Головна Посилання ... Маркування харчових продуктів особливості та вимоги Маркування харчових продуктів особливості та вимог...

Маркування харчових продуктів особливості та вимоги

Маркування харчових продуктів дає змогу споживачам отримати повну інформацію щодо складу, походження та властивостей товару. Це один із ключових елементів контролю якості, захисту здоров'я та безпеки продукції на ринку.

Правильне маркування надає можливість споживачам здійснювати обґрунтований вибір, а також сприяє довірі до виробників. Крім того, продукти – це те, що ми їмо, а тому потрібно ретельно стежити за їхньою якістю. Якісне маркування свідчить про те, що перед нами безпечний товар.

Якщо ви – відповідальний виробник і дотримуєтесь законодавства, вам точно варто замовити пристрої для маркування товару в «Домінанта», перейшовши за посиланням https://domino-kiev.com.ua/. Це перевірений дистриб’ютор британського виробника з великим досвідом роботи, який пропонує лише якісні послуги.

Основні принципи маркування

Правильні позначки на харчових продуктах мають відповідати певним принципам:

  • прозорість та правдивість інформації, вказаної на етикетці;
  • зрозумілість – відомості мають бути чіткими, зрозумілими й доступними для покупця, вказаними державною мовою;
  • усі позначки та мітки повинні відповідати чинним нормативам і стандартам;
  • врахування інтересів покупців. На етикетках має вказуватись спеціальна інформація (алергени, глютен, товари для діабетиків тощо).

Усе це важливо для розуміння споживачем усіх переваг продукції та можливих ризиків для здоров'я.

Які вимоги висуваються до маркування харчових продуктів?

Під час нанесення умовних знаків на харчові продукти керуються національним законодавством та міжнародними стандартами. Основна мета – надати правдиву та точну інформацію про продукт. На етикетці обов'язково вказується:

  • повна назва продукту та інформація про обробку. Вона повинна бути зрозумілою, вказаною державною мовою (у разі потреби – переклад іноземною);
  • склад продукту. Він завжди зазначається за зменшенням ваги інгредієнтів. Особлива увага приділяється зазначенню алергенів, таких як глютен, молоко, горіхи тощо. Це важливо для захисту споживачів із харчовими алергіями чи іншими специфічними дієтичними потребами;
  • інформація про калорійність продукту, а також кількість білків, жирів, вуглеводів та інших ключових поживних речовин. Також одним з основних елементів маркування є термін придатності;
  • країна походження та виготовлення продукту;
  • умови зберігання. Виробник зобов'язаний зазначити їх. Це стосується як температурного режиму, так і вимог щодо вологості, освітлення тощо;
  • назва компанії-виробника, її юридична адреса та контактні дані. Це забезпечує прозорість і дає змогу споживачам звертатися до виробника з будь-якими запитаннями чи скаргами.

На окремі категорії можуть бути накладені додаткові вимоги щодо маркування. Наприклад, органічні продукти повинні мати відповідний сертифікат.

Тільки етикетка, на якій зазначені всі необхідні дані, буде вважатись правильною та відповідати законодавству. Саме вона гарантує безпеку, свіжість та оригінальність продукту.

Чи існує відповідальність за недотримання вимог?

Дотримання усіх вищеописаних вимог та правил регулюється на законодавчому рівні. Отже, нехтування ними може призвести до відповідальності, штрафів та зауважень. Точність та повнота необхідної інформації – це обов’язок виробника та постачальника.

Недотримання вимог щодо маркування може призвести до серйозних наслідків, таких як відкликання продукції з ринку, штрафи або навіть судові позови. Важливо розуміти, що помилки або навмисне неправильне подання інформації на етикетці можуть не лише завдати шкоди здоров'ю споживача, а й досить негативно вплинути на репутацію бренду.

Саме тому краще використовувати сучасне маркувальне обладнання. Воно забезпечить точність та якість нанесення необхідної інформації та позбавить помилок. Наприклад, в асортименті компанії «Домінанта» є сучасні, багатофункціональні пристрої, що дозволяють швидко друкувати якісні етикетки.

Переглядів : 229
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати