0
0
42
У ніч на 11 листопада росіяни підняли в небо стратегічні бомбардувальники Ту-95МС, які є носіями крилатих ракет. А також МіГ-31К, які можуть нести ракети "Кинжал". За даними моніторингових груп, бомбардувальник долетіли до пускових рубежів і навіть здійснили пускові маневри. Однак ракети запущені не були. Згодом Ту-95МС та МіГ-31К повернулися на аеродроми.
Перше, що треба сказати щодо сьогоднішньої активності Росії – це те, що Москва, очевидно, серйозно готувалась до того, щоби активізувати роботу своєї авіації. Вони проводили навчальні польоти, підтримували свою авіацію постійно споряджену. Тобто, на сьогоднішній день можна констатувати певні підготовчі дії та заходи, які ворог проводив у цьому напрямку.
Вочевидь, однією із підстав таких маневрів, з військової точки зору, може бути масштабне проведення потенційної атаки, і перевірка та розвідка систем українських систем ППО. Тобто, спочатку проводиться така "перевірка", аби наступного разу провести масштабу та, на думку ворога, вдалу повітряну атаку по Україні.
Друга причина такого вильоту – це демонстрація сил і спроможностей.
Мовляв, у Росії є можливості для того, щоб завдати ударів по українській енергетиці, й, знову ж таки, ескалювати цю ситуацію. Не виключено, що йдеться про удари по підстанціях, які обслуговують українські ядерні об'єкти – це може стати ще одним демонстраційним кроком.
Третя причина — звичайно, військово-політична. Відбулася (як напередодні повідомляли кілька західних ЗМІ), чи не відбулася (як про це повідомила російська сторона) телефонна розмова між Трампом та Путіним, "тренування" масштабної ракетної атаки може бути сигналом того, що Російська Федерація має можливості й потужності для цього. Таким чином, Заходу, мовляв, потрібно враховувати російські умови під час будь-яких перемовин.
Однак ризики того, що ворог може здійснити такий масштабний обстріл – дійсно є. Для того, щоб остаточно закрити це питання, має пройти трохи часу. Врешті, ми побачимо, чи готує Росія повторний виліт з бойовими ракетами, як це буде і, фактично, чи взагалі це відбудеться. При цьому, не виключено, що Росія може здійснити ще один масштабний виліт протягом цього тижня, тільки вже з реальними бойовими пусками.
Нагадаю, з минулого ракетного удару Росії минув не один місяць.
З військової точки зору, РФ увесь цей час накопичувала ракети та готувала свою стратегічну авіацію. Вона постійно підтримує її в стані такої бойової готовності, аби мати можливість провести 3-4 масованих атаки із застосуванням значної кількості різних видів та типів ракет. На сьогоднішній день у них усе для цього готово.
У підсумку, ми не можемо знати, чим керується Росія, не застосовуючи ці ракети прямо зараз. Чи це крок до ймовірних перемовин, чи підготовка до обстрілу – покаже час. Але факт у тому, що росіяни провели імітаційні пуски. Тож в жодному разі не можна виключати, що це була підготовка до реальних.
Олександр Мусієнко, керівник Центру військово-правових досліджень
Тексти, опубліковані у розділі «Думки», не обов’язково відображають позицію редакційної колегії УНІАН. Докладніше з нашою редакційною політикою ви можете ознайомитись за посиланням ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
233
Коментарі:
0
Переглядів:
438
Коментарі:
0
Переглядів:
622
Коментарі:
0
Переглядів:
876
Коментарі:
3
Переглядів:
394
Коментарі:
0
Переглядів:
1337
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.