04.01.2018 | Автор: Дроздов Олександр Михайлович    Переглядів:  424
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram youtube

Набуло чинності рішення РАУ про встановлення плати за організаційно-технічне забезпечення розгляду скарг до ВКДКА

Звертаємо увагу, що з 01.01.2018 року набуло чинності Рішення Ради адвокатів України № 203від 23.09.2017 року, яким передбачено:

1.       Встановити та затвердити плату за організаційно-технічне забезпечення розгляду:

·         заяв (скарг) щодо поведінки адвоката, яка може бути підставою для дисциплінарної відповідальності;

·         скарг на рішення дисциплінарних палат кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури, а також

·         скарг на дії чи бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури, у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на день подання заяви (скарги).

2.       Від плати, вказаної в п. 1. цього рішення, звільняються:

·         заявники (скаржники), які мають відповідні пільги щодо звільнення від оплати судового збору та визначені Законом України «Про судовий збір»;

·         органи адвокатського самоврядування, їх робочі органи (комітети, центри, комісії та ін.);

·         суди, що звертаються з заявами (скаргами) щодо поведінки адвоката, яка може бути підставою для дисциплінарної відповідальності в рамках, наданих їм повноважень процесуальним законодавством України;

·         особи, які перебувають у місцях позбавлення, обмеження волі, місцях тимчасового тримання або під вартою, якщо заява (скарга) подана через установу, в якій перебуває скаржник.

3.       У разі відмови, або відкликання своєї заяви (скарги) заявником (скаржником) після внесення плати за організаційно-технічне забезпечення розгляду заяви (скарги), така плата скаржнику не повертається.

4.       Заявник (скаржник) має право на відшкодування витрат, понесених за організаційно-технічне забезпечення розгляду його заяви (скарги), у разі притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності за рахунок адвоката, стосовно якого прийнято відповідне рішення; у свою чергу у разі задоволення ВКДКА скарги адвоката на рішення КДКА, адвокат має право на відшкодування понесених витрат за організаційно-технічне забезпечення розгляду та підготовку скарги за рахунок заявника (скаржника), який звернувся із заявою (скаргою) до КДКА.

З урахуванням вищевикладеного, звертаємо увагу скаржників, що до скарги на рішення дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури/дії чи бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури додається копія платіжної квитанції банківської установи про оплату за організаційно-технічне забезпечення її розгляду.

Всі ці зміни знайшли відображення у оновленій редакції «Положення про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність», з яким можна ознайомитись на нашому сайті.

Банківські реквізити ВКДКА для здійснення плати за ОТЗ:

Назва

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

Код ЄДРПОУ

26080214

Р/рахунок

26008431747900

Назва банку

АТ «УкрСиббанк»

Код банку

351005

Призначення платежу

 

ПІБ або найменування платника,  ІПН або ЄДРПОУ платника, плата за ОТЗ розгляду (заяви) скарги (у разі оскарження рішення КДКА регіону зазначити регіон та реквізити рішення)

Розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб

 

01.01.2018 — 30.06.2018 – 1762 грн.

01.07.2018 — 30.11.2018 – 1841 грн.

01.12.2018 — 31.12.2018 – 1921 грн.

Голова ВКДКА Олександр Дроздов для видання «Закон і Бізнес» пояснив мету цього рішення РАУ, ухваленого під час останнього засідання у Львові.

«Наразі комісії розглядають скарги, які, часто не завжди є обґрунтованим та мають на меті тиск на «незручного» адвоката. На жаль, окремі представники держорганів не виключення, тому, що вони є процесуальними опонентами захисників під час досудового розслідування і судового провадження, – пояснив він. – Вочевидь таку позицію не можна вважати конструктивною, адже на вивчення, обговорення і прийняття рішень за безпідставними звинуваченнями витрачаються значні фінансові затрати, час і сили членів КДКА та ВКДКА. Припускаю, що на регіональному рівні ситуація, безумовно, ще більш складна».

Тому, на думку голови ВКДКА, оплата на організаційно-технічне забезпечення розгляду скарг як на регіональному рівні, так і в Києві, має стати певним бар’єром від безпідставних звинувачень адвокатів у порушенні Правил адвокатської етики, що, в тому числі, дещо розвантажить дисциплінарні органи і підвищить оперативність розгляду справ.

Нагадаємо, глава НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, відкриваючи засідання Ради, зазначила, що ситуація з дотриманням професійних прав не виправляється, а основними порушниками залишаються представники правоохронних органів. Саме тому права адвокатів та гарантії адвокатської діяльності мають отримати посилений захист шляхом внесення змін до законодавства.

Сьогодні, зважаючи на положення ст. 58 Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність, організація розгляду скарг і дисциплінарне провадження КДКА регіонів та ВКДКА фактично здійснюється за рахунок плати за складання кваліфікаційного іспиту особами, що бажають стати адвокатами. При цьому плати за свою роботу члени дисциплінарних органів не отримують. Разом із тим, фінансове забезпечення органів адвокатського самоврядування може здійснюватися з інших не заборонених законом джерел.

Джерело:  ВКДКА        

0
Подобається
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення