Головна Блог ... Новини Мобілізація людей із судимістю: кого призвуть, а кого - виключено з військового обліку Мобілізація людей із судимістю: кого призвуть, а к...

Мобілізація людей із судимістю: кого призвуть, а кого - виключено з військового обліку

  • 0

  • 0

  • 81

Відключити рекламу

В Україні триває боротьба з російськими загарбниками і на фронт активно призивають різних громадян. Сьогодні розглянемо, якщо людина під слідством чи можуть мобілізувати в Україні, а також хто не підлягає мобілізації із судимістю.

Чи можна мобілізувати, якщо є судимість

Радниця, адвокатка АО "GRACERS" Лариса Величко розповіла УНІАН, чи можуть призвати, якщо військовозобов'язаний перебуває під слідством і, хоча процес уже триває, вирок поки що не ухвалено, а людина перебуває на волі.

"Якщо людина перебуває під слідством, тобто вироку у справі ще немає, її можуть мобілізувати в разі відсутності обмежень від суду (приміром, підписки про невиїзд або застосування щодо особи домашнього арешту). Якщо обмежень немає, таких осіб можуть прийняти і на контрактну службу", - зазначила адвокатка.

Водночас неможлива мобілізація судимих за тяжкі злочини. У нашій країні заборонена служба в армії, якщо є звинувачення у скоєнні тяжких злочинів (убивство, викрадення, зґвалтування) або особливо тяжких (посягання на територіальну цілісність України, державна зрада, посягання на життя державного чи громадського діяча, диверсія, шпигунство, захоплення заручників, торгівля людьми), а також судимості за такі правопорушення.

Виходячи з цього стає зрозумілим, чи можна виїхати з України, якщо виключено з військового обліку за судимістю. Так, усе залежить від скоєного злочину. Якщо він передбачає пряму заборону на службу в армії, то громадянин не підлягає призову і, ймовірно, може залишати межі країни, оскільки не вважається військовозобов'язаним.

Чи можуть мобілізувати із судимістю - Україна призиває окремі категорії

За словами Величка, люди з умовним терміном покарання, які не мають непогашеної або незнятої судимості за вчинення особливо тяжких або тяжких злочинів, підлягають мобілізації.

Якщо судимість погашена, можуть мобілізувати - Україна в цьому випадку вважає, що всі права й обов'язки людини відновлені, зокрема й служба в армії під час воєнного стану.

Якщо людина вийшла з місць позбавлення волі за умовно-достроковим звільненням, мобілізація її також може торкнутися. Адвокат поділилася, які засуджені потрапляють під мобілізацію. Зокрема, мають бути дотримані такі умови:

судимість погашена або знята;злочин не належав до особливо тяжких і тяжких;є рішення ВЛК, що особа придатна до служби за станом здоров'я.

"Людина з погашеною судимістю є військовозобов'язаною, якщо вона підпадає під критерії військовозобов'язаного. Зокрема, в Україні військовозобов'язаними є чоловіки, яким від 18 до 60 років, і які придатні до служби за станом здоров'я. Погашена судимість не є підставою для того, щоб людині заборонили виїзд за кордон. Тобто, людину не можуть не випустити з України тільки через те, що вона має непогашену судимість, однак причиною для відмови у виїзді є те, що вона має виконувати свій військовий обов'язок", - додала Величко.

довідкаЛариса ВеличкоРадник, адвокат АО «GRACERS»

Закінчила Київський національний університет внутрішніх справ, а стаж роботи становить 17 років. Спеціалізація - цивільні спори. У 2005-2021 роках працювала в Деснянському районному суді м. Києва.

Серед її практик: цивільне право і процес, трудове право, сімейне право, кримінальне право і процес, справи про адміністративні правопорушення, адміністративне право.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 81

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 81

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати