0
0
8
В Україні спостерігається небезпечне співвідношення між кількістю народжених і померлих. На 100 народжених припадає 286 померлих - це поганий результат.
Таку оцінку в етері Українського Радіо дав заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та проблем якості життя Олександр Гладун. Але, за його словами, під час війни очікувати чогось кращого дуже важко.
"Ситуація серйозна, але не безнадійна. Потрібно вживати заходів, хоча під час війни робити це дуже складно. Після війни має бути дуже активна демографічна політика", - висловив переконання фахівець.
Він зазначив, що в Україні демографічна криза є, але виникла вона не зараз. "Скорочення чисельності населення відбувається з 1993 року. Тільки темпи цього скорочення різні. Висока смертність пов’язана з війною. Щоб не відбувалося скорочення чисельності населення країни за рахунок природного чинника, сто жінок повинні народжувати 210-220 дітей. У нас під час війни сто жінок народжують 90 дітей. Це мало", - пояснив ситуацію Гладун.
Фахівець зазначив, що в Україні розроблена стратегія демографічного розвитку, але вона більше спрямована на міграційні процеси, ніж на народжуваності та смертності. "Після закінчення війни потрібно створювати умови для збільшення народжуваності та реалізації репродуктивних настанов, які є у населення. До повномасштабного вторгнення українська родина була націлена на дводітну сім’ю. Зараз ми бачимо, що працює модель однодітної сім’ї", - сказав демограф.
Крім цього, як зазначив Гладун, повинна бути політика збільшення тривалості життя. "Це наш ресурс. Люди живуть довше, відповідно підвищується пенсійний вік... Питання адаптації країни до умов старіння населення. Залучення населення поважного віку до певних робіт не обов’язково на 8 годин. Після війни буде багато людей з інвалідністю. Для них також потрібно готувати соціальну інфраструктуру і щоб бізнес також був налаштований залучати цих людей до роботи", - констатував демограф.
Демографічна ситуація в Україні4 грудня омбудсмен Дмитро Лубінець сказав, що чисельність населення України скоротиться цього року до 35,8 млн із 42 млн, які були у 2022 році, а до 2051 року може ще зменшитися до 25,2 млн.
А 23 грудня директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи Елла Лібанова в коментарі CNN розповіла, що кожен додатковий місяць війни означає демографічні втрати для України. І йдеться не про загиблих, а про мільйони тих, хто вже не повернеться з-за кордону.
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
251
Коментарі:
0
Переглядів:
461
Коментарі:
0
Переглядів:
669
Коментарі:
0
Переглядів:
891
Коментарі:
3
Переглядів:
399
Коментарі:
0
Переглядів:
1349
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.