Головна Посилання ... Куди поїхати вчитися за кордон: ТОП-10 університетів Куди поїхати вчитися за кордон: ТОП-10 університет...

Куди поїхати вчитися за кордон: ТОП-10 університетів

Мрієте про якісну освіту в престижному університеті за кордоном? Безумовно, для її реалізації необхідні чималі зусилля та фінансові можливості, але результат того вартий. Тож якщо справді готові до нелегкої, але надзвичайно цікавої пригоди, яка змінить ваше життя, розпочинайте вже зараз.

Оберіть університет, який подобається саме вам

Для початку необхідно обрати один чи кілька університетів, куди ви будете поступати. Бажано зробити це самостійно, не покладаючись на посередників. Зараз дуже багато фірм надають послуги консультування щодо вступу за кордон, але найчастіше вони вже співпрацюють з певними університетами, і будуть агітувати вас саме за них.

Пам’ятайте, хороші університети не потребують реклами. Вивчайте інформацію самотужки. На закордонних ресурсах її достатньо. Приділіть цьому час. Також вам буде необхідно підготувати документи, написати мотиваційний лист, скласти міжнародний мовний екзамен, іноді — отримати рекомендації від вчителів. До слова підготувати такі рекомендації та есе допоможуть на TopWritersReview. Це дуже важливі документи, тому краще довіритися професіоналам.

Ще раз наголошуємо, вступайте в ті заклади, які обирає місцева молодь, а не українські рекламні агенції. Місцеве населення краще знає, де якісна вища освіта, тому можна довіряти їхньому вибору.

Топ-10 світових університетів

Якщо говорити про десятку кращих вузів у світі, то її можна знайти на авторитетних міжнародних рейтингах закладів вищої освіти. Вони оновлюються щороку і мають дуже суворі критерії. Сумно, але дуже мало українських університетів взагалі присутні в цих міжнародних списках. Це зайвий раз і промовисто говорить про рівень пострадянської освіти. Ми скористаємося авторитетним світовим рейтингом QS. До речі, днями на ньому з’явилася найсвіжіша версія станом на 2021 рік.

Отже, ось, які виші зараз входять до топ-10 світу:

  1. Массачусетський технологічний інститут, США.
  2. Стенфордський університет, США.
  3. Гарвардський університет, США.
  4. Каліфорнійський технологічний інститут, США.
  5. Оксфордський університет, Великобританія.
  6. Федеральна вища технічна школа Цюріха, Швейцарія.
  7. Кембриджський університет, Великобританія.
  8. Імперський коледж Лондона, Великобританія.
  9. Чиказький університет, США.
  10. Університетський коледж Лондона, Великобританія.

Альтернативи дорогим лідерам світової освіти

Якщо бути до кінця відвертим, мало-хто з українських студентів може дозволити собі навчання у цих монстрах світової освіти. Щоб здобути якісну освіту для успішної кар’єри вам не обов'язково націлюватися саме на ці заклади. Якщо проаналізувати світовий рейтинг, ви побачите, що доволі пристойні позиції там займають також університети, які знаходяться ближче до України, в тих країнах, де проживання дешевше і плата за навчання менша. Часом можна знайти можливість навчатися навіть безкоштовно.

Ставлячи питання статті «куди поїхати вчитися», ми вирішили ще навести альтернативний перелік таких вузів. У світовому рейтингу вони все одно значно вище за найпрестижніших український університет, який наразі знаходиться в кінці п’ятої сотні.

Отже, куди ще можна поїхати вчитися? Називаємо університети, а в дужках наводимо їх позицію в світовому рейтингу QS.

  • Мюнхенський технічний університет, Німеччина (50).
  • Паризький університет наук і літератури, Франція (52).
  • Делфтський технічний університет, Нідерланди (57).
  • Копенгагенський університет, Данія (76).
  • Лундський університет, Швеція (97).
  • Трініті коледж, Ірландія (101).
  • Віденський університет, Австрія (150).
  • Карлів університет, Чехія (262).
  • Варшавський університет, Польща (321).
  • Ягеллонський університет, Польща (326).

Отже, як бачимо, альтернативи є. Наприклад, якщо вам до душі Туманний Альбіон, але це все ж надто дорого, Ірландія також пропонує достойну освіту на 20-30 відсотків дешевше. Якщо ви бажаєте перетнути океан заради освіти і можливого працевлаштування, але, приміром, США є надто дорогим задоволенням, зверніть увагу на університети Канади.

Не втрачайте мотивації

Наостанок зазначимо, що здобути хорошу освіту за кордоном, можна і поступивши до українського університету. Діють чимало програм академічної мобільності, відбуваються обміни студентами навіть з американськими університетами. Але не сподівайтеся, що вас візьмуть за руку, посадять за стіл, допоможуть підготувати заявку і зібрати документи. Шукайте цю інформацію самі на українських, а ще краще — закордонних освітніх порталах. Чимало програм обміну реалізується через міжнародні студентські організації. Поцікавтеся, сьогодні їхні представництва є чи не в кожному обласному центрі.

Найголовніше — не втрачайте мотивації, будьте працьовитими і наполегливими. Доля посміхається сміливим!

Переглядів : 789
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст