Головна Блог ... Консультації від юристів Куди звертатися при інтернет-шахрайстві

Куди звертатися при інтернет-шахрайстві

Відключити рекламу
 - tn1_20701c8b48aa18669d4c8cc09c4692e4_60a3bdb452b92.png

Інтернет в ХХІ столітті основний засіб комунікації, а також ще один зручний майданчик для витівок шахраїв. Як часто ми чуємо про обман людей на гроші в інтернеті, і з кожним роком збільшується кількість скоєних злочинів такого виду. «Що робити якщо кинули на гроші в інтернеті» - Ви дізнаєтеся в цій статті.

Зміст:

Інтернет-шахрайство

Законодавець визначив інтернет-шахрайство як один з видів шахрайства, а саме - заволодіння майном або майновим правами за допомогою обману або зловживання довірою.

Для розслідування такої категорії злочинів потрібно врахувати, що існують деякі особливості, а саме:

  • Особистого контакту між потерпілим і злочинцем немає, все здійснюється дистанційно. А це означає, що робота слідства ускладнена ще встановленням особистості шахрая;
  • Переказ грошей здійснюється дистанційно - в цілому, це більше плюс, оскільки через інформацію з банку можна встановити точну суму збитку.

З огляду на всю специфіку кібер-злочинів, був створений Департамент кіберполіції в складі Національної поліції, який супроводжує справи даної категорії. Так ось відповідь на питання «куди повідомити про шахрайство в інтернеті?» - Ви можете звернутися у відділення поліції по Вашому району, або у відділ по боротьбі з кіберзлочинами в області, або ж через сайт заповнити заяву https://ticket.cyberpolice.gov.ua/ .

Види інтернет-шахрайства

Найпоширеніші види інтернет-шахрайства:

  • Отримання логіна і пароля, інших особистих даних для використання в платіжних системах. Так зазвичай діють шахраї через розсилку переходів на сайт, з авторизацією на сайті практично з ідентичною назвою тощо.
  • Шахрайство з кредитними картками, через отримання номера карти, терміну дії та CVV-код;
  • А також створення фіктивних інтернет-магазинів.

Що робити, якщо інтернет-магазин обдурив?

інтернет шахрайство

Маємо кілька порад, як цьому уникнути шахрайства, а саме:

  • використовуйте тільки перевірені ресурси і переконайтеся у правильності назви необхідного сайту. Один непомітний символ у назві сайту на панелі адреси може означати, що ви потрапили на фішингові сайти;
  • не передавайте нікому дані своєї банківської картки (особливо CVV-код, і пін-код), адже працівники банку ніколи не запитують таку інформацію;
  • зверніть увагу, що сайти, які приймають онлайн-платежі, повинні бути захищені, для цього в назві адреси вони повинні містити https:// і значок «замочка»;
  • рекомендуємо завжди використовувати наложений платіж, щоб виключити шанси шахраїв заволодіти вашими коштами.

Крім цього, на сайті кіберполіції (https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/ ) в розділі «Стоп Фрауд» можна перевірити номер телефону, банківську картку і посилання на сумнівний сайт - можливо, шахраї вже є в базі кіберполіції. А що робити якщо обдурили в інстаграм магазині? Щоб попередити можливу шахрайську схему, перевірте також карту, яку Вам скинули для оплати, ну а крім цього, уважно перегляньте сторінку магазину в Інстаграмі на наявність позитивних відгуків, відміток на фото тощо.

Користуйтеся консультацією: Все про шахрайство. У чому відмінність шахрайства від невиконання договірних відносин, а також від інших майнових злочинів

Але все ж, якщо сталася неприємність, і Вас обдурили в інтернеті, необхідно відповісти на такі питання «чи є сенс писати заяву на інтернет шахраїв» - а писати заяву є сенс.

Якщо Ви стали жертвою шахраїв, необхідно повідомити про злочин у відділення поліції за місцем Вашого перебування. Дана справа, в залежності від попередньої кваліфікації буде розслідуватися або слідчим, або інспектором дізнання. З серпня 2020 року в Кримінальний кодекс України, були внесені зміни, і всі правопорушення поділені на кримінальні проступки та кримінальні злочини. Для кримінальних проступків Кримінальним процесуальним кодексом України передбачена спрощена процедура проведення досудового розслідування і в більш короткі терміни. Тепер визначимося, що згідно зі ст. ст. 12 190 КК України, шахрайство за ч. 1 с. 190 КК України - це кримінальний проступок, в такому злочині немає обтяжуючих складових злочину, і сума збитку до 1700 грн. Але якщо ж протиправна дія пов'язана з використанням незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч.3 ст. 190 КК України), наприклад, той самий фішинг - це вже злочин

Терміни проведення досудового розслідування мають значення для Вас як потерпілого, оскільки повернути майно можливо тільки після винесення обвинувального вироку і задоволення цивільного позову в межах кримінального провадження. При сумлінній праці правоохоронних органів і спільній співпраці з потерпілим, розслідування пройде в об'єктивно швидкі терміни.

Користуйтеся консультацією: На Ваше ім'я взяли кредит: як уникнути боргу і знайти шахрая?

Як правильно написати заяву в поліцію?

При звернення до правоохоронного органу можна мати заяву про вчинення кримінального злочину на руках, або ж уже у відділенні попросити зразок заяви в поліцію про шахрайство в інтернеті. Заява оформляється у вільній формі, але слід вказати своє ПІБ, адресу проживання, контактний номер телефону, а далі викладається суть події, а саме де (на якому інтернет майданчику), в який час, в який спосіб було скоєно злочин, який збиток від скоєного і чим підтверджується. Після того, як закінчили описову частину, необхідно приступити до викладення прохальної, там Ви просите внести відомості в ЄРДР (єдиний реєстр досудових розслідувань) і почати досудове розслідування, крім того визнати Вас потерпілим в даному виробництві, до заяви необхідно додати копії документів, що підтверджують Вашу особу. Далі черговий вносить відомості в єдиний журнал обліку, і протягом 24 годин вносяться відомості в ЄРДР, після чого Вам дадуть виписку з ЄДР і постанову про визнання потерпілим. А що, якщо слідчий вважає, що це цивільно-правові відносини і виносить постанову про відмову у відкритті досудового розслідування, то такі дії, згідно зі ст. 303 КПК України, можна оскаржити слідчому судді. Клопотання має бути сформульовано таким чином: «про оскарження бездіяльності слідчого, яка полягає в невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення в ЄРДР», часто такі заяви задовольняють. Далі після внесення відомостей в ЄРДР, необхідно заявити клопотання про визнання потерпілим, де необхідно описати зв'язок між, імовірно, скоєним злочином і нанесеними Вам збитками, до нього ж прикріпити докази всього зазначеного, це можуть бути скріни листувань, чеки про відправку тощо. У разі відмови у визнанні потерпілим, така постанова так само може бути оскаржена до слідчого судді. Далі, після того як Ви все-таки маєте статус потерпілого в кримінальному провадженні, Ви вже можете клопотати про проведення слідчо (розшукових) дій.

Судова практика у справах про шахрайство

Чомусь поділяють на окремий підвид злочини і задаються питанням: "що робити, якщо кинули на гроші в Інстаграмі", "що робити якщо обдурили в інтернет магазині Інстаграма". В цілому це таке ж інтернет-шахрайство, як і будь-який інший обман людей на гроші в Інтернеті. Тому відповідь така ж - писати заяву про шахрайство в поліцію. Довести провину і навмисність все ж вдається, так Приморським судом міста Одеси, обвинувальним вироком визнано винним громадянина, який шляхом обману, через сайт ОЛХ реалізовував товар, якого він не мав в наявність і не збирався виконувати свої зобов'язання, а лише шляхом обману за допомогою незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки заволодів грошовими коштами. Обвинувальних вироків по шахрайству в таких соціальних мережах як Інстаграм немає на даний момент, але методика досудового розслідування ідентична до методики розслідування злочинів, скоєних на майданчику ОLХ.

Нагадуємо, щоб не стати жертвою Інтернет-шахрайства, не слід розголошувати персональні дані, дані банківських карт, купувати лише у перевірених магазинах.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, пропонуємо скористатися сервісом "Тендер на юридичну послугу" від юридичного ресурсу Протокол.

Автор консультації: Адвокат Скочинська Христина

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 136619

    Переглядів

  • 10

    Коментарі

  • 136619

    Переглядів

  • 10

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Извите меня заскамили в игре я хочу подать на эту девочку жалобу @Love7351это её ник в телеграмме, Спасибо за внимание

    13.10.2022 14:10

    Дуже дякую за підказочку... Тепер я знатиму в якому напрямку мені діяти. Миру вам і добра. З повагою, Володимир Богданович м.Тернопіль

    27.02.2023 16:44

    Ниже статья человека из ф/б сумевшего найти мошенников и принудить их предоставить заказанную им вещь. КИБЕРМОШЕННИЧЕСТВО - ЧТО ЭТО ТАКОЕ И КАК С ЭТИМ БОРОТЬСЯ, ПРАКТИЧЕСКИЕ СОВЕТЫ ! - Сейчас все больше и больше, случаев обмана людей, при покупке товаров и услуг на интернет платформах. Но это не значит, что не нужно брать товары в таких ресурсах или заказывать там услуги. Всё что надо, это просто знать - как обезопасить свои финансовые средства , при таких покупках и уметь прижать аферистов , если вы уж нарвались на них.😉 Начнем с того, что развенчаем миф созданный нашими кривоохранителями , что эти аферы - "исключительно, поле деятельности сидельцев", то есть заключённых.😃 Наоборот, таких в этом "бизнесе" - сотая часть , от огромной армии аферистов на свободе. Просто у этой категории "операторов колл - центров банков" 😆😊😀 нет, возможностей обмануть, более менее, подготовленных клиентов таких магазинов. А все эти победные отчеты - "киберполиции" (( которая есть чистой воды синекурой, работающей номинально и лишь прожирающей бюджетные деньги)), о накрытии едениц таких мошенников в лагерях. Скрывают тот факт, что в своем подавляющем большинстве подобные действия от аферистов на свободе - вообще остаються без расследования, а мошенники без наказания. 😠 Чему ныне, весьма способствует и банковская система Украины 😨 - так в противоречие , Постановленню № 162 , от 29.07.2022 года - « О утверждении Инсmpyкции o порядке открытия и закрытия счетов пользователями поставщиками платежных услуг по обслуживанию счетов » - «Правления Национального банка Украины , Раздел 5 пункты № 60 , подпункты 1 - 3 ; ( ( Физическое лицо должно : - 1 ) Предъявить паспорт или иной документ что идентифицирует лицо ..... и документ с РНОКПП : -2 ) Заполнить заявление о открытии текущего счета ......... Между банком и клентом составляется в письменной форме договор банковского счета . ) ) , как и в разделе 9 , пункт № 83 , правление того же "Национального банка Украины" новым - Постановлением № 65 от 19.05.2020 года № 65 « О утверждении Положення про осуществления банками финансового мониторингам - отменило требование о личном присутствии клиента во время верификации ( ( ЧЕМ ПОТВОРСТВОВАЛО МОШЕННИКАМ , УЧИТЫВАЯ НАЛИЧИЕ В ИНТЕРНЕТЕ ОГРОМНОГО КОЛИЧЕСТВА СЛИТЫХ ТУДА НЕЗАКОННО ДОКУМЕНТОВ ЛИЦ В ВИДЕ ПАСПАРТОВ , ID - карт и РНОКПП , ФИЗИЧЕСКИХ ЛИЦ , БЕЗ ИХ НА ТО СОГЛАСИЯ. С ПОМОШЬЮ КОТОРЫХ АФЕРИСТЫ И ОТКРЫВАЮТ СЧЕТА ОТ ИМЕНИ ИНЫХ ЛИЦ И ОБМАНЫВАЮТ ПОКУПАТЕЛЕЙ ИНТЕРЕЕТ - МАГАЗИНОВ ) ) . 😕 Но и в нем, содержаться нормы относительно , должной проверки данных физических лиц и компаний , при открытии ими счетов. В том числе, и во время удаленной видео - идентификации клиентов , которые такие банки проводят, открывая счета. И ТАК - КАК С ЭТИМ БОРОТЬСЯ, ВСЕ ПРОСТО, ЗАПОМНИТЕ ПРОСТОЙ АЛГОРИТМ ДЕЙСТВИЙ, ЧТО НЕОБХОДИМО ПРОВЕСТИ ПЕРЕД ПОКУПКОЙ ТОВАРОВ ИЛИ ОПЛАТЕ УСЛУГ НА ИНТЕРНЕТ ПЛАТФОРМАХ : - 1) В первую очередь, через поисковую систему ГУГЛ, узнайте какому банку в действительности принадлежит карта продавца. Что бы запутать следы, аферисты зачастую дают не верное название банка, где якобы "расположен их счет". Пытаясь таким образом выиграть время,что бы забрать деньги. Или в надежде ,что человек опустив руки плюнет на данный случай и не станет разыскивать свои средства.😯 ЕСЛИ ПОСЛЕ ОПЛАТЫ ТОВАРА ИЛИ УСЛУГИ ВЫ НЕ ПОЛУЧИЛИ ПОДТВЕРЖДЕНИЯ - ЕЁ ВАМ ПРЕДОСТАВЛЕНИНЯ ((номер накладной службы доставки не отображаеться в поисковике ее системы, продавцы прекратили выходить на связь и так далее)) - ТУТ ЖЕ , НЕМЕДЛЕННО, ЗВОНИТЕ В ТАКОЙ БАНК ПО ИХ ОФИЦИАЛЬНОЙ ЛИНИИ - ПОДДЕРЖКИ КЛИЕНТОВ.😐 Где спокойно и без эмоций, сообщите о факте мошенничества, потребуйте блокировки счета афериста и заявите о том, что будете обращаться в полицию. 😇 Зачастую, уже после такого заявления, сама служба безопасности банка ((что бы не прстрадала репутация банка)) находит афериста и обеспечивает возврат Ваших финансовых средств или получения искомых товаров или услуг. ☺ Одновременно с этим, подавайте в банк по электронной почте - аналогичное заявление и требуйте письменного ответа на него (( форма такого заявления ниже по ссылке.👇 https://docs.google.com/document/d/1xROB7RUQgSMs2gBcskqfO4uY24vOyLvq/edit?usp=drivesdk&ouid=108907901047414451728&rtpof=true&sd=true и выпонена она в Ворд, то есть нужно лишь подставить саои параметры и описать обстоятельства дела, подписать, затем отправив получателю)), для чего это - узнайте сами, прочитав заключительную часть этого заявления; -2) Пишите заявление о совершении уголовного правонарушения в вашем отношении в полицию ((лучше всего в электронном виде, сохраняя копии таких заявлений)) по месту совершения преступных деяний ((форма подобного заявления по ссылке ниже.👇 https://docs.google.com/document/d/1xRnNOkA-FPqcSVpUxSyk7peuQAUUSxZx/edit?usp=drivesdk&ouid=108907901047414451728&rtpof=true&sd=true )) или по месту вашего жительства. Причем не в "киберполицию", которая в нашей далеко не "киношной" реальности - есть, сборищем правовых кретинов. Не знаюших простых норм законодательства, регламентирующего их работу и к тому же, не обладающих следственными подразделениями в своей структуре. Тут не там, "за бугром" , где такие представители правоохранителей, действуют молнееносно, находя аферистов по айпи адресам пресекая их деятельность и возвращая деньги обманутым. 😉 В лучшем случае - эти недопинкертоны, просто перешлют ваше заявление, по принципу Чеховского Ваньки Жукова - "дедушке на деревню", в полицейский участок по месту вашего жительства.😕 Образцы заявлений, это часть реального дела, где мошенники нарвались, на спокойного и юридически подкованного, завсегдатая интернет магазинов. Который сам в считаные дни, провел следствие и прижав мошенников, заставил не просто вернуть его финансовые средства. Но еще и для урегулирования конфликта и в качестве сатисфакции - получил искомый им товар, фактически даром. Все что для этого вам понадобиться, это сохранение скриншотов переписки с мошенниками, их данных в виде телефонов и номера банковской карты. Ну а если вы не так подкованны юридически как человек в вышеописанном случае , то что бы вообще не попадать в подобные ситуации посоветую такое : - а) Все переговоры с продавцами интернет - магазинов вести под аудиозапись, соответствующие программы в изобилии есть в Плей Маркет; - б) Перед оплатой товара проверить данные продавца , по его фамилии в Интернете - в базам ФЛП ((физическиз лиц предпринимателей)). Если это реальный предприниматель, вы найдете все данные о его деятельности. В том числе и о том, каким видом предпринимательской деятельности он может заниматься. И помните , что лицо которому разрешена реализация продуктов питания, не может торговать автозапчастями и так далее. Так же пройдитесь по базам мошенников и телефонных номеров ((последнее просто вбиваете номер в поисковик ГУГЛ и читаете отзывы об этом номере)); -в) Вводя номер карты продавца в онлайн банкинге, для перевода ему финансовых средств, обратите внимание на такое. Если номер карты идет без фамилии получателя - от сделки лучше отказаться. Как и сразу надо отказываться от покупки, если выясняеться - что вам продавец назвал один банк, а карта привязана к абсолютно иному финучреждению;. И ПОМНИТЕ - ЕСЛИ БАНК И ПОЛИЦИЯ ВАМ НЕ ПОМОГУТ, ВСЕГДА МОЖНО ПОДАТЬ ИСК В ОТНОШЕНИИ ФИНУЧРЕЖДЕНИЯ В ГРАЖДАНСКОМ СУДОПРОИЗВОДСТВЕ И ПОСЛЕ ЕГО ОКОНЧАНИЯ, НЕГАТИВНЫМ РЕШЕНИЕМ (( а это будет 100%, учитыаая продажность нашей судебной системы, что на днях и подтвердил не кто либо, а ПРЕДСЕДАТЕЛЬ ВЕРХОВНОГО СУДА -ДЕЙСТВИЕМ, приняв взятку в несколько милионов $, за нужное соискателю, разрешение дела)) - ДОБРО ПОЖАЛОВАТЬ В "ЕВРОПЕЙСКИЙ СУД ПО РРАВАМ ЧЕЛОВЕКА". Где по жалобе против государства в рамках статьи 1 "Защита собственности" - "Дополнительного Протокола к Конвенции по правам человека и основных свобод" - вы не только вернете отобранное у вас аферистам. Но и получите значительную сатисфакцию от государства, за то что оно поощряет такие действия, от своих не совсем "законопослушных" граждан, что я надеюсь доказал вам с достаточной мотивацией в этой статье.😊 НА ЭТОМ ВСЕ, УДАЧНЫХ ПОКУПОК ВСЕМ ВАМ НАРОД, НА ИНТЕРНЕТ ПЛАТФОРМАХ И ПОМНИТЕ СЛОВА ВЕЛИКОГО АФЕРИСТА ОСТАПА БЕНДЕРА : - "СПАСЕНИЕ УТОПАЮШМХ, ДЕЛО РУК, САМИХ УТОПАЮЩИХ " !!! 😉😊😎

    30.05.2023 18:08

    По поводу обращения в киберполицию, совет номинален и оторван от действительности.Обращаться нужно по электронной почте в РОВД по месту совершения киберпреступления. В противном случае болваны из киберполиции пересылают Вашу жалобу по месту вашего проживания у них нет следственного отдела. Но перед этим лучше всего по быстрому позвонить в банк где открыта карточка у мошенника и попросить службу безопасности ее заблокировать.

    30.05.2023 18:03

    Якщо шахрай використав платіжну систему "Лігпей" то там не взнаєш номер карти, що тоді робити з шахрайським магазином?

    01.06.2023 00:41

    Павел Телешов https://www.facebook.com/pavel.teleshov +38 067 6337782 Мошенник: берет предоплаты и не возвращает деньги...

    19.11.2023 12:28

    Мищанюк Евгений Александрович кинул на 20000 грн!!! Мищанюк Евгений Александрович взял предоплату и должен был осуществить услуги по установки автоматики на ворота,серверного шкафа, домофона в частный дом. В оговоренный срок он не появился, потом еще несколько раз переносил встречу. Мы попросили его вернуть деньги, но спустя три недели он этого так и не сделал. В итоге мы остались без денег и оказанных услуг!!!! Данные: тел. 0936501538, адрес прописки смт Коцюбинское, Киевская область, ул. Пономарева 2Б, кв 26, дата рождения 08.08.1996.

    07.05.2024 14:05

    https://tabake.com.ua/tabak-aromatniy-shokolad-na-ves-dlya-gilz.html Товар не соответствует заявленному качеству , не отвечают на вопросы просто игнорят !!! Прошу заблокировать что б люди не страдали

    07.05.2024 21:24

    Вітаю шановні пані та панове Українці, я замовляв 15.06.2024 у фізичної особи БІЛОУС СТАНІСЛАВ МИХАЙЛОВИЧ, шини через олх! Я йому здійснив передплату через приват банк 1000 грн далі він відправив мені шини накладним платежем по 850 грн за колиску. Коли я отримав шини та перевірив на шиномонтажі, ці шини виявилися не придатними для експлуатації, при накачці шини були всі в шишках-грижах! Він відмовився мені повертати кошти! Я йому відправив шини та проплатив щоб він забрав! Данна особа: 1. Особа в реєстрі шахраїв і не купуйте в нього нічого! 2. Коли ця фіз-особа відправляла шини, я потім зрозумів, що він і укрпошту обманює! Він оформляє з особистого кабінету посилку на 1 колисо! А відправляє 4 колиса і так я думаю діють усі шахраї!!! Чому я потім зрозумів, що є шахрайство з пересиланням - коли я забирав посилку 4 колиса я заплатив 80 грн, я ще здивувався чому так дешево! Коли я відправляв через оператора, то сплатив 280 грн за 4 колиса! 5168 7451 5442 5505 БІЛОУС СТАНІСЛАВ МИХАЙЛОВИЧ Проживає в харькові БІЛОУС СТАНІСЛАВ МИХАЙЛОВИЧ 13.07.1990 (33р.) 380975215557 380999529991 380633053333 zmeya2010@inbox.ru rektor777@ukr.net Будьте обережні з даной фіз-особой і його родом не ведіть справ!

    10.07.2024 12:34

    Телефонував Адвокатам куди звернутись у Разі підозри в шахрайстві (Маю 2 номери польські шахрая( приписані до його паспорту, маю його Ім'я та прізвище та рахунок банку в Пумб) Мені сказала пані АДВОКАТЕСА, що я можу позвонити в кіберполіцію і просто лишити заяву не кримінальне звернення( бо мене не пограбували а просто умене підозра) а лишити заяву підозри в шахрайстві. Я зателефонував у кіберполіцію і мені скзали Ні, нам треба тільки через сайт (витратив 15 хвилин щоб знайти як), заходжу на сайт і тут виявляється мені потрібно ПРОПИСКУ І МОЄ місцезнаходження вписувати ДЛЯ ТЦК))))))) Вуаля.... Шахраям дали свободу грабувати))) слава україні))))) Пінгвіни понад усе.

    16.07.2024 12:47

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати