, які одержали статус особи, що працює, проживає або навчається на території населеного пункту, якому надано статус гірського, збільшується на 20%. Фінансування збільшення розміру пенсій, передбачене цією частиною, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України", — зауважила адвокатка.

Таке підвищення пенсії (зокрема, 20%) передбачене в рамках пільг, що діяли і до 2025 року, зокрема для жителів гірських районів, і пов’язане з підвищеними витратами на життя в таких місцевостях через важкі природні умови.

 

"Підвищення пенсій та інших соціальних виплат у таких районах було частиною комплексу заходів для підтримки людей, які живуть в умовах обмежених можливостей розвитку інфраструктури та економіки", — додала Анна Даніель.

За її словами, надбавка до пенсії для осіб, які проживають, працюють або навчаються в гірських населених пунктах, може бути оформлена після підтвердження цього статусу. А щоб отримати надбавку, потрібно мати відповідне посвідчення, яке підтверджує проживання в гірському населеному пункті.

Користуйтеся консультацією: Плюс 2 тисячі до пенсії військовим пенсіонерам - рішення суду (Справа № 620/11960/23)

Як оформити гірське посвідчення

Статус особи, яка постійно проживає та працює або навчається в населеному пункті в гірській місцевості підтверджує відповідне гірське посвідчення.

"Якщо ви ще не оформили посвідчення, слід зробити це якомога швидше, щоб почати отримувати надбавку", — каже Анна Даніель.

Щоби отримати гірське посвідчення, потрібно:

  • звернутися до органів місцевого самоврядування або центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП);
  • подати документи, які підтверджують факт проживання, роботи або навчання в гірському населеному пункті;
  • отримати посвідчення, яке підтверджує право на надбавку до пенсії.

Пользуйтесь консультацией: Как оформить пенсию в Украине, если данных о зарплате нет

Що робити, якщо надбавку до пенсії не нарахували

Якщо ви проживаєте в гірському населеному пункті, але не отримуєте надбавку, адвокатка радить передусім перевірити свій статус. Для цього слід звернутися до місцевого управління Пенсійного фонду або ЦНАП для уточнення інформації.

 

Від 1 березня 2025 року була проведена індексація пенсій, що також вплинула на розмір виплат. Тож пенсіонери, які проживають у гірських населених пунктах, мали отримати як індексацію, так і додаткову надбавку, стверджує юристка і додає: "Якщо ви є пенсіонером, який проживає, працює або навчається в гірському населеному пункті, і ще не отримаєте 20% надбавку до пенсії, рекомендується звернутися до відповідних органів для оформлення посвідчення та почати отримувати цю пільгу".

Якщо ви є пенсіонером, який проживає, працює або навчається в гірському населеному пункті, і ще не отримаєте 20% надбавку до пенсії, рекомендується звернутися до відповідних органів для оформлення посвідчення та почати отримувати цю пільгу

Зазначимо, що станом на 20 березня 2025 року, діючими є кілька основних постанов Кабінету Міністрів України, які регулюють пільги для жителів гірських населених пунктів. Ось основні з них:

 
  • постанова Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 року № 647. Ця постанова затверджує перелік населених пунктів, яким надається статус гірських;
  • постанова Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 року № 648. Документ встановлює умови оплати праці осіб, які працюють у гірських районах;
  • постанова Кабінету Міністрів України від 19 березня 1996 року № 345. Вона регулює порядок видачі посвідчень громадян, які проживають, працюють або навчаються на території гірського населеного пункту, що дають право на відповідні пільги.
 
Джерело : Фокус

 

 

 

  • 621

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 621

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати